03 жовтня 2015 року 16 год. 30 хв.Справа № 817/3164/15 м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді Недашківської К.М., суддів Жуковської Л.А. та Кравчук Т.О., за участю: секретаря судового засідання Єрмошкіної Л.І.; представника позивача - Бабія О.О. (розпорядження від 25 серпня 2010 року №07/к-1); представників відповідача - Ярмольчука В.С. (довіреність від б/н) та Рожко Т.В. (посвідчення від 06 вересня 2015 НОМЕР_1); розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Здолбунівської районної організації Партії «Відродження» до Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області про визнання протиправною і скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Здолбунівської районної організації Партії «Відродження» (далі іменується - позивач) до Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області (далі іменується - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області від 01.10.2015 №11, якою відмовлено у реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6; зобов'язати Здолбунівську районну виборчу комісію Рівненської області на найближчому засіданні зареєструвати кандидатів в Здолбунівську районну раду, включених до списку кандидатів Здолбунівської районної організації Партії «Відродження» ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що 01 жовтня 2015 року Здолбунівською районною виборчою комісією Рівненської області прийнято постанову №11, якою відмовлено в реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, включених до виборчого списку кандидатів у депутати Здолбунівської районної організації Партії «Відродження». Здолбунівська районна організація Партії «Відродження» є суб'єктом відповідного виборчого процесу в розумінні частини першої статті 12 Закону України «Про місцеві вибори», оскільки вона висунула кандидатів в депутати Здолбунівської районної ради. Підставою для відмови в реєстрації кандидатів, відповідно до пункту 2 частини першої статті 46 Закону України «Про місцеві вибори», є відсутність документів для реєстрації особи кандидатом. Позивач вказує, що відповідно до постанови Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області від 01 жовтня 2015 року №11 відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Здолбунівської районної ради ОСОБА_4. Підставою для відмови стало відсутність в автобіографії відомостей про контактний телефон, громадську роботу, наявність чи відсутність представницького мандата, партійність, громадянство та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину. Тією ж постановою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Здолбунівської районної ради ОСОБА_5. Підставою для відмови стало відсутність в автобіографії відомостей про контактний телефон, громадську роботу, місце проживання, посаду. Тією ж постановою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Здолбунівської районної ради ОСОБА_6. Підставою для відмови стало відсутність в автобіографії відомостей про партійність. Однак, як зазначає позивача, це не відповідає дійсності, оскільки інформація про партійність ОСОБА_6 зазначена в автобіографії - «Безпартійний». Тому, підстав у відповідача для відмови в реєстрації ОСОБА_6 кандидатом в депутати Здолбунівської районної ради не було. Позивач зазначає, що Здолбунівською районною організацією Партії «Відродження» всі необхідні для реєстрації кандидатів в депутати документи були подані в Здолбунівську районну виборчу комісію Рівненської області 29 вересня 2015 року о 09-35 год. За цей період з 29.09.2015 до 01.10.2015, Здолбунівська районна виборча комісія ніяким чином, ані усно, ані письмово, не повідомляла Здолбунівську районну організацію Партії «Відродження» про наявність в поданих документах неточностей чи помилок. За твердженнями позивача, автобіографія пишеться в довільній формі. Центральна виборча комісія не затверджувала ані форми автобіографії, ані не надавала рекомендації щодо її заповнення. В жодному нормативному документі не зазначено, що необхідно відобразити в автобіографії, якщо особа не веде громадську роботу, або в неї відсутній контактний телефон. Відмовивши вказаним вище особам в реєстрації їх кандидатами в депутати Здолбунівської районної ради територіальна виборча комісія діяла не у спосіб, не в межах та не в порядку визначеному Законом.
Посилаючись на наведені вище доводи, позивач просив суд задовольнити заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою судді від 02.10.2015 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
У судове засідання, призначене на 03.10.2015, прибув представник позивача, підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.
До суду також прибув представник відповідача, заперечив проти позову та вказав, що у Здолбунівської районної виборчої комісії не має зобов'язань повідомляти кандидатів про виявлені неточності або помилки в автобіографіях кандидатів, крім того, на думку відповідача неточності та помилки не є тотожними визначенню неповні відомості, а тому обов'язок вказування в автобіографії повних відомостей покладається виключно на кандидатів та право на виправлення відомостей надається їм у відповідності до норм закону.
Відповідно до статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
За правилами частини 4 статті 172 КАС України, рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд
До Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області 29 вересня 2015 року надійшли документи щодо реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради, висунутих 23 вересня 2015 року на конференції (зборах) Здолбунівської районної організації Партії «Відродження», зокрема першим кандидатом та кандидатами в територіальних виборчих округах №3, №13, №16, №34, №15, №31, №30, №2, №5, №7, №8, №18, №33, №14, №12, №27, №24, №26, №22, №1, №6, №4, №17, №11, №25, №9, №21, №10, №32.
За результатами розгляду реєстраційних документів, Здолбунівською районною виборчою комісією Рівненської області винесено Постанову від 01 жовтня 2015 року №11 «Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 в територіальних виборчих округах №34, №27, №12, висунутих Здолбунівською районною організацією партії «Відродження»».
Розглянувши вказані документи, Здолбунівська районна виборча комісія Рівненської області встановила: «Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеві вибори» (далі - Закон) територіальна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, у відповідному територіальному виборчому окрузі за умови отримання нею автобіографії осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину. Всупереч пункту 7 частини 1 статті 38 Закону автобіографія ОСОБА_4 не містить відомостей про контактний телефон, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), наявність або відсутність представницького мандату, партійність, громадянство та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину; автобіографія ОСОБА_5 не містить відомостей про контактний телефон, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), місце проживання, посаду; автобіографія ОСОБА_6 не містить відомостей про партійність. За таких обставин указані документи не є автобіографіями кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі в розумінні пункту 7 частини 1 статті 38 Закону. Згідно з пунктом 2 частини першої статті 46 Закону Здолбунівська районна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати у разі відсутності документів, зазначених у частині 1 статті 38 Закону».
Посилаючись на наведені вище доводи, Здолбунівська районна виборча комісія Рівненської області постановила: «Відмовити в реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 в територіальних виборчих округах №34, №27, №12, висунутих Здолбунівською районною організацією партії «Відродження», висунутих 24 вересня 2015 року на конференції (зборах місцевої організації цієї партії відповідно в територіальних виборчих округах №34, №27, №12, на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних міських голів 25 жовтня 2015 року».
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених відповідачем в основу спірного рішення - постанови від 01.10.2015 №11, на відповідність вимогам частини 3 статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку, суд зазначає наступне.
Нормативно-правовим актом, що визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост, є Закон України «Про місцеві вибори» №595-VIII від 14.07.2015 (далі іменується - Закон України №595-VIII).
Здолбунівська районна організація Партії «Відродження» являється суб'єктом виборчого процесу на відповідних місцевих виборах, відповідно до статті 12 Закону України №595-VIII.
Відповідно до частини 1 статті 38 Закону України 595-VIII, відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, у тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, за умови отримання таких документів:
1) заяви про реєстрацію кандидатів у депутати, підписаної керівником місцевої організації партії та засвідченої печаткою місцевої організації партії або організації відповідної політичної партії вищого рівня;
2) копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідченої територіальним органом центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання реалізації державної політики у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, або посвідченої нотаріально, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу;
3) копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах, засвідченої підписом керівника та печаткою партії;
4) рішення зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, яке повинне бути підписане керівником місцевої організації партії та засвідчене печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, а також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується підписом керівника та печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається);
5) виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, на паперових носіях, підписаного керівником місцевої організації партії, засвідченого печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, та в електронному вигляді;
6) заяв осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії і бути кандидатом у депутати по відповідному територіальному виборчому округу (крім першого кандидата у такому списку, який згоди бути кандидатом у депутати по територіальному виборчому округу не надає) та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах;
7) автобіографій осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину;
8) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кожної особи, включеної до виборчого списку кандидатів у депутати від відповідної місцевої організації партії, відповідно до статті 45 цього Закону;
9) по чотири фотографії осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, розміром 4 x 6 сантиметрів;
10) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 44 цього Закону.
Здолбунівською районною виборчою комісією Рівненської області оформлено Довідку «Про прийняття Здолбунівською районною виборчою комісією документів, поданих на реєстрацію кандидатів у депутати» від 29.09.2015 №6, видану в тому, що представник місцевої організації партії - Здолбунівської районної організації Партії «Відродження» Бабій Олег Остапович подав до комісії, а комісія прийняла наступні документи: 1) заява про реєстрацію кандидатів у депутати - 1 арк.; 2) копія свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії - 1 арк.; 3) копія рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій - 1 арк.; 4) рішення зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати - 1 арк.; 5) виборчий список кандидатів у депутати від місцевої організації партії - 1 арк.; 6) заява особи, включеної до виборчого списку кандидатів у депутати - 30 арк.; 7) автобіографія особи, включеної до виборчого списку кандидатів у депутати - 30 арк.; 8) декларація про майно, доходи і витрати - 30 арк.; 9) чотири фотографії особи розміром 4х6 сантиметрів - 120 шт.; 10) документ про внесення грошової застави - 1 арк.; 11) подання в електронному вигляді на 1 диску - 1 штука.
У спірній постанові зазначено, що автобіографія ОСОБА_4 не містить відомостей про контактний телефон, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), наявність або відсутність представницького мандату, партійність, громадянство та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину; автобіографія ОСОБА_5 не містить відомостей про контактний телефон, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), місце проживання, посаду.
Відповідно до частини 1 статті 46 Закону України №595-VIII, територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости в разі:
1) порушення встановленого цим Законом порядку висування кандидата, в тому числі перевищення встановленої частинами третьою - сьомою статті 36 цього Закону кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним;
2) відсутності передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом;
3) припинення громадянства України особи;
4) визнання судом особи недієздатною, набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину;
5) виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою, старостою відповідно до статті 9 цього Закону;
6) висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність її або партії в цілому діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Дана норма Закону України №595-VIII містить вичерпний імперативний перелік підстав для відмови в реєстрації кандидата в депутати.
У спірній постанові зазначено, що відмова в реєстрації кандидатів в депутати відбулась у зв'язку з відсутністю передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом. Відповідач вказав, що подані кандидатами документи не є автобіографіями кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі в розумінні пункту 7 частини 1 статті 38 Закону.
Проте, як встановлено судом, та підтверджується наявною в матеріалах справи Довідкою «Про прийняття Здолбунівською районною виборчою комісією документів, поданих на реєстрацію кандидатів у депутати» від 29.09.2015 №6, позивачем були надані комісії усі без винятку документи, що передбачені у переліку частини 1 статті 38 Закону України №595-VIII.
За приписами частини 12 статті 41 Закону України №595-VIII, помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.
Представник відповідача вказав, що частина 12 статті 41 Закону України №595-VIII не визначає обов'язку комісії повідомляти кандидатів у депутати про факт виявлення комісією помилок і неточностей в автобіографіях таких кандидатів. Натомість, кандидати в депутати не звертались до комісії з проханням виправити помилки і неточності в їхніх автобіографіях.
Суд критично оцінює такі доводи відповідача та зазначає, що після передачі усіх документів на реєстрацію до комісії та оформлення останньою відповідної довідки про прийняття документів, такі документи перебувають в розпорядженні саме комісії.
На переконання суду, саме відповідач наділений повноваженнями повідомити кандидатів в депутати про факт виявлення помилок та неточностей в їх автобіографіях та запропонувати кандидатам виправити такі помилки та неточності.
Суд звертає увагу на те, що наявність в автобіографіях кандидатів в депутати певних помилок та неточностей не являється підставою для відмови у реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради, оскільки такі обставини не являються підставами для застосування комісією приписів частини 1 статті 46 Закону України №595-VIII.
Щодо кандидата у депутати - ОСОБА_6, відповідачем у спірній постанові зазначено, що автобіографія ОСОБА_6 не містить відомостей про партійність.
Дана обставина була єдиною підставою для відмови у реєстрації ОСОБА_6 кандидатом у депутати Здолбунівської районної ради.
Позивачем надано суду копію автобіографії ОСОБА_6, яка подавалась до Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області, зі змісту якої вбачається, що кандидат у ній зазначив «Безпартійний».
Таким чином, посилання відповідача у спірній постанові щодо відсутності відомостей про партійність кандидата ОСОБА_6, є безпідставними та необґрунтованими, а спірна постанова протиправною.
За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 13.01.2011 (остаточне) по справі «ЧУЙКІНА ПРОТИ УКРАЇНИ» (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE) (Заява №28924/04) констатував: «50. Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює «право на суд», в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom), пп. 28-36, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції - гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі - провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах «Мултіплекс проти Хорватії» (Multiplex v. Croatia), заява № 58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та «Кутіч проти Хорватії» (Kutic v. Croatia), заява № 48778/99, п. 25, ECHR 2002-II)».
Відповідно до попереднього висновку суду про протиправність спірної постанови, суд дійшов висновку про необхідність задоволення другої позовної вимоги - зобов'язання Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області зареєструвати кандидатів в Здолбунівську районну раду.
Задоволення даної позовної вимоги є дотриманням судом гарантій на те, що спір в цій частині буде остаточно вирішений.
Дослідивши наявні в матеріалах справи допустимі та належні докази у їх сукупності та заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки прийнявши спірну постанову про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, відповідач обмежив право кандидатів бути обраними до органів місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 38 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
При зверненні до суду з адміністративним позовом, позивачем не сплачено суму судового збору у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір». Зважаючи на попередній висновок суду про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі, сума судового збору не підлягає стягненню з позивача.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Здолбунівської районної виборчої комісії Рівненської області від 01 жовтня 2015 року №11 «Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 в територіальних виборчих округах №34, №27, №12, висунутих Здолбунівською районною організацією Партії «Відродження»».
Зобов'язати Здолбунівську районну виборчу комісію Рівненської області зареєструвати кандидатів в Здолбунівську районну раду, включених до списку кандидатів Здолбунівської районної організації Партії «Відродження» - ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6.
Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення, а судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя К.М. Недашківська
Судді Л.А. Жуковська
Т.О. Кравчук