Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
03 жовтня 2015 року Справа № П/811/3177/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого - судді Хилько Л.І.,
суддів - Жука Р.В., Брегея Р.І.,
за участю секретаря судового засідання - Дегтярьова Д.В.,
за участю сторін:
представників позивача - Коротченко О.О, Пастушенко В.А, Воронков Р.В,
представників відповідачі - Івань О.В, Самойленко В.В,
третіх осіб - Кирильчук В.В, Клюєв Д.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" до Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії, -
02.10.2015 року позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати п. 2 постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 23 щодо відмови в реєстрації кандидатам у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей";
- зобов'язати Олександрійську міську виборчу комісію Кіровоградської області надати для виправлення автобіографії кандидатів, які зазначені у додатку №2 постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 р. № 23;
- зобов'язати Олександрійську міську виборчу комісію Кіровоградської області зареєструвати кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, осіб, які зазначені в додатку №2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 р. № 23.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 29.09.2015 року о 09:45 год. позивачем подано до Олександрійської МВК документи на реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міськради Кіровоградської області, що підтверджується довідкою вх.№12 від 29.09.2015 р.. 30.09.2015 р. о 22:00 год. розпочалося засідання Олександрійської МВК Кіровоградської області, на якому розглядалися подані позивачем документи. Олександрійська МВК Кіровоградської області зареєструвала 8 кандидатів в депутати Олександрійської міської ради Кіровоградської області від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" із 37 кандидатів поданих на реєстрацію, відповідно до ст.38. Закону України "Про місцеві вибори". При цьому, у 29 кандидатів в депутати Олександрійської міської ради Кіровоградської області від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" були виявлені помилки і неточності в поданих кандидатами автобіографіях.
На думку позивача, відповідач, всупереч вимогам частини дванадцятої статті 41 Закону України "Про місцеві вибори", відмовився надати час для виправлення помилок і неточностей, виявлених в автобіографіях кандидатів та прийняв рішення про відмову в реєстрації 29 кандидатів в депутати.
Відтак позивач вважає, що відмовляючи в реєстрації 29 кандидатам в депутати Олександрійської міської ради Кіровоградської області від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей", відповідач вчинив противоправні дії та прийняв неправомірне рішення, чим порушив норми Закону України "Про місцеві вибори", а саме ч.1 ст.20, п.18 ч.2 ст.25, ч.1 ст.38, ч.12 ст.41, ч.1 ст.46.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, дали пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві.
Відповідач позовні вимоги не визнав, подав суду заперечення згідно змісту якого зазначив, що комісія вважає, що не зазначення в автобіографії відомостей, обов'язковість яких визначена п.7 ч.1 ст. 38 Закону України "Про місцеві вибори" не дає підстав вбачати у поданому документі автобіографію в розумінні Закону, а отже такий документ вважає не поданим особами, зазначеними в додатку № 2 до постанови виборчої комісії №23 від 01.10.2015 року. Таким чином, територіальна виборча комісія, виявивши порушення позивачем приписів законодавства про місцеві вибори що полягає у незазначені в автобіографіях 29 кандидатів в депутати, висунутих Олександрійською міською організацією політичної партії "Сила Людей" відомостей щодо громадської діяльності, партійності, відомостей про роботу тощо, - правомірно відмовила у їх реєстрації. Крім того, відповідач вважає, що вимога позивача щодо зобов'язання виборчої комісії надати для виправлення автобіографії кандидатів не може бути задоволена ще і з тих підстав, що нормами Закону України "Про місцеві вибори" такого обов'язку територіальної виборчої комісії не передбачено.
Представники відповідача у судовому засіданні підтримали подані заперечення, просили суд їх врахувати та відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Колегія суддів, що заслухала пояснення у судовому засіданні представників сторін, дослідила та розглянула докази у справі, встановила таке.
Встановлено, що 29.09.2015 року Олександрійська міська партійна організація політичної партії "Сила Людей" подала до Олександрійської МВК Кіровоградської області документи на реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради Кіровоградської області, що підтверджується довідкою від 29.09.2015 року (а.с.19).
30.09.2015 р. розпочалося засідання Олександрійської МВК Кіровоградської області, на якому розглядалися вищевказані документи.
За результатами розгляду поданих документів Олександрійською МВК Кіровоградської області 01.10.2015 р. о 00:48 год. було прийнято постанову № 23 "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей", згідно пункту другого якої відмовлено в реєстрації кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" згідно додатку № 2 (а.с.6-8).
Вивченням змісту цієї постанови та додатку №2 (а.с.12-18) встановлено, що таке рішення прийнято комісією у зв'язку з встановленням часткової невідповідності вимогам Закону України "Про місцеві вибори" поданих позивачем документів. Так, всупереч до п.7 ч.1 ст.38 Закону України "Про місцеві вибори" в автобіографіях кандидатів не зазначено:
ОСОБА_8, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність;
ОСОБА_9, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_10, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_11, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_12, відсутні відомості в автобіографії, а саме: партійність;
ОСОБА_13, відсутні відомості в автобіографії, а саме: партійність, громадська робота;
ОСОБА_14, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_15, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність, місце роботи;
ОСОБА_16, відсутні відомості в автобіографії, а саме: партійність;
ОСОБА_17, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_6, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність;
ОСОБА_7, відсутні відомості в автобіографії, а саме: місце роботи, посада;
ОСОБА_18, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність;
ОСОБА_19, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_20, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_21, відсутні відомості в автобіографії, а саме: партійність;
ОСОБА_22, відсутні відомості в автобіографії, а саме: місце проживання, громадська робота, партійність;
ОСОБА_23, відсутні відомості в автобіографії, а саме: партійність, місце роботи;
ОСОБА_24, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність, місце народження;
ОСОБА_25, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність, склад сім'ї;
ОСОБА_26, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, контактний телефон;
ОСОБА_27, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність;
ОСОБА_28, відсутні відомості в автобіографії, а саме: склад сім'ї, партійність, громадська робота;
ОСОБА_29, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота;
ОСОБА_30, відсутні відомості в автобіографії, а саме: місце роботи;
ОСОБА_31, відсутні відомості в автобіографії, а саме: партійність;
ОСОБА_32, відсутні відомості в автобіографії, а саме: відсутня адреса проживання;
ОСОБА_33, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність;
ОСОБА_34, відсутні відомості в автобіографії, а саме: громадська робота, партійність.
Враховуючи з викладеного, на думку відповідача, окремі біографічні відомості, які оформленні з порушеннями наведених вимог Закону не відповідають вимогам п.7 ч.1 ст.38 Закону України "Про місцеві вибори", а відтак, указані документи не є автобіографіями кандидатів та заяви кандидатів в розумінні цієї норми Закону.
При цьому вбачається, що зауважень до інших поданих позивачем документів вказаних осіб у Олександрійської МВК Кіровоградської області не було.
Колегія суддів, що вирішує адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог та оцінює обґрунтованість заперечень відповідачів, виходить з такого.
Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначено у Законі України "Про місцеві вибори" від 14 липня 2015 року N 595-VIII (надалі - Закон N 595-VIII).
Згідно вимог ч.1 ст.2 Закону N595-VIII місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
У відповідності з ч.1 ст.4 Закону N595-VIII місцеві вибори є рівними. Громадяни України беруть участь у відповідних місцевих виборах на рівних засадах.
При цьому, за приписами ч.4 даної статті Закону N595-VIII рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується, зокрема, рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів, місцевих організацій партій - суб'єктів виборчого процесу.
Згідно ч.1 ст.10 Закону N 595-VIII право висування кандидатів належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України відповідно через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організації політичних партій (далі - місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону.
Ч.1 ст.172 КАС України вказує, що право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Позивач та відповідач, у розумінні статті 12 Закону N 595-VIII, є суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах (а.с.24).
Так, ч.1 статті 25 Закону N 595-VIII територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбачених цим та іншими законами України.
Водночас, до ч.5 вказаної статті міська, районна в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія:
- реєструє кандидатів у депутати відповідно міської, районної у місті ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати місцевих організацій політичних партій, представників, уповноважених осіб місцевих організацій партій - суб'єктів відповідного виборчого процесу, видає їм посвідчення (п.4);
- розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення місцевих виборів до відповідної місцевої ради, приймає щодо них рішення (п.20);
Частина 1 ст.38 Закону N 595-VIII передбачено, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, у тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, за умови отримання таких документів, зокрема: автобіографій осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину.
Згідно ч.3 ст.38 Закону N 595-VIII документи, передбачені частиною першою цієї статті, подані до відповідної виборчої комісії, повторно не подаються, крім випадків, передбачених цим Законом.
Стаття 41 Закону України "Про місцеві вибори" передбачає сам порядок реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі.
Так, згідно до ч.1 ст.41 Закону кандидати у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включені до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 38 цього Закону.
У відповідності до ч.9 ст.41 Закону територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених у частині першій статті 38 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати.
Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати.
При цьому, помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати (ч.12 ст.41 Закону).
Дослідженням автобіографій ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, наданих представником відповідача у судове засідання, та які додані позивачем до заяви про реєстрацію їх кандидатами встановлено, що в них відсутні дані про громадську роботу, місце роботи, сімейний стан, партійність (а.с.65-93). В той же час, представники позивача у судовому засіданні не заперечували проти вказаного, але наполягали на тому, що це є лише помилкою, яка не може вказувати на те, що це не є автобіографією.
Так, при вирішенні питання щодо правомірності відмови в реєстрації кандидатів суд керується наступним.
Частиною 1 ст. 46 Закону України "Про місцеві вибори" визначено вичерпний перелік підстав, з яких територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, а саме:
1) порушення встановленого цим Законом порядку висування кандидата, в тому числі перевищення встановленої частинами третьою - сьомою статті 36 цього Закону кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним;
2) відсутності передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом;
3) припинення громадянства України особи;
4) визнання судом особи недієздатною, набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину;
5) виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою, старостою відповідно до статті 9 цього Закону;
6) висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність її або партії в цілому діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
Частиною 2 ст.46 Закону України "Про місцеві вибори" передбачено, що рішення про відмову в реєстрації кандидата повинно містити вичерпні підстави відмови. Копія цього рішення видається особі, яка відповідно до частини четвертої статті 41, частини другої статті 42, частини другої статті 43 цього Закону подавала документи для реєстрації кандидата (кандидатів) в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, або кандидату особисто у строки, визначені частиною дев'ятою статті 41, частиною четвертою статті 42, частиною четвертою статті 43 цього Закону.
Отже, з огляду на вищевказане вбачається, що Закон України "Про місцеві вибори" не містить приписів щодо можливості відмови у реєстрації за наявності помилок і неточностей, виявлених у поданих кандидатами на реєстрацію документів, в тому числі автобіографіях.
В той же час, суд наголошує, що відповідно до ч.12 ст.41 Закону помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.
Отже, висновок Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області, викладений постанові № 23 від 01.10.2015 року про те, що окремі біографічні відомості, які оформленні з порушеннями наведених вимог Закону не відповідають вимогам п.7 ч.1 ст.38 Закону України "Про місцеві вибори", а відтак, не є автобіографіями кандидатів є помилковим, оскільки наявність недоліків або неточностей в поданих кандидатом на реєстрацію документів не може свідчити про відсутність таких документів взагалі.
Колегія суддів вважає, що визнання міською виборчою комісією відсутності певних відомостей в автобіографії відсутністю самої автобіографії кандидата є надмірним формалізмом.
Так, на думку суду, не зазначення в автобіографіях кандидатів відомостей щодо їх громадської роботи (в тому числі на виборних посадах), складу сім'ї, партійності, місця роботи не є підставою для відмови у реєстрації їх кандидатами в депутати міської ради за умови подання всіх документів. В той же час, виявлення таких неточностей може бути підставою для внесення до автобіографії відповідних виправлень.
Враховуючи подання позивачем до Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області всіх документів, перелік яких чітко визначено пунктами 1-10 частини першої статті 38 Закону України "Про місцеві вибори", колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для відмови у реєстрації ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_36, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, кандидатами в депутати Олександрійської міської ради.
Таким чином, в процесі розгляду справи представниками позивача доведено обґрунтованість позовних вимог про визнання протиправним і скасування пункту другого постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01.10.2015 року № 23 "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей"".
Зважаючи на неправильне застосування відповідачем положень ст.ст.38, 46 Закону України "Про місцеві вибори", колегія суддів вважає за необхідне зобов'язати Олександрійську МВК прийняти від Олександрійською міською партійною організацією політичної партії "Сила Людей" уточненні автобіографії кандидатів у депутати, зазначених у додатку № 2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 23 та повторно розглянути питання про реєстрацію кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей", які зазначені у додатку №2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 23.
Що ж стосується позовних вимог про зобов'язання Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області надати для виправлення автобіографії кандидатів, то суд вважає, що вказана вимога задоволенню не підлягає, оскільки Законом України "Про місцеві вибори" не передбачено підстав, за якими виборчі комісії зобов'язанні повертати подані документи для усунення помилок і неточностей.
Також, колегія суду дійшла висновку про залишення без задоволення позовних вимог в частині зобов'язання Олександрійської МВК Кіровоградської області зареєструвати кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міськради, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, осіб, які зазначені в додатку №2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01.10.2015 р. № 23, оскільки вказані повноваження згідно Закону України "Про місцеві вибори" належать виключно виборчим комісіям, сформованим (або утвореним) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів та яким надано право приймати рішення про реєстрацію кандидатів або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), тому суд не вправі перебирати на себе дані повноваження.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію (бездіяльність) суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим частиною третьою статті 2 КАС України критеріям, не може втручатися у дискрецію суб'єкта владних повноважень в межах такої перевірки.
У відповідності з Рекомендаціями № R (80) 2 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.80 під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Аналогічна правова позиція міститься у постанові Верховного Суду України від 21.05.2013 року №21-87а13, а згідно статті 244-2 КАС України суд зобов'язаний привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Відтак, враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.
Згідно до ч.3 ст.94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 160-165, 167, 172, 177 КАС України, суд, -
Адміністративний позов - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати пункт другий постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 23 щодо відмови в реєстрації кандидатам у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" згідно додатка №2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 23.
Зобов'язати Олександрійську міську виборчу комісію Кіровоградської області прийняти від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" уточненні автобіографії кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" зазначених у додатку № 2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 23.
Зобов'язати Олександрійську міську виборчу комісію Кіровоградської області повторно розглянути питання про реєстрацію кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, від Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей", які зазначені у додатку №2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 23.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Олександрійської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" з Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області судовий збір у розмірі 2436,00 грн..
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у дводенний строк з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Головуючий суддя Л.І. Хилько
Судді Р.В. Жук
Р.І. Брегей