Справа № 815/2194/15
29 вересня 2015 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левчук О.А.,
за участю секретаря Бобровської О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі адміністративну справу за позовом Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, про скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення та зобов'язання вчинити певні дії,
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, про скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, зареєстроване комунальним підприємством «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» на підставі якого до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно внесено запис №3559 в книзі: 114-неж-178 (реєстраційний номер майна: 37762076) про реєстрацію за ОСОБА_2 права власності магазину-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1» за адресою: АДРЕСА_1, зобов'язання Реєстраційну службу Одеського міського управління юстиції перенести до Державного реєстру прав записи про державну реєстрацію прав, що містяться в інформаційних системах (Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно - запис за № 3559 в книзі: 114-неж-178 (реєстраційний номер майна: 37762076) та внести запис про скасування цієї державної реєстрації прав власності.
До судового засідання 23 липня 2015 року представник позивача Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, причини неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим неявка позивача в судове засідання 23.07.2015 року судом визнана такою, що відбулась без поважних причин. 23.07.2015 року позивачу направлено судову повістку про дату, час та місце проведення наступного судового засідання та повідомлено про те, що неявку представника позивача Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради до судового засідання 23.07.2015 року судом було визнано неповажною та повідомлено про наслідки повторного неприбуття до судового засідання без поважних причин, передбачені ч. 3 ст. 128 КАС України. Судова повістка та повідомлення отримані Малиновською районною адміністрацією Одеської міської ради 17.08.2015 року. (а.с. 90-91).
29 вересня 2015 року представник позивача Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради до судового засідання також не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно. Позивач не повідомив суд щодо причини неявки в судове засідання 29.09.2015 року, а також не надав до суду доказів на підтвердження обставин, щодо поважності не прибуття в судове засідання 23.07.2015 року.
Відповідно до положень ч. 1, 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки та зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Позивачем не було надано до суду жодних повідомлень про зміну місця проживання, про причини неприбуття у зазначені судові засідання та не надано заяви про розгляд справи за відсутності позивача або про відкладення розгляду справи.
Вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Враховуючи вищевикладене, вислухавши думку представника відповідача, суд вважає, що неявка належним чином сповіщеного позивача у вищезазначені судові засідання, є неповажною.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч.3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Таким чином, вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що позивач Малиновська районна адміністрація Одеської міської ради про розгляд справи був повідомлений належним чином, проте, повторно не з'явився до судового засідання без поважних причин, не надавши при цьому заяви про розгляд справи за його відсутності, суд вважає, що адміністративний позов Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, про скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, зареєстроване комунальним підприємством «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» на підставі якого до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно внесено запис №3559 в книзі: 114-неж-178 (реєстраційний номер майна: 37762076) про реєстрацію за ОСОБА_2 права власності магазину-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1» за адресою: АДРЕСА_1, зобов'язання Реєстраційну службу Одеського міського управління юстиції перенести до Державного реєстру прав записи про державну реєстрацію прав, що містяться в інформаційних системах (Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно - запис за № 3559 в книзі: 114-неж-178 (реєстраційний номер майна: 37762076) та внести запис про скасування цієї державної реєстрації прав власності, слід залишити без розгляду.
Керуючись п. 4 ч.1 ст. 155, ст. ст. 160, 165 КАС України, суд, -
Залишити без розгляду адміністративний позов Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, про скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, зареєстроване комунальним підприємством «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» на підставі якого до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно внесено запис №3559 в книзі: 114-неж-178 (реєстраційний номер майна: 37762076) про реєстрацію за ОСОБА_2 права власності магазину-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1» за адресою: АДРЕСА_1, зобов'язання Реєстраційну службу Одеського міського управління юстиції перенести до Державного реєстру прав записи про державну реєстрацію прав, що містяться в інформаційних системах (Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно - запис за № 3559 в книзі: 114-неж-178 (реєстраційний номер майна: 37762076) та внести запис про скасування цієї державної реєстрації прав власності.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 02 жовтня 2015 року.
Суддя О.А. Левчук