Ухвала від 03.10.2015 по справі 810/4839/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

03 жовтня 2015 року 810/4839/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву Києво-Святошинської районної організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" до Софіївсько-Борщагівської сільської виборчої комісії Києво-Святошинського району Київської області про скасування постанови №171 від 01.10.2015 та визнання бездіяльності неправомірною,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Києво-Святошинська районна організація політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"(далі - позивач) з позовом до Софіївсько-Борщагівської сільської виборчої комісії Києво-Святошинського району Київської області(діла - відповідач) про скасування постанови №171 від 01.10.2015 та визнання бездіяльності неправомірною.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи немає підстав для повернення позовної заяви, встановлених цим Кодексом, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Відповідно до завдання адміністративного судочинства, що закріплено у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з частиною другою статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій визначені статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, згідно з вимогами частини третьої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму оскаржуються до Вищого адміністративного суду України. Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії оскаржуються до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до частини четвертої вказаної статті рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Виходячи із системного аналізу приписів статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що окружним адміністративним судам, у даному випадку, підсудні спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій, а також членів зазначених комісій.

Згідно вимог частини п'ятої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Враховуючи те, що відповідачем у даній справі є Софіївсько-Борщагівська сільська виборча комісія Києво-Святошинського району Київської області, суд дійшов висновку, що даний спір не підсудний Київському окружному адміністративному суду та повинен вирішуватись місцевим загальним судом як адміністративним за місцезнаходженням відповідної комісії, тобто Києво-Святошинським районним судом Київської області.

Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

При цьому, повернення позовної заяви, згідно з вимогами частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду (у даному випадку до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду) в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Києво-Святошинської районної організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" до Софіївсько-Борщагівської сільської виборчої комісії Києво-Святошинського району Київської області про скасування постанови №171 від 01.10.2015 та визнання бездіяльності неправомірною, - повернути позивачу.

2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.

3. Роз'яснити позивачу, що належним адміністративним судом для розгляду даної справи являється Києво-Святошинський раойнний суд Київської області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Терлецька О.О.