Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
03 жовтня 2015 року Справа № П/811/3178/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого - судді Хилько Л.І.,
суддів - Брегея Р.І., Дегтярьової С.В.,
за участю секретаря судового засідання - Дегтярьова Д.В.,
за участю сторін:
позивача ОСОБА_1
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2
представників відповідача - Івань О.В, Самойленко В.В,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" (далі - позивач 1), ОСОБА_1 (далі - позивач 2) до Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області (далі - відповідач, Олександрійська МВК) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
02.10.2015 року позивачі звернулися до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просять:
визнати протиправним та скасувати рішення Олександрійської МВК Кіровоградської області від 01.10.2015 року про відмову у реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, включених до списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода";
зобов'язати Олександрійську МВК Кіровоградської області зареєструвати кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, включених до списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода".
В обґрунтування позовних вимог позивачі посилаються на те, що 30.09.2015 р. Олександрійська міська партійна організація ВО "Свобода" подала до Олександрійської МВК для реєстрації кандидатів у депутати Олександрійської міської ради по багатомандатному виборчому округу у повному обсязі перелік документів, передбачений приписами частини 1 ст. 38 Закону України "Про місцеві вибори", про що відповідачем складена відповідна довідка. 01.10.2015 року відповідачем прийнято рішення про відмову у реєстрації кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, включених до списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода". В обґрунтування даного рішення щодо відмови у реєстрації, відповідач зазначив, що Олександрійська МВК відмовила у реєстрації виборчого списку із 15 представників через помилки і неточності. З даним спірним рішенням позивачі погодитись не можуть, вважають його протиправним та таким, що порушує їх права, передбачені Конституцією України і Законом України "Про місцеві вибори", тому це рішення підлягає скасуванню з підставі порушення ст.19 Конституції України, ч.1 ст.25 Закону України "Про місцеві вибори".
Позивач 2 та представник позивача 1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, дали пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві.
Відповідач позовні вимоги не визнав, подав до суду заперечення згідно змісту якого зазначив, що Олександрійська МВК вважає, що не зазначення в автобіографії відомостей, обов'язковість яких визначена п.7 ч. 1 ст. 38 Закону України "Про місцеві вибори" не дає підстав вбачати у поданому документі автобіографію в розумінні Закону, а отже, такий документ вважається не поданим особами, зазначеними в додатку № 1 до постанови виборчої комісії №29 від 01.10.2015 року. Крім того, в заявах осіб, включених до виборчого списку позивача, не було зазначено номера територіального виборчого округу, в якому особа бажає бути кандидатом. Таким чином, територіальна виборча комісія, виявивши порушення позивачем приписів законодавства про місцеві вибори, що полягає у:
не зазначенні в автобіографіях 15 кандидатів в депутати, висунутих Олександрійською міською організацією ВО "Свобода" відомостей щодо громадської діяльності, партійності, відомостей про роботу тощо;
не зазначенні номера територіального округу, в якому особа виявила бажання та заявила згоду бути депутатом Олександрійської міської ради, правомірно відмовила у їх реєстрації.
Представники відповідача у судовому засіданні підтримали подані заперечення, просили суд їх врахувати та відмовити у задоволенні позовних вимог повністю. Крім того, представник відповідача повідомив суд, що під час вирішення питання про реєстрацію кандидатів мало місце блокування роботи виборчої комісії, що перешкодило відповідачу вирішити питання щодо застосування вимог ч.12 ст.41 Закону України "Про місцеві вибори".
Колегія суддів, що заслухала пояснення у судовому засіданні представників сторін, дослідила та розглянула докази у справі, встановила наступне.
30.09.2015 року Олександрійською міською партійною організацією Всеукраїнського об'єднання "Свобода" було подано до Олександрійської МВК Кіровоградської області документи на реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради Кіровоградської області, що підтверджується довідкою №21 від 30.09.2015 р. (а.с.7).
30.09.2015 року розпочалося засідання Олександрійської МВК Кіровоградської області, на якому розглядалися вищевказані документи.
За результатами розгляду поданих документів Олександрійською МВК Кіровоградської області 01.10.2015 року о 00:40 год. було прийнято постанову № 29 "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", згідно пункту другого якої відмовлено в реєстрації кандидатам у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" згідно додатку № 2 (а.с.60-61, 63).
Вивченням змісту цієї постанови та додатку № 2 до неї встановлено, що таке рішення прийнято комісією у зв'язку з встановленням часткової невідповідність вимогам Закону України "Про місцеві вибори" поданих позивачем документів. Так, всупереч до п.6-7 ч.1 ст.38 Закону України "Про місцеві вибори" в автобіографіях кандидатів не зазначено:
ОСОБА_5, відсутні відомості в автобіографії, а саме: не вказана область в даних місця проживання;
ОСОБА_6, відсутні відомості в автобіографії, а саме: не вказана область в даних місця проживання;
ОСОБА_7, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ та дата на автобіографії;
ОСОБА_8, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, автобіографія не підписана;
ОСОБА_9, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, в автобіографії не зазначено число та місяць народження, представницький мандат, партійність та відомості про судимість;
ОСОБА_10, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, в автобіографії відсутні відомості про судимість, контактний телефон, місця проживання, склад сім'ї та партійність;
ОСОБА_11, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, в автобіографії відсутні дані про судимість, партійність, контактний телефон та місце проживання, представницький мандат;
ОСОБА_12, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, в автобіографії відсутній підпис та дата, судимість, партійність, контактний телефон, місце проживання, склад сім'ї, представницький мандат;
ОСОБА_13, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, в автобіографії не зазначена дата підписання, судимість, представницький мандат, громадська робота, контактний телефон, склад сім'ї, місце проживання;
ОСОБА_14, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, автобіографія не підписана та відсутня дата написання, громадська робота, склад сім'ї, місце проживання, представницький мандат, судимість;
ОСОБА_15, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ, від якої місцевої організації, політичної партії він балотується, в автобіографії відсутні відомості про судимість, партійність, контактний телефон, місце проживання, склад сім'ї, представницький мандат;
ОСОБА_16, відсутні відомості; в заяві відсутній округ;
ОСОБА_17, відсутні відомості: в автобіографії відсутнє місце проживання;
ОСОБА_18, відсутні відомості: в автобіографії не зазначено місце проживання;
ОСОБА_2, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ.
На думку відповідача, окремі біографічні відомості та заяви, які оформленні з порушеннями наведених вимог Закону не відповідають вимогам п.6-7 ч.1 ст.38 Закону України "Про місцеві вибори", а відтак, указані документи не є автобіографіями кандидатів та заявами кандидатів в розумінні цієї норми Закону.
При цьому вбачається, що зауважень до інших документів зазначених осіб у Олександрійської МВК Кіровоградської області не було.
Постановою Олександрійської міської виборчої комісії від 03.10.2015 року № 39 про внесення уточнення до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області № 29 від 01 жовтня 2015 року "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" внесено зміни до додатку № 2 постанови від 01.10.2015 року №29, а саме прізвища:
ОСОБА_5 змінено на ОСОБА_19, відсутні відомості в автобіографії: партійності, представницький мандат, громадська діяльність;
ОСОБА_6, на ОСОБА_20, відсутні відомості: у заяві не зазначено округ; в автобіографії відомості про судимість; представницький мандат; громадська діяльність (а.с.75-76).
Колегія суддів, що вирішує адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог та оцінює обґрунтованість заперечень відповідачів, виходить з такого.
Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначено у Законі України "Про місцеві вибори" від 14 липня 2015 року N 595-VIII (надалі - Закон N 595-VIII).
Згідно вимог ч.1 ст.2 Закону N595-VIII місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
У відповідності з ч.1 ст.4 Закону N595-VIII місцеві вибори є рівними. Громадяни України беруть участь у відповідних місцевих виборах на рівних засадах.
При цьому, за приписами ч.4 даної статті Закону N595-VIII рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується, зокрема, рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів, місцевих організацій партій - суб'єктів виборчого процесу.
Згідно до ч.1 ст.10 Закону N 595-VIII право висування кандидатів належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України відповідно через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організації політичних партій (далі - місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону.
Ч.1 ст.172 КАС України вказує, що право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Позивач та відповідач, у розумінні статті 12 Закону N 595-VIII, є суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах.
Так, ч.1 статті 25 Закону N 595-VIII територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбачених цим та іншими законами України.
Водночас, до ч.5 вказаної статті міська, районна в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія:
- реєструє кандидатів у депутати відповідно міської, районної у місті ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати місцевих організацій політичних партій, представників, уповноважених осіб місцевих організацій партій - суб'єктів відповідного виборчого процесу, видає їм посвідчення (п.4);
- розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення місцевих виборів до відповідної місцевої ради, приймає щодо них рішення (п.20).
Частина 1 статті 38 Закону N 595-VIII передбачено, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, у тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, за умови отримання таких документів, зокрема:
- заяв осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії і бути кандидатом у депутати по відповідному територіальному виборчому округу (крім першого кандидата у такому списку, який згоди бути кандидатом у депутати по територіальному виборчому округу не надає) та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах (п.6 ч.1 ст.38 Закону);
- автобіографій осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину (п.7 ч.1 ст.38 Закону).
Згідно ч.3 ст.38 Закону N 595-VIII документи, передбачені частиною першою цієї статті, подані до відповідної виборчої комісії, повторно не подаються, крім випадків, передбачених цим Законом.
Стаття 41 Закону України "Про місцеві вибори" передбачає сам порядок реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі.
Так, згідно до ч.1 статті 41 Закону кандидати у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включені до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 38 цього Закону.
У відповідності до ч.9 ст.41 Закону територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених у частині першій статті 38 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати.
Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати.
При цьому, помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати (ч.12 ст.41 Закону).
Дослідженням автобіографій кандидатів ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_22, ОСОБА_17, ОСОБА_18 та ОСОБА_2, наданих представником відповідача у судове засідання, та доданих позивачем до заяви про реєстрацію їх кандидатами встановлено, що в них частково відсутні дані, зазначення яких є обов'язковим згідно до п.7 ч.1 ст.38 Законом України "Про місцеві вибори", що встановлено Олександрійською МВК .
Також встановлено не зазначення окремими кандидатами (окрім ОСОБА_19, ОСОБА_17.) номерів територіального округу, в якому особа виявила бажання та заявила згоду бути депутатом Олександрійської міської ради, як це визначено п.6 ч.1 ст.38 Закону України "Про місцеві вибори" (а.с.29-59).
В той же час, представники позивача у судовому засіданні не заперечували проти вказаного, але наполягали на тому, що це є лише помилкою, яка не може вказувати на те, що подані документи не є автобіографіями та заявами.
Так, при вирішенні питання щодо правомірності відмови в реєстрації кандидатів суд керується наступним.
Частиною першою статті 46 Закону України "Про місцеві вибори" визначено вичерпний перелік підстав, за яких територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, а саме:
1) порушення встановленого цим Законом порядку висування кандидата, в тому числі перевищення встановленої частинами третьою - сьомою статті 36 цього Закону кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним;
2) відсутності передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом;
3) припинення громадянства України особи;
4) визнання судом особи недієздатною, набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину;
5) виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою, старостою відповідно до статті 9 цього Закону;
6) висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність її або партії в цілому діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
Частиною 2 ст.46 Закону України "Про місцеві вибори" передбачено, що рішення про відмову в реєстрації кандидата повинно містити вичерпні підстави відмови. Копія цього рішення видається особі, яка відповідно до частини четвертої статті 41, частини другої статті 42, частини другої статті 43 цього Закону подавала документи для реєстрації кандидата (кандидатів) в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, або кандидату особисто у строки, визначені частиною дев'ятою статті 41, частиною четвертою статті 42, частиною четвертою статті 43 цього Закону.
Отже, з огляду на вищевказане вбачається, що Закон України "Про місцеві вибори" не містить приписів щодо можливості відмови у реєстрації за наявності помилок і неточностей, виявлених у поданих кандидатами на реєстрацію документів, в тому числі автобіографіях та заявах.
В той же час, суд наголошує, що відповідно до ч.12 ст.41 Закону помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.
Отже, висновок Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області, викладений в постанові № 29 від 01.10.2015 року, з урахуванням постанови № 39 від 03.10.2015 року, про те, що окремі біографічні відомості та заяви, які оформленні з порушеннями наведених вимог Закону не відповідають вимогам п.6-7 ч.1 ст.38 Закону України "Про місцеві вибори", а відтак, не є автобіографіями кандидатів та заявами кандидатів є помилковим, оскільки наявність недоліків або неточностей в поданих кандидатом на реєстрацію документів не може свідчити про відсутність таких документів взагалі.
Так, на думку суду, не зазначення в автобіографіях та заявах кандидатів певних відомостей не є підставою для відмови у реєстрації їх кандидатами в депутати міської ради за умови подання всіх необхідних документів. В той же час, виявлення таких неточностей може бути підставою для внесення до автобіографії, заяви відповідних виправлень.
В судовому засіданні представники відповідача посилались на те, що виборча комісія не зобов'язана повідомляти заявників про виявлені помилки та неточності в документах, оскільки, на думку, представників комісії самому заявнику слід контролювати як правильність їх заповнення, так і процедуру прийняття рішення за ними.
Суд вважає таку позицію помилковою з огляду на те, що наявне в Законі право уточнити та виправити заявником подані на реєстрацію документи є похідним від обов'язку виборчої комісії забезпечити реалізацію такого права. Право ж вирішувати яким чином забезпечуватиметься виконання такого обов'язку дійсно надане на розсуд виборчої комісії.
Судом встановлено, що комісія не здійснили жодних дій з метою повідомлення заявника про виявлення неточностей у поданих документах.
Окрім цього, наявність помилок та неточностей в поданих документах згідно п.12. ст..41 Закону в будь-якому випадку не є підставою для відмови в реєстрації.
Враховуючи подання позивачем до Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області всіх документів, перелік яких чітко визначено пунктами 1-10 частини першої статті 38 Закону України "Про місцеві вибори", колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для відмови у реєстрації ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_22, ОСОБА_17, ОСОБА_18 та ОСОБА_2 кандидатами в депутати Олександрійської міської ради, згідно до п.2 ч.1 ст.46 Закону України "Про місцеві вибори".
Таким чином, в процесі розгляду справи позивачем, представником позивача доведено обґрунтованість позовних вимог про визнання протиправним та скасування пункту другого постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01.10.2015 року № 29 "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода".
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію (бездіяльність) суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим частиною третьою статті 2 КАС України критеріям, не може втручатися у дискрецію суб'єкта владних повноважень в межах такої перевірки.
У відповідності з Рекомендаціями № R (80) 2 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.80 під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Аналогічна правова позиція міститься у постанові Верховного Суду України від 21.05.2013 року №21-87а13, а згідно статті 244-2 КАС України суд зобов'язаний привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Судом встановлено, що відповідно до Закону України "Про місцеві вибори", лише виборчі комісії наділені повноваженнями з прийняття рішення про реєстрацію кандидатів в депутати або відмову в такій реєстрації, а тому позовна вимога про зобов'язання зареєструвати кандидатів в депутати розглядається, оцінюється та вирішується виключно в межах компетенції суду, а тому колегія суддів вважає за необхідне зобов'язати відповідача повторно розглянути питання про реєстрацію кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", які зазначені у додатку № 2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 29 з урахуванням постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 03 жовтня 2015 року № 39.
Відтак, враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинний з 01.09.2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судовий збір позивачем не сплачено.
Згідно до ч.9 ст.172 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Судові витрати по справі не понесені.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 160-165, 167, 172, 177 КАС України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати пункт 2 постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 29 щодо відмови в реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" згідно додатка № 2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 29 з урахуванням постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 03 жовтня 2015 року № 39 про внесення уточнення до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області № 29 від 01 жовтня 2015 року "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода".
Зобов'язати Олександрійську міську виборчу комісію Кіровоградської області повторно розглянути питання про реєстрацію кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Олександрійської міської ради, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", які зазначені у додатку № 2 до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 01 жовтня 2015 року № 29 з урахуванням постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 03 жовтня 2015 року № 39 про внесення уточнення до постанови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області № 29 від 01 жовтня 2015 року "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від Олександрійської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода".
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у дводенний строк з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Головуючий суддя Л.І. Хилько
Судді Р.І. Брегей
С.В. Дегтярьова