Суддя-доповідач - Білак С.В.
Головуючий у 1 інстанції - Сидоренко Д.В.
16 вересня 2015 рокусправа № 804/4079/15
Приміщення суду за адресою: м. Дніпропетровськ, проспект імені Газети «Правда», 29
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Білак С.В., суддів: Олефіренко Н.А. Шальєвої В.А. , секретар судового засіданні - Комар Н.В., за участю представника відповідача - Шматкової Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління Міністерства доходів і зборів у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 червня 2015 р. у справі №804/4079/15 за позовом Державного підприємства "Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології" до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу,-
Позивач - Державне підприємство "Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Верхньодніпровської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю-847-28 від 04.12.2012р. на загальну суму 849 876,48 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за даними підприємства розмір заборгованості по ЄСВ складає 538 410,30 грн., а визначений законом порядок зарахування фактичної сплати підприємством ЄСВ не дає можливості стверджувати про несвоєчасність безпосередньої виплати ЄСВ. Крім того, оскаржувана вимога не відповідає вимогам Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині зазначення у вимозі реквізитів акту перевірки або рішень на підставі яких було її винесено, а також у вимозі безпідставно зазначено загальну суму заборгованості, а не сума зростання боргу за базовий звітний період.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду 11 червня 2015 р адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасувано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-847-28 від 04.12.2012р. в частині суми боргу в розмірі 90 522,97 грн., в тому числі штрафу в розмірі 79 609,27 грн. та пені в розмірі 10 913,70 грн.
В задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Відповідач з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що згідно особового рахунку станом на 30.11.2014р. сума заборгованості позивача зі сплати єдиного внеску становить 849876,48 грн., в тому числі недоїмка в розмірі 759353,51 грн., штрафи - 79609,27 грн. та пеня - 10913,70 грн. Вимога про сплату боргу формується на підставі звітів платника про нарахування єдиного внеску, облікових даних з картки особового рахунку платника та направляється на всю суму заборгованості станом на кінець місяця, а в ДВС надсилається вимога на суму заборгованості яка виникла в звітному місяці.
Зауважив, що при застосуванні штрафів, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо кожний період, за який сплачується єдиний внесок, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період. Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Крім того, відповідач зазначає, що оскаржувана вимога сформована станом на 30.11.2014р., а сплата позивачем внеску 05.12.2014 р., 15.12.2014 р. та 19.12.2014 р. не свідчить про її незаконність.
Станом на 31.03.2015 року підприємство має борг по єдиному соціальному внеску 1 142 502, 80 грн., а тому вимога винесена відповідно до чинного законодавства та відповідач діяв в межах закону.
Представник відповідача в судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримав.
Представник позивача до суду не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.12.2014р. Верхньодніпровською ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області (Жовтоводське відділення) сформовано вимогу №Ю-847-25 про необхідність сплати позивачем суми недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафів і пені на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 849876,48 грн., в тому числі: недоїмка - 759353,51 грн., штрафи - 79609,27 грн. та пеня - 10913,70 грн.
Рішеннями про результати розгляду скарги ГУ ДФС у Дніпропетровській області №329/10/04-3610-08-09 від 19.01.2015р. та Державної фіскальної служби України №4006/6/99-99-10-01-07-15 від 24.02.2015р. залишено без змін вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-847-25 від 04.12.2014р.
Нормативно-правовим актом, що визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон №2464, редакції на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до визначення наведених у ст.1 Закону №2464 єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону №2464 платниками єдиного внеску, зокрема, є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
За вимогами норм ч.2 ст.6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний, в тому числі, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з п.6 ч.1 ст.1 Закону №2464 недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону №2464 орган доходів і зборів у порядку, за формою і в строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відповідно до п. 6.3 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №455 (далі - Інструкція), органи доходів і зборів надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:
- якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника про суми доходу (прибутку) фізичних осіб - підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів у повідомленнях-розрахунках, де визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті;
- якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску;
- якщо платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.
У випадку, передбаченому абзацом другим цього пункту, вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки платника єдиного внеску або актом про суми розбіжностей щодо сум доходу (прибутку), заявлених у звітності до органу доходів і зборів та задекларованих у річній податковій декларації фізичними особами - підприємцями чи особами, які забезпечують себе роботою самостійно, або повідомленням-розрахунком на всю суму донарахованого єдиного внеску.
У випадках, передбачених абзацами третім та/або четвертим цього пункту, вимога надсилається:
- платникам, зазначеним у підпунктах 1 та 2 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, протягом п'яти робочих днів, наступних за календарним місяцем, у якому виникла або зросла недоїмка зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій);
- платникам, зазначеним у підпунктах 3 та 4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, протягом п'ятнадцяти робочих днів, наступних за календарним місяцем, у якому виникла або зросла недоїмка зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій).
Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на суму боргу, що перевищує 10 гривень.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Сума боргу у вимозі проставляється у гривнях з двома десятковими знаками.
Відповідно до п. 6.4 Інструкції вимога про сплату боргу формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з карток особових рахунків платників за формою згідно з додатком 4 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 5 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).
Орган доходів і зборів веде реєстр виданих вимог про сплату недоїмки за формою згідно з додатком 6.
При формуванні вимоги їй присвоюється порядковий номер, який складається з трьох частин: 1 частина - літера "Ю" (вимога до юридичної особи) або "Ф" (вимога до фізичної особи), 2 частина - порядковий номер, 3 частина - літера "У" (узгоджена вимога).
Вимога формується під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу.
Після формування вимоги та внесення даних до відповідного реєстру вимога передається працівнику, на якого покладено обов'язок з ведення діловодства та архівного зберігання документів, для надіслання (вручення) її платнику. При цьому корінець вимоги залишається у органі доходів і зборів.
Відповідно до п. 6.9 Інструкції якщо протягом наступного базового звітного періоду платник наростив суми боргу, то після проходження відповідної процедури узгодження та оскарження вимога подається до органу державної виконавчої служби або до органів Державної казначейської служби України тільки на суму зростання боргу.
Аналіз наведених пунктів та додатку 5 вказаної Інструкції вказує, що вимога має містити суму боргу, яка обліковується у платника, станом на відповідну дату, а не тільки суму, на яку борг збільшився. Пункт 6.9 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає порядок надіслання вимоги на виконання, а не порядок складання та визначення в ній суми боргу.
Відповідно до даних особового рахунку по платежу 71010000 (єдиний внесок) станом на 30.11.2014 року загальна сума заборгованості позивача становить 849876,48 грн., в тому числі недоїмка - 759353,51 грн. (838962,78 грн. - штрафи в розмірі 79609,27 грн.), штрафи в розмірі 79609,27 грн. та пеня в розмірі 10913,70 грн., у зв'язку з чим відповідачем правомірно було виписано та направлено вимогу в частині суми недоїмки з єдиного внеску станом на 30.11.2014 року в розмірі 759353,81 грн
Щодо включення у оскаржувану вимогу сум штрафів в розмірі 79609,27 грн. та пені в розмірі 10913,70 грн. колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ч.10-11 ст. 25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції, зокрема за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Водночас пунктом 7.1 Інструкції передбачено, що за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.
Підпунктом 2 пункту 7.2 Інструкції визначено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону №2464-VI до платників, визначених підпунктами 1 - 4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску застосовують штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.
На суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (пункт 7.5 Інструкції №455).
Відповідно до ч.14-15 ст. 25 Закону №2464 про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів доходів і зборів , відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу доходів і зборів вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу доходів і зборів , яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення органу доходів і зборів про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом доходів і зборів вищого рівня та/або центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.
Порядок, строки та процедура оскарження вимоги про сплату єдиного внеску поширюються на оскарження рішень органу доходів і зборів щодо нарахування пені та застосування штрафів.
Рішення органу доходів і зборів про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.
У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк орган доходів і зборів про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом.
Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
31.07.2014р. Верхньодніпровською ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області (Жовтоводське відділення) прийнятті рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а саме:
- №0025351702 про застосування штрафу в розмірі 23616,46 грн. та нарахування пені в розмірі 1871,08 грн.;
- №0025361702 про застосування штрафу в розмірі 31642,69 грн. та нарахування пені в розмірі 6858,22 грн.;
- №0025341702 про застосування штрафу в розмірі 26534,52 грн. та нарахування пені в розмірі 2184,40 грн.
Процедура подання та розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - вимога) та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, передбачених частинами десятою, одинадцятою статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначена Порядком розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, який затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України №452 від 09.09.2013р., (далі - Порядок №452).
Відповідно до п.4.1 та п.6.1 Порядку №452 орган доходів і зборів, який розглядає скаргу платника єдиного внеску, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Якщо протягом цього строку вмотивоване рішення органом доходів і зборів не надсилається платнику єдиного внеску, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника єдиного внеску.
Процедура оскарження відповідно до цього Порядку закінчується, зокрема днем отримання скаржником рішення органу доходів і зборів про повне задоволення скарги.
З матеріалів справи вбачається, що ДП "Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології" подана до ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області скарга на рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (вхідний №10861/10с від 03.09.2014р.).
Рішенням про результати розгляду скарги ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області вих.№6890/10/04-36-10-08-09 від 29.09.2014р. залишено без змін рішення Верхньодніпровської ОДПІ від 31.07.2014 р. №0025351702, №0025361702 та №0025341702.
З матеріалів справи вбачається, що представник позивача в суді першої інстанції зазначав про не отримання підприємством Рішення про результати розгляду скарги ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області вих.№6890/10/04-36-10-08-09від 29.09.2014 р., у зв'язку з чим ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.04.2015р. від ГУ ДФС у Дніпропетровській області було витребувано відомості щодо направлення та вручення позивачу Рішення про результати розгляду скарги ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області вих.№6890/10104-36-10-08-08 від 29.09.2014 р.
На виконання вимог суду, ГУ ДФС у Дніпропетровській області надані реєстр відправлення від 29.09.2014р., фіскальний чек та повідомлення про вручення поштового відправлення за №4900019830662.
Згідно реєстру відправлення за 29.09.2014 р. під порядковим номером 13 зазначено відправлення одержувачу ДП УНД та ПРІПТ за адресою: 52200, м.Жовті Води, вул.Першотравнева, б.24, 6890/10/0436-10-08-09.
Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення за №4900019830662, найменування адресата - ДП УкрНД та ПРІ промислової технології, поштова адреса - 52200, м.Жовті Води, вул. Першотравнева, 24а, відправлення отримано 02.10.2014р.
Разом з тим, місцезнаходженням Державного підприємства "Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології", згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №20304412, є - 52504, Дніпропетровська область, м.Жовті Води, вул.Петровського, б.37, у зв'язку з чим рішення за результатами розгляду скарги не було отримано позивачем та відповідно процедура оскарження не є закінченою.
Отже, при формуванні оскаржуваної вимоги про сплату боргу (недоїмки) Верхньодніпровською ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, безпідставно включені суми штрафів в розмірі 79609,27 грн. та пені в розмірі 10913,70 грн., за рішеннями про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 31.07.2014 р. №0025351702, №0025361702 та №0025341702, процедуру оскарження яких не є закінчено.
Підсумовуючи встановлені під час розгляду справи обставини щодо правомірного включення до вимоги про сплату боргу (недоїмки) суми недоїмки з єдиного внеску станом на 30.11.2014 року в розмірі 759353,81 грн. та безпідставного включення суми штрафів в розмірі 79609,27 грн. та пені в розмірі 10913,70 грн., суд першої інстанції вірно зробив висновок про часткове задоволення позову про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю-847-28 від 04.12.2012р. в частині суми боргу в розмірі 90522,97 грн., в тому числі штрафу в розмірі 79609,27 грн. та пені в розмірі 10913,70 грн.
З огляду на вищенаведене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо часткового задоволення позовних вимог.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 160, 167, 184, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління Міністерства доходів і зборів у Дніпропетровській області - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 червня 2015 р. у справі №804/4079/15 за позовом Державного підприємства "Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології" до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу - залишити без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали складені в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 16 вересня 2015 року, в повному обсязі ухвала складена 17 вересня 2015 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складання рішення відповідно до ст.160 КАС України - з дня складання рішення в повному обсязі.
Головуючий суддя С.В. Білак
Судді Н.А.Олефіренко
В.А. Шальєва