"11" вересня 2015 р.справа № 197/887/15-а провадження №2-а/197/15/15
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Семененка Я.В.
суддів: Бишевської Н.А. Добродняк І.Ю
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1
на постанову Широківського районного суду Дніпропетровської області від 31 липня 2015 року у справі №197/887/15-а (провадження №2-а/197/15/15) за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
14 липня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила:
- визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської області щодо припинення з 01 квітня 2015 року виплати позивачу пенсії, як інваліду третьої групи;
- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської області поновити виплату позивачу пенсії, як інваліду третьої групи;
- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської області з 01 квітня 2015 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, як інваліду третьої групи.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила про те, що перебуває на обліку в УПФУ в Широківському районі Дніпропетровської області та отримувала пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Крім цього, позивач працює на посаді начальника фінансового управління Широківської районної державної адміністрації, є державним службовцем. В квітні 2015 року позивач не отримала чергову виплату пенсії по інвалідності, у зв'язку з чим 06 травня 2015 року звернулась до відповідача із заявою, на яку отримала відповідь з посиланням на ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зі змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02 березня 2015 року про відмову в поновленні виплати пенсії у зв'язку зі змінами в законодавстві. Такі дії відповідача щодо припинення виплати їй пенсії як інваліду третьої групи позивач вважає неправомірними та такими, що порушують її конституційні права.
Постановою Широківського районного суду Дніпропетровської області від 31 липня 2015 року у задоволені позову ОСОБА_1 відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, надану правову оцінку досліджених судом доказів по справі, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, у зв'язку з припинення виплати пенсії, 06 травня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до управління Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської області із заявою про відновлення виплати пенсії по 3 групі інвалідності загального захворювання з 01 квітня 2015 року.
Листом управлінням Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської
області №2520/04/16 від 08.05.2015р. позивача повідомлено про те, що відповідно до ст. 47 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) тимчасово у період з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року виплата пенсії позивачу призупинена.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача з позовом до суду.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Широківському районі Дніпропетровської області, є інвалідом 3 групи згідно довідки МСЕК (а.с. 13). З 22.10.2014 року позивачу призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що підтверджується протоколом № 953 від 21.11.2014р. (а.с.15).
Згідно відомостей трудової книжки починаючи з 01.11.2007 року та по теперішній час ОСОБА_1 працює на посаді начальника фінансового управління Широківської районної державної адміністрації, яка відноситься до державної служби.
З квітня 2015 року виплата пенсії позивачу припинена, що підтверджується довідкою від 29 липня 2015 року (а.с.30), листом відповідача №2520/04/16 від 08.05.2015р. (а.с.14).
За наслідками перегляду судового рішення колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо правомірності дій відповідача щодо тимчасового припинення позивачу виплати пенсії з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року, з огляду на наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02 березня 2015 року), тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року: у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Положення вказаного Закону не були визнані неконституційними, а відтак УПФУ правомірно застосовано його вимоги у спірних правовідносинах.
Як встановлено судом, позивач працює на посаді начальника фінансового управління Широківської районної державної адміністрації, тобто на посаді, яка дає право на призначення пенсії на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу».
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що УПФУ, припиняючи виплату позивачу пенсії по 3 групі інвалідності загального захворювання з 01 квітня 2015 року, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України, зокрема, на виконання приписів Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02 березня 2015 року.
З огляду на викладені обставини справи, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції повно і всебічно встановив обставини справи, дав їм належну правову оцінку, прийняв вірне рішення по суті позовних вимог, у зв'язку з чим підстави для його скасування, в межах доводів апеляційної скарги, відсутні.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Широківського районного суду Дніпропетровської області від 31 липня 2015 року у справі №197/887/15-а (провадження №2-а/197/15/15) - без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення та відповідно до ч.10 ст.1832 КАС України є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий: Я.В. Семененко
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: І.Ю. Добродняк