ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
02 серпня 2010 року № 2а-11371/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управлінняюстиції у місті Києві ОСОБА_2
про скасування постанови державної виконавчої служби,
Позивачем подано позов про поновлення строку на оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження та про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № 19728946 щодо примусового виконання листа № 2-65, виданого 14.05.2010 Голосіївським районним судом м. Києва про стягнення з ОСОБА_1 на користь ЗАТ "Страхова компанія 611" боргу в розмірі 10053, 93 грн.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд вважає за необхідне зазначити про наступне.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3); чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду (пункт 4).
Статею 50 КАС України передбачено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Кодексом адміністративного судочинства України передбачені особливості провадження певних категорій справ.
Частиною 1 статті 181 КАС України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідачем у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої виконавчої служби.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, в якості відповідача ОСОБА_1 вказує посадову особу державної виконавчої служби, а саме старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві ОСОБА_2
Враховуючи вимоги ст. 181 КАС України позивачу належить уточнити статус відповідача.
Крім того, позовну заяву можу бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В обгрунтування клопотання про поновлення строку звернення до суду позивач зазначає, що про порушеня прав дізналася 21.06.2010. В строк встановлений для оскарження постанови державного виконавця Мамонтова І. В. звернулась до Голосіївського районного суду міста Києва як адміністративного суду. Ухвалою суду від 06.07.2010 позовну заяву повернуто позивачеві, оскільки заявлений позивачем спір має вирішуватись у порядку цивільного судочинства.
Згідно поштової відмітки, адміністративний позов подано до Окружного адміністративного суду міста Києва 28.07.2010. Враховуючи, що 06.07.2010 Голосіївським районним судом міста Києва повернуто позовну заяву позивачу, а до Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 звернулась лише 28.07.2010., тому позивачу належить надати письмові пояснення причини пропуску строку звернення до суду за захистом своїх прав.
Також позивачу належить подати письмові пояснення причин звернення саме в порядку адміністративного судочинства, з урахуванням Ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 06.07.2010.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, які приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В якості додатку до позовної заяви позивач зазначає про навяність оригіналу квитанції судового збору, проте в матеріалах позовної заяви даний документ відсутній, тому позивачу належить надати документ про сплату судового збору або вказати підстави звільнення від оплати державного мита за розгляд адміністративної справи.
Згідно ч. 5 ст. 106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначається ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Як вбачається з позовної заяви, адміністративний позов підписаний представником позивача ОСОБА_3 В позовній заяві не зазначена поштова адреса, номер засобу зв'язку та адреса електронної пошти представника позивача.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 31.08.2010.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 31 серпня 2010 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя В.І. Келеберда