ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
24 червня 2010 року № 2а-12462/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Келеберди В.І., секретаря судового засідання Погрібніченко Ю. М., розглянувши заяву про роз'яснення рішення
Товариства з обмеженою відповідальністю "Український квас" Товариство з обмеженою відповідальністю "Юніверсум-2000"
до
Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про
зобов'язання вчинити певні дії
Позивачі звернулись до суду з позовом про визнання протиправними дії та приписів щодо примусового демонтажу налаженого позивачам майна - а саме малих архітектурних форм (МАФ) та про зобов'язання утриматись від вчинення дій, спрямованих на демонтаж МАФ.Одночасно з адміністративним позовом позивачі заявили клопотання про забезпечення адміністративного позового.
Ухвалою суду від 07.10.2009р. задоволено клопотання позивачів щодо забезпечення адміністративного позову та зобов'язано Головне управління контролю за благоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до вирішення справи по суті утриматись від демонтажу малих архітектурних форм, що належать позивачам.
За наслідками розгляду адмністративної справи № 2а-12462/09/2670 адміністративний позов згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судчсинства України залишено без розгляду у зв'язку з чим Ухвалою суду від 25.01.2010р. скасовано заходи забезпечення адміністративного позову.
02.02.2010р. до суду надійшла заява від представника відповідача про роз'яснення Ухвали суду від 25.01.2010р. про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, а саме роз'яснити чи означає негайне виконання ухвали з питань забезпечення адміністративного позову, що виконання здійснюється негайно після проголошення відповідного судового рішення.
Відповідно до ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане до виконання.
Як вбачається зі змісту заяви та наведених в судовому засіданні доводів представника відповідача, текст Ухвали суду від 25.01.2010р. є зрозумілим. Суд не має можливості надавати роз'яснення стосовно умов виконання Ухвали суду від 25.01.2010р., оскільки в даному випадку суд позбавлений можливості роз'яснювати норми КАС України.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Задовольнити частково заяву позивача.
2. Роз'яснити, що час виконання ухвал про забезпечення адміністративного позову врегламентовано ч. 5 ст. 118 КАС України, а час набрання судовим рішенням законної сили визначено ст. 254 КАС України.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В. І. Келеберда