ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
01 жовтня 2015 року м. Київ № 826/22470/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2
до за участю третіх осіб Управління Державної автомобільної інспекції в м. Києві 1) ВРЕВ-9 в м. Києві 2) ОСОБА_3
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулися ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з позовом до Управління Державної автомобільної інспекції в м. Києві за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ВРЕВ-9 в м. Києві та ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви суд, звертає увагу на наступне.
У відповідності до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем заявлено вимоги немайнового характеру.
01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VІІІ, яким встановлені нові ставки сплати судового збору.
Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на день звернення позивачів з позовом), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Таким чином, за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичній особі слід сплати судовий збір у розмірі - 487,20 грн.
Згідно постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Згідно ч. 7 ст. 6 Закону N 3674-VI розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства.
Окрім того, статтею 9 вказаного закону визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір"(в редакції, чинній на день звернення позивачів з позовом) у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Поряд з чим, матеріали адміністративної справи свідчать, що позивачами подано квитанцію про сплату судового збору №0.0.434306500.1 від 14.09.2015 у розмірі 487,20 грн.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позивачами не було сплачено судовий збір у встановленому Законом розмірі, у відповідності до кількості заявлених ними вимог немайнового характеру, та у відповідності до кількості позивачів.
З урахуванням викладеного, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки позивачі можуть усунути у десятиденний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі, встановленому п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за дві позовні вимоги немайнового характеру та сплаченого у відповідності кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог, довідку органів Державної казначейської служби про зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно з ч.2 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивачі усунуть недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без руху.
2. Встановити позивачам п'ятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви з дня отримання вказаної ухвали суду.
3. Попередити позивачів про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута їм відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулася із позовною заявою.
Суддя А.С. Мазур