ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2015 року м. Київ № 826/21285/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до 1) Кабінету Міністрів України 2) Державної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
про визнання рішення незаконним в частині, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, Державної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання рішення незаконним в частині, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.09.2015 позовну заяву у справі № 826/212854/15 залишено без руху у зв'язку з недоліками позовної заяви, а саме необхідності надання примірника копій постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово - комунальні послуги", якою був затверджений "Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з центрального опалення і постачання гарячої води" для вручення відповідачам по справі та уточнення позовних вимог, відповідно до частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
28.09.2015 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява від позивача про зміну позовних вимог та усунення недоліків в адміністративному позові, в якій позивач просить суд зобов'язати відповідачів вчинити дії та визнати незаконним.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В частині четвертій статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У зв'язку з чим, позивачеві необхідно уточнити позовні вимоги, відповідно до частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: в п. 1 позовних вимог необхідно зазначити, яких саме чиновників (ідентифікувати осіб) відповідачів позивач просить суд зобов'язати розглянути скаргу від 14.03.2015; в п. 2 позовних вимог (зобов'язати вжити заходи) необхідно ідентифікувати, яких саме керівників апарату, а також необхідно конкретизувати, які саме заходи адміністративного впливу та щодо яких саме чиновників (ідентифікувати); в п. 3 та 4 позовних вимог позивачеві необхідно конкретизувати, що саме позивач просить відмінити та, що саме визнати таким, що суперечить законам України, тобто незаконним.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, суд звертає увагу, що положеннями Кодексу адміністративного судочинства України передбачено звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах виключно у формі позовної заяви (адміністративного позову).
Отже, позивачем не дотримані вимоги статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позивачу для виправлення недоліків позовної заяви необхідно уточнити позовні вимоги, відповідно до частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України; викласти позовні вимоги до кожного з відповідачів; надати примірники уточненого адміністративного позову з додатками для суду та для вручення сторонам (відповідачам) по справі.
Керуючись статтями 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов