ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2015 року м. Київ № 826/22619/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до треті особи 1) Управління освіти та науки Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації 2) Начальника Управління освіти та науки Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації Постолюк Тамари Казимирівни 3) Першого заступника начальника Управління освіти та науки Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації Шурко Олени Василівни 1) ОСОБА_4 2) ОСОБА_5 3) ОСОБА_6 4) ОСОБА_7
про визнання протиправними дій відповідачів та стягнення коштів,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Управління освіти та науки Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації, Начальника Управління освіти та науки Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації Постолюк Тамари Казимирівни, Першого заступника начальника Управління освіти та науки Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації Шурко Олени Василівни, треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання протиправними дій відповідачів та стягнення коштів.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В частині четвертій статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У зв'язку з чим, суд звертає увагу, що позовна вимога (зобов'язання визнати протиправними дії відповідачів) не відповідає статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не конкретизовано, які саме дії кожного з відповідачів необхідно визнати протиправними.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу необхідно викласти позовні вимоги до кожного з відповідачів.
Отже, позивачем не дотримані вимоги пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Водночас, позивач не надав суду примірники позовної заяви з додатками для вручення третім особам по справі.
Згідно із частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, позивач до своєї позовної заяви не надає суду жодного доказу на підтвердження своєї позиції та не повідомляє суду про причини неможливості надання таких доказів.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо.
Проте, позивач не надав суду клопотання про звільнення від сплати судового збору, а лише додав до позовної заяви копію посвідчення ветеранів війни - інвалідів війти серії Б № 174127 виданого 12.02.2003.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід викласти позовні вимоги до кожного з відповідачів, уточнити (конкретизувати), які саме дії кожного з відповідачів необхідно визнати протиправними, надати суду клопотання про звільнення від сплати судового збору, надати докази на підтвердження своєї позиції або повідомити суд про причини неможливості надання таких доказів, надати примірники уточненого позову з додатками для суду та для вручення сторонам (відповідачам, третім особам) по справі
Керуючись статтями 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов