Копія
05 липня 2011 р. Справа № 2a-1870/2465/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.,
за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.,
прокурора - Кулинич І.С.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора Ковпаківського району м. Суми в інтересах держави в особі Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості ,-
Прокурор Ковпаківського району м. Суми в інтересах держави в особі Сумського міського центру зайнятості (далі - позивач, Сумський МЦЗ) звернувся з позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач, ОСОБА_2М.) про стягнення коштів, отриманих як допомога по безробіттю за період з 03.03.2009 р. по 22.05.2009 р. в розмірі 790грн. 34коп.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_2 надав до Сумського міського центру зайнятості відомості, які не відповідають дійсності, незаконно отримав допомогу по безробіттю в сумі 790грн. 34коп., і відповідна допомога підлягає поверненню.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали свої позовні вимоги, просили стягнути з відповідача вищевказану суму заборгованості.
Відповідач в судове засідання не з'явився, повістка про виклик в судове засідання була неодноразово надіслана за останнім відомим місцем знаходження відповідача (а.с.36,37) та зважаючи на норми ч.1 ст. 40 КАС України вважається врученою.
Суд, заслухавши прокурора та повноважного представника позивача, розглянувши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 звернувся до Сумського міського центру зайнятості 29.10.2008 р., де спеціалістом Сумського міського центру зайнятості населення була заповнена персональна картка №185009808102900001 і особистим підписом відповідача підтверджено достовірність внесених до неї даних (а.с.6). Крім інших даних, ОСОБА_2 повідомив, що в даний час не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається і пенсію не отримує, що підтверджується його заявою від 05.11.2008 р. (а.с.7).
На підставі інформації, отриманої при проведенні звірки з Єдиним державним реєстром юридичних та фізичних осіб - підприємців, був виявлений факт реєстрації ОСОБА_2 як фізичної особи - підприємця з 03.03.2009 р. (а.с.9), Сумським міським центром зайнятості населення було складено акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
В даному акті зазначено, що ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа -підприємець з 03.03.2009 р.
На момент подання заяви про надання статусу безробітного до Сумського міського центру зайнятості відповідного запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено не було, а отже підприємницька діяльність відповідача припинена не була.
Перебуваючи на обліку в Сумському міському центрі зайнятості населення ОСОБА_2 за період з 03.03.2009 р. по 22.05.2009 р. Отримав допомогу по безробіттю в розмірі 790грн. 34коп., що підтверджується копією довідки від 13.10.2009 р. (а.с.8).
Згідно з п.2 ст.8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних послуг Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі-Фонд).
Відповідно до ч.2 ст. 12 функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду
покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Отже, Сумський міський центр зайнятості населення є органом виконавчої дирекції Фонду.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Сумський міський центр зайнятості населення контролює правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Згідно ч.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч.3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно п.7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерством праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України №125/116від 11.03.2008 р., Постанови управління Пенсійного Фонду України №7-1 від 11.03.2008 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України №255/14946 від 26.03.2008 р. у разі відмови особи повернути кошти, а також в разі неповернення їх у встановлений строк, стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення зі ОСОБА_2 суми коштів, отриманих ним як допомога по безробіттю за період з 03.03.2009 р. по 22.05.2009 р. в розмірі 790грн. 34коп., є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 7, 17, 71, 94, 161-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов прокурора Ковпаківського району м. Суми в інтересах держави в особі Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (вул. Ковпака, 35/141, м. суми, 4000, ід.ном. НОМЕР_1) на користь Сумського міського центру зайнятості незаконно отримані кошти в розмірі 790грн. 34коп., виплачені як допомога по безробіттю за період з 03.03.2009 р. по 22.05.2009 р.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик