копія
про залишення позовної заяви без руху
02 жовтня 2015 р. Справа № 818/3480/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Прилипчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної фінансової інспекції в Сумській області до Відділу освіти Краснопільської районної державної адміністрації про стягнення коштів,-
Державна фінансова інспекція в Сумській області звернулась до суду з позовною заявою до Відділу освіти Краснопільської районної державної адміністрації, в якій просить суд:
- стягнути з відповідача кошти в сумі 16824,45 грн.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ст.106 КАС України.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З урахуванням вимог частини 9 статті 103 КАС України, правовідносини щодо сплати позивачем судового збору та його ставки регулюються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року).
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” від 28.12.2014 року № 80-VIII з 01.01.2015 року (з наступними змінами та доповненнями) встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218,00 грн.
Таким чином, оскільки позивачем як суб'єктом владних повноважень подано позовну заяву, що має майновий характер, тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 1218,00 грн. (тобто, 1 розмір мінімальної заробітної плати).
Проте, в порушення вимог частини 3 статті 106 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору.
Слід зазначити, що звертаючись до суду з відповідною позовною заявою позивачем додано до матеріалів подання клопотання про звільнення останнього від сплати судового збору враховуючи те, що на даний час питання щодо поновлення органам державного фінансового контролю пільг на судовий збір законодавчо не врегульовано. При цьому, позивач просить суд врахувати, що відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір" та згідно ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховуючи майновий стан сторони може зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю, або частково.
Однак, суд не вбачає підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, оскільки позивачем не надано доказів майнового стану сторони у розумінні ст.8 Закону України "Про судовий збір" та згідно ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України. В будь-якому випадку, відсутність фінансування органу державного фінансового контролю на оплату судового збору не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору, так як Законом України "Про судовий збір" чітко визначено обов'язок сплати судового збору суб'єктом владних повноважень при зверненні до суду з відповідним позовом майнового/немайнового характеру. Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено категорію осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору. Державна фінансова інспекція України не входить до переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 1218,00 грн. у строк до 18 жовтня 2015 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву Державної фінансової інспекції в Сумській області до Відділу освіти Краснопільської районної державної адміністрації про стягнення коштів - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 18.10.2015 р.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) О.А. Прилипчук
З оригіналом згідно
Суддя О.А. Прилипчук