копія
10 вересня 2015 р. Справа № 818/2801/15
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.
за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Сумська насосна техніка" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В серпні 2015 позивач, товариство з обмеженою відповідальністю «Сумська насосна техніка» звернувся до суду з адміністративним позовом, який його представник підтримав в судовому засіданні, мотивуючи позовні вимоги тим, що відповідачем за результатами камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість прийняте податкове повідомлення-рішення №0000501502/17578 від 06 травня 2015 року про зменшення позивачеві суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2015 року на суму 6161,00 грн. та нарахування штрафних санкцій у розмірі 3081,00 грн.
Позивач вважає протиправним податкове повідомлення-рішення та просить його скасувати, зазначаючи, що під час перевірки податковим органом поставлено під сумнів правомірність оподаткування податком на додану вартість за ставкою 0% операцій з постачання брухту чорних металів на суму 19215,00 грн. у січні 2015 року та на суму 11592,00 грн. у лютому 2015 року. Відповідач вважає, що зазначені операції повинні були оподатковуватися ПДВ за ставкою 20%. Проте, відповідно до п.23 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, до 01 січня 2017 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання,у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації ( макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Представник відповідача проти позову заперечив та пояснив, що Законом України від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» продовжено до 01.01.2017 року дію режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного п.23 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України. При цьому переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Дія постанови Кабінету Міністрів України №15 від 12 січня 2011 року, якою затверджувалися переліки таких відходів обмежувалась періодом по 2014 рік. В січні-лютому 2015 року таких переліків затверджено не було, лише 25.03.2015 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №136, яка набрала чинності з 31.03.2015 року, і якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України №15 від 12 січня 2011 року в частині продовження її дії до 01 січня 2017 року. Відповідно в січні-лютому 2015 року діяла ставка податку на додану вартість на операції з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів в розмірі 20%.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 09 квітня 2015 року Державною податковою інспекцією проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Сумська насосна техніка» щодо від»ємного значення різниці між сумою податкового зобов»язання та сумою податкового кредиту щодо суми бюджетного відшкодування за лютий 2015 року, про що складений акт № 826/18-19-15-02/37283133 ( а.с. 8-13). 06 травня 2015 року за наслідками перевірки прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000501502/17578 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 6161,00 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 3081 грн. ( а.с.14). Зі змісту акта перевірки вбачається, що позивачем при оподаткуванні податком на додану вартість операцій з постачання, у тому числі з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися у січні-лютому 2015 року безпідставно застосовано ставку в розмірі 0%.
Суд вважає, що такі висновки податкового органу обґрунтовані, з огляду на таке.
В ході розгляду справи встановлено, що згідно податкової звітності за лютий 2015 року позивач включив до операцій, які звільнені від оподаткування податкові накладні на суму 11592,00 грн. - поставка брухту чорних металів згідно з п.23 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, зазначені обставини відображені в акті перевірки, та не заперечуються позивачем.
Законом України від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» продовжено до 01.01.2017 року дію режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного п.23 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Дія постанови Кабінету Міністрів України №15 від 12 січня 2011 року, якою затверджувалися переліки таких відходів обмежувалась періодом по 2014 рік. 25.03.2015 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №136, яка набрала чинності з 31.03.2015 року, і якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України №15 від 12 січня 2011 року в частині продовження її дії до 01 січня 2017 року. Таким чином з 01 січня 2015 року по 30 березня 2015 року переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджені не були, відповідно позивач не мав права застосовувати нульову ставку ПДВ до таких операцій.
За таких обставин податковий орган дійшов вірного висновку про порушення позивачем п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.201, п.200.3, п.200.14 ст.200 Податкового кодексу України, а тому підстави для скасування податкового повідомлення-рішення відсутні.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Сумська насосна техніка" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкового повідомлення-рішення -відмовити за необгрунтованістю.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
Повний текст постанови складений 15 вересня 2015 року.
З оригіналом згідно
Суддя Л.М.Опімах