ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"19" вересня 2011 р. Справа № 2a-2772/11/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Круглій О.М.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод ДК Орісіл" про стягнення заборгованості,
25.08.2011 року заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ( далі -ТзОВ) "Завод ДК Орісіл" про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені.
Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується розпискою прокурора, наявною в матеріалах справи. Про причини неявки суду не повідомив.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що підставою для звернення прокурора з даним позовом стало невиконання у 2011 році ТзОВ «Завод ДК Орісіл» нормативу щодо працевлаштування інвалідів, внаслідок чого відповідач згідно вимог чинного законодавства до 16.04.2011 був зобов'язаний сплатити 29 915,79 грн. адміністративного-господарських санкцій. Однак в порушення вимог чинного законодавства адміністративно-господарські санкції залишились несплачені. В зв'язку з несплатою санкцій відповідно до чинного законодавства позивачем на суму несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції було нараховано пеню в розмірі 1112,28 грн. Сума заборгованості відповідачем не сплачена, тому підлягає до стягнення в судовому порядку. Позов просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, хоча в обох випадках був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не подав, причини неявки суду не повідомив.
За таких обставин згідно ч.4 ст.128 КАС України суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності прокурора та представника відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних мотивів.
Згідно ст.19 Закону України (далі -ЗУ) “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010 рік, поданого ТзОВ «Завод ДК Орісіл»до Фонду соціального захисту інвалідів, у 2010 році середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу даного підприємства становила 19 осіб, середньорічна заробітна плата працівників складала 29 915 грн.
У відповідності до ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів, для відповідача повинна становити 1 особу. Однак судом встановлено, що згідно розрахунку Фонду соціального захисту інвалідів, наявного в матеріалах справи, протягом 2010 року фактично жодного інваліда на підприємстві працевлаштовано не було. Таким чином норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів ТзОВ «Завод ДК Орісіл»у 2010 році не виконало. При цьому відповідно до положень ст. 19 вищевказаного Закону незайнятим залишилось одне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда. Дані обставини підтверджуються вищезгаданим звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010 рік.
Згідно ст.20 ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Таким чином виходячи із середньорічної заробітної плати штатного працівника розмір адміністративно-господарських санкціїй, які підлягають до сплати відповідачем на користь Фонду соціального захисту інвалідів за 2010 рік, становить 29 915,79 грн. (1* 29 915,79 = 29 915,79).
Крім того згідно ч.2 ст.20 відповідного Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. За таких обставин відповідачу правомірно було нараховано пеню в сумі 1 112,28 грн. (29 915,79 х 0,03% х 124= 1 112,28 грн.).
Наявність заборгованості відповідача по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів підтверджується розрахунком суми позову та іншими матеріалами справи та відповідачем не заперечується.
Доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив. Обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, в судовому засіданні не встановлено.
За таких обставин позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі ст.ст. 19, 20 ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.4 ст.128, ч.3 ст.160, ст. 162 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод ДК Орісіл" на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 31028 (тридцять одну тисячу двадцять вісім) грн. 07 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені.
Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання сторонами та іншими особами, які беруть в справі, апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова в повному обсязі виготовлена 22.09.2011 року.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_2