ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"06" липня 2011 р. Справа № 2a-2016/11/0970
17:35год.
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2210,00 грн.,-
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2210,00 грн., мотивуючи тим, що під час перевірок були встановлені порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме:
- під час надання відповідачем послуг з нерегулярних перевезень 10 пасажирів за маршрутом "Городенка - Івано-Франківськ" встановлено відсутність ліцензійної картки, дорожнього листа, договору із замовником транспортних послуг, документа, що засвідчує оплату транспортних послуг, внаслідок чого було складено акт від 27.01.2011 року №221870, у відповідності до якого 15.02.2011 року позивачем прийнято постанову №119433 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.;
- під час надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів на таксі встановлено відсутність - ліцензійної картки, внаслідок чого було складено акт №221836 від 31.01.2011 р., у відповідності до якого 15.02.2011 р., позивачем прийнято постанову №119432 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 510,00 грн..
В наданий позивачем термін для добровільної сплати, застосовані фінансові санкції в розмірі 2210,00грн., відповідачем не сплачені.
Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
20.06.2011 року судом прийнято ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, згідно з якою копію позовної заяви та додані до неї документи направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову на адресу, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7).
Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки, передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходило.
05.07.2011 року на адресу суду повернулася судова повістка, яку не вручено відповідачу з незалежних від суду причин: з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Частиною 11 статті 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі - дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27.01.2011 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області автомобіля відповідача марки “Форд-транзит”, державний номерний знак -АТ 8599АН, яким надавались послуги з нерегулярних перевезень 10 пасажирів за маршрутом "Городенка - Івано-Франківськ" встановлено відсутність ліцензійної картки, дорожнього листа, договору із замовником транспортних послуг, документа, що засвідчує оплату транспортних послуг, внаслідок чого було складено акт від 27.01.2011 року №221870.
Судом також встановлено, що 31.01.2011 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області автомобіля відповідача марки “Форд-транзит”, державний номерний знак -АТ 8599АН, який обладнаний розпізнавальним ліхтарем таксі, встановлено порушення, а саме: відсутність ліцензійної картки, про що складено акт від 31.01.2011 року №221836.
Згідно із ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують перевезення.
Документи для нерегулярних пасажирських перевезень передбачені:
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:
для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема:
- за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю, шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання. У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Судом встановлено, що на виконання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, а також акту №221870 від 27.01.2011 р., та акту №221836 від 31.01.2011 р., позивачем прийнято постанову №119433 від 15.02.2011 року, згідно з якою до відповідача застосовані фінансові санкції в розмірі 1700,00грн., та відповідно - постанову №119432 від 15.02.2011 року про застосування фінансових санкцій на суму 510,00 грн. на підставі абзаців 3, 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення, передбачені ст. 39 цього Закону.
Як підтверджується матеріалами справи, відповідач виготовив ліцензію серії АГ №585825 на право провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів автомобільним транспортом тільки 09.02.2011 року. Таким чином, позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції.
Постанови в порядку, передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду відповідачем не оскаржувались.
Відповідачем, у передбачений законом термін, сума застосованих до нього фінансових санкцій в розмірі 2210,00 грн., добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що позивачем правомірно було прийнято постанови щодо застосування до відповідача фінансових санкцій на загальну суму 2210,00 грн., тому позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідн.№2228100952, в дохід Державного бюджету фінансові санкції по постанові №119433 від 15.02.2011 року в сумі 1700 (Одна тисяча сімсот гривень) 00 коп., та по постанові №119432 від 15.02.2011 року в сумі 510 (П'ятсот десять гривень) 00 коп.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: Тимощук О.Л.