Ухвала від 03.09.2015 по справі 808/4839/14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО РОЗСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ СУДУ

03 вересня 2015 року

Справа № 808/4839/14

м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву відповідача про розстрочення виконання рішення суду

за поданням Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя міжрегіонального головного управління Міндроходів

до Дочірнього підприємства "Запорізький облавтодор" ВАТ "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України"

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться вказана заява.

Відповідно до норм КАС України судом призначено судове засідання для розгляду даної заяви на 03.09.15.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду надіслав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, через канцелярію суду надіслав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні без участі представника.

Згідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до ст. 41 КАС України суд під час розгляду адміністративної справи фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд розглянувши заяву про розстрочку виконання судового рішення, встановив, що постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 13.08.2014 у справі №808/4839/14 за позовом державної податкової інспекції у жовтневому районі м. Запоріжжя до ДІЇ «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 36213,03 грн. задоволено. Вирішено стягнути з рахунків платника податків ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» зазначену суму податкового боргу.

Однак в ДП «Запорізький облавтодор» склались обставини, що унеможливлюють сплату всієї суми заборгованості однією сумою, що підтверджується наступним.

Статутом ДП «Запорізький облавтодор» визначено, що підприємство засновано з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні і розвитку автодоріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємств дорожнього господарства.

Діяльність ДП Запорізький облавтодор» направлена на виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонг." та утриманню автодоріг загального користування, мостів інших споруд та елементів обстановки доріг, на забезпечення сталої роботи на автодорогах в умовах стихійного лиха, аварій, катастроф і подолання їх наслідків, на виконання відповідних державних програм, забезпечення функшон>~вання автомобільних доріг загального користування (а/д державного та місцевого значення 1 як в зимовий, так і в літній період, виконання вимог по забезпеченню безпеки дорожнього руху.

Своєчасне проведення зазначених видів робіт має переважне значення для безпеки дорожнього руху, оскільки в протилежному випадку їх невиконання може призвести до дорожньо - транспортних пригод, з людськими жертвами та завдати матеріальної шкоди учасникам дорожнього руху. Робота підприємства має величезне значення, як в інтересах учасників дорожнього руху, так і в державних інтересах, а також в інтересах Запорізької області.

Враховуючії стратегічне значення підприємства в інтересах держави - необхідність сплати зобов'язань, пред'явлених позивачем паралізує діяльність ДП «Запорізький облавтодор» та призведе до безповоротних наслідків, як економічного так і виробничого характеру, а саме: 1 .Економічні:

- створення заборгованості по заробітній платі та перед бюджетом;

- критичне зростання кредиторської заборгованості;

- створення соціальної напруги у колективі підприємства;

- банкротство підприємства.

2. Виробничі:

- неможливість в зв'язку з неплатоспроможністю закупівлі дорожньо-будівельних матеріалів і як наслідок, неможливість виконання підприємством державних завдань по організації безпеки руху на автодорогах загального користування.

ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» є підрядним підприємством, що здійснює ремонт та утримання автомобільних доріг на замовлення Служби автомобільних доріг в Запорізької області в межах укладеного контракту підряду на підставі отриманих від замовника планів-завдань.

Тобто, ДП «Запорізький облавтодор» є підрядною організацією, що виконує підрядні роботи на замовлення Служби автомобільних доріг в Запорізькій області в тому об'ємі, який замовила Служба автомобільних доріг в Запорізькій області - балансоутримувача таких доріг.

Ці роботи були виконані, але не оплачені Службою автомобільних доріг у Запорізькій області у зв'язку з відсутністю фінансування.

Водночас на сьогоднішній день примусове виконання рішення суду шляхом стягнення боргу одним платежем є об'єктивно неможливим через відсутність на рахунках підприємства стягуваної суми, а накладення арешту на рахунки ДП «Запорізький облавтодор» унеможливлює господарську діяльність юридичної особи, та відповідно ще більше ускладнює виконання рішення.

Відповідач не має можливості своєчасно розраховуватись з постачальниками матеріалів, а з першочергових платежів - виплатити заробітну плату, та сплатити обов'язкові платежі та збори бюджету (збори до Пенсійного фонду, податок на прибуток, ПДВ тощо ). Так, ДП «Запорізький облавтодор» на даний момент знаходиться в дуже важкому фінансовому становищі, його кредиторська заборгованість становить 34 547 000, 00 грн. Заборгованість перед банком за кредитним договором становить 19 505 000, 00 грн.

Підприємство не має можливості своєчасно розраховуватись з постачальниками матеріалів, а з першочергових платежів - виплатити заробітну плату, та сплатити обов'язкові платежі та збори бюджету (збори до Пенсійного фонду, податок на прибуток, ПДВ тощо). Так, заборгованість по виплаті заробітної плати з травень-липень 2015 року складає 5 277 000, 00 грн., заборгованість по платежам до бюджету- (по сплаті єдиного соціального внеску в сумі - 4 403 700,0, по податку на додану вартість - 13 526 173,35 грн., довідка знаходиться в матеріалах справи).

Частиною першою статті 263 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Підставою для застосування правил цієї норми є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення такою обставиною може бути недостатність коштів на рахунку, стихійне лихо, для зміни способу чи порядку виконання судового рішення - неможливість виконання судового рішення внаслідок відсутності, пошкодження або знищення об'єкта стягнення або з інших причин.

Таким чином, для відстрочення, розстрочення виконання рішення та зміни способу його є такі підстави: для розстрочення та відстрочення - обставини, що ускладнюють виконання, а для зміни способу - і порядку виконання - обставини, які роблять виконання неможливим.

Керуючись статтями 160, 165 та 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Дочірнього підприємства "Запорізький Облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" про розстрочку виконання рішення задовольнити в повному обсязі.

2. Розстрочити виконання Постанови від 13.08.2014 по справі №808/4839/14 в сумі 36 213,03 грн. починаючи з вересня 2015 року на 24 (двадцять чотири) місяці, та затвердити наступний графік погашення:

- до 30 вересня 2015 року - 1508,87 грн.;

- до 31 жовтня 2015 року - 1508,87 грн.;

- до 30 листопада 2015 року - 1508,87 грн.;

- до 31 грудня 2015 року - 1508,87 грн.;

- до 31 січня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 29 лютого 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 31 березня 2016року- 1508,87 грн.;

- до 30 квітня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 31 травня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 30 червня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 31 липня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 31 серпня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 30 вересня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 31 жовтня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 30 листопада 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 31 грудня 2016 року - 1508,87 грн.;

- до 31 січня 2017 року - 1508,87 грн.;

- до 29 лютого 2017 року - 1508,87 грн.;

- до 31 березня 2017року - 1508,87 грн.;

- до 30 квітня 2017 року - 1508,87 грн.;

- до 31 травня 2017 року - 1508,87 грн.;

- до 30 червня 2017 року - 1508,87 грн.;

- до 31 липня 2017 року - 1508,87 грн.;

- до 31 серпня 2017 року - 1509,02 грн.

4. Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі міжрегіонального головного управління Міндоходів внести зміни до картки особового рахунку Дочірнього підприємства "Запорізький Облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України".

5. Ухвалу направити сторонам по справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.В. Сацький