Ухвала від 06.05.2011 по справі 2а/0270/2041/11

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

06 травня 2011 р. Справа № 2а/0270/2041/11

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Жданкіна Наталія Володимирівна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: ОСОБА_1

до: Козятинського міськрайонного суду Вінницької області

про: визнання рішення та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області про визнання рішення та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до частини 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Згідно із статтями 104, 105 цього Кодексу, позов пред'являється до суду першої інстанції у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України. Водночас, нормами ст. 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, відповідність позовної заяви вимогам статті 106 КАС України.

Так, відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги.

Зміст адміністративного позову -це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина четверта статті 105 КАС України визначає формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.

Зокрема, частиною 2 статті 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративнийх судів поширюється на публічно-правові спори, фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності. Рішеннями в розумінні ст. 17 КАС України є саме нормативно-правові акти чи правові акти індивідуальної дії.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, ОСОБА_1 просить визнати протиправним рішення Козятинського міськрайонного суду № 4499 від 11.04.2011 року. Проте, позивачем не обгрунтовано з яких підстав він вважає даний лист - рішенням, а також не надано суду доказів звернення із письмовою заявою до відповідача.

За таких обставин, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на положення статті 105 КАС України щодо вимог, які може містити адміністративний позов, оскільки у даній позовній заяві має місце неконкретизована позовна вимога, яка підлягає уточненню.

Водночас, частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, між іншим, з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Вимоги щодо форми і змісту позовної заяви встановлені у ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вказані недоліки позовної заяви не дають можливості відкрити провадження у справі, а тому позовна заява підлягає залишенню без руху для їх виправлення у встановлений судом строк.

Норми статті 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність вимогам Закону.

За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись статтею 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області про визнання рішення та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

2. Зобов'язати позивача усунути вказані недоліки протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали.

3. Дану ухвалу направити позивачу.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна