Ухвала від 29.04.2011 по справі 2а/0270/2001/11

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

29 квітня 2011 р. Справа № 2а/0270/2001/11 м. Вінниця

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Стальга"

про: стягнення заборгованості перед бюджетом

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у м. Вінниці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стальга" про стягнення заборгованості перед бюджетом.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Статтею 104 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

Дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що позивачем при оформленні позовної заяви не дотримано ряд вимог передбачених у ст. 106 КАС України.

Так, відповідно до п.п. 2 та 3 ч. 1 зазначеної статті у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача та відповідача, а згідно з п. 4 - зміст позовних вимог згідно зі ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається з прохальної частини позову, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 302,79 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що заборгованість з вищевказаних податків виникла в результаті поданого відповідачем податкового розрахунку суми податку з власників транспортних засобів №16094 від 22.02.2010 року у розмір 638,00 грн.

Однак, в змісті позовної заяви останній не навів обґрунтування щодо обставин виникнення заборгованості перед бюджетом з вищевказаного податку та часткових розрахунків відповідача. Окрім того, відсутнє нормативно-документальне обґрунтування наявної заборгованості.

Також, в прохальній частині позову позивачем не вказано призначення платежу, у разі стягнення сум заборгованостей перед бюджетом з відповідача, а саме: не вказано рівень бюджету, рахунок та інші реквізити, необхідні для перерахунку платежу.

Більш того, всупереч положенням ч. 4 ст. 106 КАС України у позовній заяві не зазначено дати її підписання.

На ряду з цим, до позовних матеріалів не долучено витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, станом на дату подання позову до суду, що позбавляє суд можливості встановити адресу відповідача, яка внесена до відповідного державного реєстру.

Вищенаведене не позбавляє права на звернення до суду із позовною заявою, однак вимагає усунення зазначених у ній недоліків.

З огляду на усе вищезгадане, суд дійшов висновку, що у поданій позивачем позовній заяві мають місце окремі недоліки, а тому з метою додержання ст. 107 КАС України та для вирішення питання про відкриття провадження у справі зазначені обставини потребують попереднього з'ясування.

Стаття 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність вимогам Закону.

Способом усунення зазначених недоліків є подання до суду нової редакції позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 106 КАС України з урахуванням висловлених вище недоліків.

Для виконання ухвали та усунення недоліків позивачеві слід надати час, зокрема п'ятиденний термін з моменту її отримання. Роз'яснити, що відповідно до ст. 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Вінниці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стальга" про стягнення заборгованості перед бюджетом залишити без руху.

2. Позивачу надати п'ятиденний термін з моменту отримання ухвали для усунення зазначених у її мотивувальній частині недоліків, шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 106 КАС України з урахуванням недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

3. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.

4. Дану ухвалу направити позивачу.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Чернюк Алла Юріївна