м. Вінниця
23 лютого 2015 р.
Справа № 802/3778/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н. Л.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Вінниці
заяву ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та стягнення коштів,-
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та стягнення коштів.
05.02.2015 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про заміну способу і порядку виконання судового рішення, яка у відповідності до ухвали суду від 06.02.2015 призначена до судового розгляду.
Заявник в судове засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив, про дату, час та місце судового розгляду заяви належним чином повідомлений, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, однак надав клопотання в якому просив проводити розгляд заяви в порядку письмового провадження.
Частина 2 статті 263 КАС України передбачає, що суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе провести розгляд заяви ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання судового рішення в порядку письмового провадження.
Дослідивши подану заяву в розрізі наданих до суду доказів та норм КАС України, суд приходить до наступного.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 27.11.2014, яка у відповідності до ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 14.01.2015 набула законної сили, зобов'язано військову частину НОМЕР_1 здійснити ОСОБА_1 перерахунок грошової допомоги при звільненні з включенням до грошового забезпечення 60% щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовців Збройних Сил України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" з урахуванням виплачених сум та зобов'язано військову частину НОМЕР_1 виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу при звільненні з включенням до грошового забезпечення 60% щомісячної додаткової грошової винагороди, яка встановлена військовослужбовцям Збройних Сил України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" з урахуванням виплачених сум.
Заява обґрунтована тим, що відповідачем з метою виконання зазначеної постанови суду самостійно здійснено перерахунок грошової допомоги при звільненні ОСОБА_1 з урахуванням 60% щомісячної додаткової грошової винагороди та визначено різницю, яка підлягає виплаті в сумі 45526,81 грн., тому, на думку позивача, наявні підстави для заміни способу виконання рішення шляхом стягнення з військової частини НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1 грошову допомогу при звільненні з включенням до грошового забезпечення 60% щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовців Збройних Сил України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" в розмірі 45526,81 грн.
Так, у відповідності до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Зазначена норма кореспондується із приписами статті 36 Закону України "Про виконавче провадження", зокрема, ч.1 передбачає, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Під заміною чи встановленням способу і порядку виконання рішення розуміють заміну одного виду виконання іншим або визначення чіткого логічного порядку вчинення дій, спрямованих на виконання припису рішення суду.
Імперативність вказаних норм полягає в тому, що інститут зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення застосовується у випадку наявності обставин, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі - ускладнюють його виконання або роблять неможливим.
На підтвердження поданого заявником клопотання, судом досліджено довідку - рахунок військової частини від 26.01.2015 за вих. №30 за якою доплата грошової допомоги при звільнення позивача складає 45526,81 грн. (а.с.102).
Однак, суд в контексті зазначених норм зауважує, що самостійне перерахування військовою частиною НОМЕР_1 грошової допомоги при звільненні ОСОБА_1 з урахуванням 60% щомісячної додаткової грошової винагороди та визначення різниці, яка підлягає виплаті в розмірі 45526,81 грн., за свою правовою суттю не є обставиною, що передує застосуванню інституту зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення .
Суд відмічає, що спосіб виконання постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 27.11.2014 в адміністративній справі № 802/3778/14-а, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 14.01.2015, встановлений в самому рішенні суду, зокрема, в його мотивувальній та резолютивній частинах.
Окрім того, на думку суду, викладені заявником вимоги стосуються в цілому вчинення відповідних дій, які у випадку їх задоволення, можуть істотно змінити зміст резолютивної частини судового рішення, що у відповідності з діючим законодавством є недопустимим.
Таким чином, підсумовуючи вище наведене, суд не вбачає правових підстав для задоволення вимог заяви про заміну способу і порядку виконання судового рішення.
Керуючись ст.ст. 165,254,263 КАС України суд, -
В задоволені заяви ОСОБА_1 про заміну способу і порядку виконання судового рішення відмовити.
Копрію даної ухвали надіслати сторонам по справі.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Крапівницька Н. Л.
Копія вірна
Суддя:
Секретар: