Постанова від 19.10.2010 по справі 9/87/08-АП-13/456/08-АП

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

ПОСТАНОВА

Іменем України

19.10.10 № 9/87/08-АП-13/456/08-АП

суддя Серкіз В.Г.

За позовом: Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, м. Мелітополь Запорізької області

до: Товариства з обмеженою відповідальністю “Тополя Дів”, м. Мелітополь Запорізької області

про стягнення 8 175,25 грн.

Суддя В.Г. Серкіз

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1довіреність №16442від26.06.07

Від відповідача: Не з'явився

Розглядається позовна заява Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Тополя Дів” про стягнення 8 175,25 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив стягнути з відповідача 8 175,25 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 1, 2, 9, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Про час та місце судового засідання був попереджений належним чином. Підстави неявки суду не відомі. Клопотання про розгляд справи без його участі не надходило.

Визнавши, що справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами, без участі представника відповідача, суд, розглянувши матеріали справи та заслухавши представника позивача,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Тополя Дів»зареєстровано Виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради, як юридична особа 28.01.2005р .

Боржник має заборгованість перед бюджетом, яка складає 8 175,25 грн. за штрафними санкціями.

06.07.2007р. державною податковою інспекцією у Приазовському районі Запорізької області складено акт перевірки за № 0816000044/2303/083202092308 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

За результатами перевірки встановлено порушення п. 1, 2, 9, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно ст. 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування фінансових санкцій.

Нараховано за рішенням від 11.07.2007р. №0012802308/0 на загальну суму 8 175,25 грн.

Застосовані штрафні санкції по вказаному рішенню, на час розгляду справи в суді, відповідачем не сплачені.

Крім того, судом взято до уваги, що постановою господарського суду Запорізької області від 11.12.2009р. по 23/482/07-АП-9/716/07-АП-5/107/09-АП позивачу ТОВ «Тополя-Дів»відмовлено в задоволені позову про скасування рішення Мелітопольської ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0012302308/0 від 11.07.2007р.

За таких обставин, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0012302308/0 від 11.07.2007р. є чинним, а застосовані ним санкції підлягають стягненню з відповідача.

Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, вимоги позивача ґрунтуються на законі, підтвердженні наданими доказами і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Тополя Дів» (72313, Запорізька область, м. Мелітополь, пр-т 50 річчя Перемоги, буд. 36/1) 8 175 (вісім тисяч сто сімдесят п'ять) грн. 25 коп. штрафних (фінансових) санкцій на р/р 31113104700013, одержувач Держбюджет м. Мелітополь, код 34676932, банк -ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 21080999.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова підготовлена у повному обсязі і підписана 25.10.2010р.

Суддя В.Г. Серкіз