Ухвала від 04.02.2011 по справі 2а-1651/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

04 лютого 2011 року № 2а-1651/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Головного Управління МВС України в м. Києві

про визнання дій протизаконними, протиправними, відшкодування моральної шкоди, зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

03 лютого 2011 року ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного Управління МВС України в м. Києві (далі-відповідач). Позовні матеріали передані на розгляд судді 04 лютого 2011 року. Позивач в адміністративному позові просила суд:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідача ГУ МВС України м. Києва.

2. Прийняти рішення суду в якому:

- задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до ГУ МВС України м. Києва;

- визнати дії відповідача ГУ МВС України м. Києва, при виконанні повноважень, протизаконними, протиправними;

- наявність чи відсутність компетенції ГУ МВС України м. Києва, щодо розгляду звернення ОСОБА_1

- стягнути з відповідача ГУ МВС України м. Києва 2 (дві тисячі) грн. за завдання моральної шкоди протизаконними, протиправними діями при виконанні повноважень. на користь позивача ОСОБА_1 по адресі: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22, до запитання;

- зобов'язати ГУ МВС України здійснити розгляд звернення ОСОБА_1, яке ним було відправлене протизаконно, протиправно за належністю в Шевченківське РУ ГУ МВС України в м. Києві та повернуто з додатком матеріалів С-3947/1 від 21.12.2010 р. на 4 аркушах з дотриманням законності, строків, вимог та надати рішення за результатами розгляду вимог по суті звернення;

- зазначити строк і порядок виконання.

У статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення)".

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору у порядку та розмірах передбачених пунктом 3 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.

Разом з тим, до позовної заяви подано клопотання про звільнення від оплати витрат, відстрочення або зменшення розміру судових витрат у зв'язку зі "скрутним становищем, що склалось в житті позивача".

Згідно статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Проте, виходячи зі змісту клопотання, суд дійшов висновку про відсутність в даному випадку підстав для звільнення позивача від оплати судових витрат повністю або частково, чи відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк.

За таких обставин, позивач зобов'язаний подати документ про сплату судового збору у порядку та розмірах передбачених пунктом 3 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім цього, судом визначено необхідність приведення позовної заяви у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Зокрема, згідно частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Суд звертає увагу позивача, що згідно статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень тощо.

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму".

Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи:

1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;

2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;

3) про накладення адміністративних стягнень;

4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Суд звертає увагу позивача, що адміністративні позови щодо компетенції суб'єктів владних повноважень, встановлення її наявності чи відсутності можуть вирішуватись виключно за позовними заявами суб'єктів владних повноважень.

Відтак, викладені позивачем позовні вимоги, в тому числі, в цій частині, потребують уточнення та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства.

При цьому, згідно зі ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Суд також звертає увагу позивача, що до позовної заяви не подано звернення позивача до відповідача щодо якого заявлено позовні вимоги в частині протиправного перенаправлення та зобов'язання розглянути, в тому числі у встановлений строк. Не вказано позивачем дату подання такого звернення та докази його направлення відповідачеві.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивачі можуть усунути у строк до 18 лютого 2010 року шляхом подання до суду уточненої позовної заяви (з конкретизованими позовними вимогами) з додержанням всіх вимог, встановлених статтями 17, 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, та оригіналу документа про сплату судового збору у порядку та розмірах передбачених пунктом 3 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2.Встановити позивачу строк до 18 лютого 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Н.В. Клочкова