Ухвала від 09.02.2011 по справі 2а-1662/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

09 лютого 2011 року № 2а-1662/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами наступних осіб:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5 ОСОБА_6, ОСОБА_7

до Пенсійнийного фонду України

про визнання протиправними дій, зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

04 лютого 2011 року ОСОБА_1, ОСОБА_8, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_9 звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Пенсійного фонду України та просили суд визнати неправомірними дії відповідача, Пенсійний фонд України по вимаганню сплати додаткової суми страхових внесків до Пенсійного фонду України від позивачів за ІІІ, IV квартал 2010 року та зобов'язати Пенсійний фонд України вирішити питання про припинення вимагання з позивачів сплати додаткової суми страхових внесків до Пенсійного фонду за ІІІ, IV квартал 2010 року.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення)".

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

При цьому, нормами Кодексу адміністративного судочинства України передбачено звернення до суду одноособове позивача. Звернення одразу кількох позивачів проте з одним позовом нормами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено.

Згідно статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України в разі звернення до суду позивачів з однорідними позовами до одного й того самого відповідача, такі справи можуть бути об'єднані в одне провадження ухвалою суду.

Відтак, нормами чинного Кодексу адміністративного судочинства України передбачено звернення до суду кожного позивача окремо, а питання про об'єднання справ в одне провадження може вирішуватись судом після відкриття провадження в кожній справі окремо.

Крім цього, суд звертає увагу позивача, що позов пред'явлений до Пенсійного фонду України, разом з тим, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачі намагаються захистити права порушені з боку ОСОБА_10 Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. ОСОБА_10 Пенсійного фонду є відокремленою юридичною особою та несе самостійну відповідальність за протиправні дії, рішення чи бездіяльність. Доказів та обґрунтувань щодо порушення прав позивачів саме Пенсійним фондом України, як окремим органом позивачами не надано. Також до позовної заяви не додані безпосередньо вимоги, які направлялись позивачам, внаслідок чого суд позбавлений можливості встановити дату порушення та перевірити дотримання позивачами строку звернення до суду.

За таких обставин, судом встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Для виправлення вищевказаних недоліків необхідно подати уточнену позовну заяву, вказавши одного позивача та уточнивши склад відповідачів і позовні вимоги. Інші особи можуть звернутись до суду із окремими позовними заявами самостійно, окремо від даного провадження.

Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_8, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_9 без руху .

2.Встановити позивачу строк до 25 лютого 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Н.В. Клочкова