ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
23 березня 2011 року № 2а-4065/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста ОСОБА_1
до Спілки багатодітних сімей "ДІАНА"
простягнення податкової заборгованості за рахунок ативів боржника у розмірі 1700,00 грн,
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Спілки багатодітних сімей "ДІАНА" про стягнення податкової заборгованості за рахунок активів боржника у розмірі 1700,00 грн.
Відповідно до частини п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Адміністративний позов підписаний представником Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста ОСОБА_1 за довіреністю № 9888/9/10 від 16.07.2010 ОСОБА_2. Зазначена довіреність підписана начальником Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста ОСОБА_1 Лозовським, водночас у матеріалах справи відсутні докази того, що вказана особа дійсно є начальником Державної податкової інспекції в Дніпровському районі міста ОСОБА_1.
У позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за узгодженими податковими повідомленнями - рішеннями № 0000711510/0 від 24.01.2008 та № 0010901510/0 від 28.05.2009.
Відповідно до підпункту 15.2.1 пункту 15.2 статті 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
Адміністративний позов до Окружного адміністративного суду міста ОСОБА_1 Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста ОСОБА_1 було подано 21.03.2011, а отже позивачем було порушено строк звернення до суду встановлений підпунктом 15.2.1 пункту 15.2 статті 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Пунктом п'ятим частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.
З аналізу зазначених норм права вбачається, що позивач у разу пропущення строку звернення до суду разом з позовною заявою повинен подати суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Позивачем у позовній заяві заявлено позовну вимогу про поновлення строку звернення до суду, водночас позивачем у позовній заяві не наведено причин поважності пропущення строку звернення до суту та не додано до адміністративного позову заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Згідно із частиною першою статті 18 зазначеного Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Абзацами десятим, одинадцятим та дванадцятим частини другої статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" встановлено, що в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи: відомості про органи управління юридичної особи, прізвище, ім'я, по батькові, дата обрання (призначення) та реєстраційні номери облікових карток платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід надати суду оригінал або належним чином завірену копію витягу з ЄДРПОУ на Державну податкову інспекцію в Дніпровському районі міста ОСОБА_1 та заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій належним чином обґрунтувати поважність причин пропущення строк звернення до суду встановленого підпунктом 15.2.1 пункту 15.2 статті 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та надати докази на підтвердження зазначених ним обставин.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1.Залишити позовну заяву Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу строк до 06 квітня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов