Ухвала від 23.07.2010 по справі 2а-10979/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

23 липня 2010 року № 2а-10979/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1

до Апарату Верховної Ради України

провизнання незаконним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Апарату Верховної Ради України про визнання незаконним та скасування рішення .

Відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до пункту 1 Положення "Про Апарат Верховної ради України" Апарат Верховної Ради України є органом, який здійснює правове, наукове, організаційне, документальне, інформаційне, кадрове, фінансово-господарське, матеріально-технічне, соціально-побутове та інше забезпечення діяльності Верховної Ради України, народних депутатів України.

Пунктом 12 Положення "Про проведення атестації державних службовців" встановлено, що у разі прийняття атестаційною комісією рішення про невідповідність державного службовця займаній посаді комісія рекомендує керівникові перевести цього державного службовця за його згодою на іншу посаду, що відповідає його професійному рівню, або звільнити із займаної посади.

У даному випадку позивач звертається з позовом до Апарату Верховної ради України та оскаржує рішення Центральної атестаційної комісії Апарату Верховної ради України щодо невідповідності займаній посаді.

Апарат Верховної ради України за своїм правовим статусом не є суб'єктом владних повноважень, а оскаржуване рішення Центральної атестаційної комісії Апарату Верховної ради України не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії.

Також, дану заяву не належить розглядати, як спір з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, оскільки оскаржуване рішення атестаційної комісії само по собі не спричиняє звільнення позивача з посади судді, а має виключно рекомендаційний характер.

З огляду на вище викладене позовну заяву ОСОБА_1 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про визнання незаконним та скасування рішення Центральної атестаційної комісії Апарату Верховної Ради України щодо невідповідності займаної посади завідувача системно-технологічного відділу Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України ОСОБА_1

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати позивачу. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до суду апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

3. Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку та строки встановлені статтями 184-186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Суддя О.П. Огурцов