ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про закриття провадження у справі
18 вересня 2015 року м. Київ№ 826/3404/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Позовні вимоги заявлені про визнання протиправним, недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.11.14 р. №0001311701 Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.
Державною податковою інспекцією у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві на підставі наказу від 01.10.14 р. №2823, згідно з підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, пункту 77.1. статті 77 Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» проведено документальну планову виїзну перевірку ОСОБА_1 (код РНОКПП НОМЕР_1) щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів за період з 01 січня 2011 року по 31 грудня 2013 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2011 року по 31 грудня 2013 року.
За результатами перевірки складно Акт від 11.11.14 р. №3316/26-51-17-01/НОМЕР_1, в якому зазначено про порушення позивачем вимог:
- пункту 183.2 статті 183, пункту 187.1 статті 187 Податкового Кодексу України, що призвело до заниження податку на додану вартість на суму 207 896,00 грн., у тому числі за листопад 2012 р. на суму - 19766,00 грн., грудень 2012 р. на суму - 14740,00 грн. січень 2013 р. на суму - 7242,00 грн., лютий 2013 р. на суму - 12168,00 грн., березень 2013 р. на суму - 9000,00 грн., квітень 2013 р. на суму - 10319,00 грн., травень 2013 р. на суму - 16220,00 грн., червень 2013 р. на суму - 5910,00 грн., липень 2013 р. на суму - 17298,00 грн., серпень 2013 р. на суму - 7560,00 грн., вересень 2013 р. на суму - 31058,00 грн., жовтень 2013 р. на суму - 24360,00 грн., листопад 2013 р. на суму -26517,00 грн. та грудень 2013 р. на суму - 28692,00 грн.;
- пункту 49.2, підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 пункту 177.11 статті 177 Податкового Кодексу України, а саме - не подання податкової декларації про майновий стан та доходи за 2011 р. та несвоєчасне подання податкової декларацій про майновий стан і доходи за 2013 р.;
- підпункту 164.1.3 пункту 164.1, пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України, в результаті чого визначено суму податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб від здійснення діяльності в розмірі - 87679,95 грн., у тому числі за 2012 р. на суму - 523,44 грн. та за 2013 р. на суму 87156,51 грн.;
- пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України, в частині неведення обліку доходів і витрат за 2011 - 2013 роки;
- пункту 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в результаті чого донараховано своєчасно не нарахований єдиний внесок за період, що перевірявся, на суму 140231,03 грн., в тому числі по звітних періодах: 2012 рік- 58618,36 грн., 2013 рік - 81612,67 грн.
На підставі акту перевірки ДПІ у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві 25.11.2014 року винесла податкове повідомлення-рішення № 0001311701, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 259 870,00 грн., з яких за основним платежем у сумі 207 896,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 51 974,00 грн.
За результатами розгляду скарг платника податків листами Головного управління ДФС у м. Києві від 25.12.14 р. № 452/0/26-15-10-08 та ДФС України від 04.02.15 р. № 955/0/99-99-10-01-03-14 у їх задоволенні відмовлено, а податкове повідомлення - рішення від 25.11.14 р. № 0001311701 залишено без змін.
01.04.15 р. ОСОБА_1 звернувся до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві із заявою про намір досягнення податкового компромісу по податковому повідомленню-рішенню від 25.11.14 р. № 0001311701, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану у розмірі 259 870,00 грн., з яких за основним платежем у сумі 207 896,00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 51 974,00 грн.
16.04.15 р. Державною податковою інспекцією у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві винесено рішення № 2425/0/26-55-17-01 щодо непогодження застосування податкового компромісу, оскільки відповідно до Акту перевірки від 11.11.14 р. №3316/26-51-17-01/НОМЕР_1 занижено податкові зобов'язання, що не підпадає під дію Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку додану вартість у разі застосування податкового компромісу».
Провадження у справі було зупинено до набрання законної сили рішенням у справі Окружного адміністративного суду міста Києва № 826/7801/15, в зв"язку з оскарженням позивачем рішення щодо відмови у застосуванні податкового компромісу.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.06.15 р. у справі №826/7801/15 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві в задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення про відмову щодо застосування податкового компромісу від 16.04.15 р. № 2425/0/26-55-17-01, прийнятого Державною податковою інспекцією у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві, визнання досягнутим податкового компромісу за заявою позивача про намір досягнення податкового компромісу від 01.04.15 р., поданою до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві, щодо неузгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, визначеної податковим повідомленням-рішенням від 25.11.15 р. №0001311701, - відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06.08.15 р. рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове рішення про часткове задоволення позову в частині визнання протиправним та скасування рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про відмову щодо застосування податкового компромісу від 16.04.15 р. № 2425/0/26-55-17-01.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 27.08.15 р. у відкритті касаційного провадження відмовлено.
З урахуванням позиції суду по справі №826/7801/15, на підставі ч. 3 ст. 51, ч. 1, 3 ст. 113, ч. 2 ст. 136, п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України, п. 11-2 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, позивач звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі з винесенням ухвали про затвердження умов примирення сторін у зв'язку з досягненням податкового компромісу щодо сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість, визначених у податковому повідомленні-рішенні №0001311701 від 25.11.15 р.
Присутній у судовому засіданні представник відповідача заперечив щодо закриття провадження у справі та підтримав позицію, наведену у рішенні про відмову у застосуванні податкового компромісу та акті перевірки позивача.
Ознайомившись з клопотанням позивача, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про наявність підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Згідно п.7, 8 підрозділу 9-2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Платником оплачено узгоджені податкові зобов'язання згідно п. 2 підрозділу 9-2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми) в розмірі 10 394, 8 грн. згідно квитанції №7211020007 від 10.04.15 р.
Наявність підстав для застосування податкового компромісу підтверджена в даному випадку постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06.08.15 р., якою визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про відмову щодо застосування податкового компромісу від 16.04.15 р. № 2425/0/26-55-17-01.
Згідно ч. 3 ст. 51 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Згідно ч. 2 ст. 136 КАС України сторони можуть примиритися протягом всього часу судового розгляду або заявити клопотання про надання їм часу для примирення.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі: 3) якщо сторони досягли примирення.
Згідно п. 11-2 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
З врахуванням вищевикладеного суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача та закрити провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін.
На підставі вищевикладеного, п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України, п. 11-2 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України, суд, -
1. Клопотання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задовольнити.
2. Закрити провадження у справі у зв'язку з досягненням примирення між ОСОБА_1 та Державною податковою інспекцією у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві у вигляді податкового компромісу по податковому повідомленню-рішенню від 25.11.14 р. № 0001311701, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану у розмірі 259870,00 грн., з яких за основним платежем у сумі 207896,00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 51974,00 грн., та сплатою ОСОБА_1 суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 10 394, 8 грн. (5% від 207 896 грн.) згідно квитанції №7211020007 від 10.04.15 р.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева