Ухвала від 13.08.2011 по справі 2а-11391/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

13 серпня 2011 року № 2а-11391/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Дегтярьова О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Контрольно-ревізійного управління в місті Києві в інтересах держави в особі Комунального підприємства «Дніпробудтехсервіс»

до Приватного підприємства «Віка-плюс»

про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось КРУ в м. Києві в інтересах держави в особі КП «Дніпробудтехсервіс»з позовом до ПП «Віка-плюс»про стягнення коштів.

Пунктом третім частини першої ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до п. 2, 3 та 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається з позовної заяви, КРУ в м. Києві просить стягнути з ТОВ «Віка-плюс»до районного бюджету кошти в сумі 13 308, 00 грн., які вимогою КРУ в м. Києві № 26-071-14-14/94 від 05.01.2011 зобов'язано стягнути КП «Дніпробудтехсервіс».

Своє право на звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою КРУ в м. Києві обгрунтовує положеннями п. 10 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», яким встановлено, що Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

У шапці позовної заяви КРУ в м. Києві зазначено, що воно звертається до суду в інтересах держави в особі КП «Дніпробудтехсервіс», однак зазначеною нормою передбачено право КРУ в м. Києві звертатися до суду в інтересах держави але не надано повноважень на звернення до суду в інтересах держави в особі підконтрольної установи.

Водночас, зі змісту позовної заяви не зрозуміло у якому саме процесуальному статусі по даній справі виступає КП «Дніпробудтехсервіс».

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Водночас, в порушення зазначених вище вимог до позовної заяви не додано належний доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а додано лише список № 313 з повідомленням з КРУ в м. Києві, однак наданий позивачем в якості доказу надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів список № 313 з повідомленням з КРУ в м. Києві не може бути визнаний належним доказом, оскільки зі змісту даного списку не вбачається, які саме документи направлялися ПП «Віка-плюс».

Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі з дотриманням вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, є бланк опису вкладення, який згідно вимог Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 05 березня 2009 року № 270, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об'єкта поштового зв'язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох його примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. Крім того, відправникові видається касовий чек з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.

Відповідно до ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Частиною п'ятою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у випадку подання позовної заяви представником разом із позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом (ч. 7 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України).

Як вбачається з позовної заяви, вона підписана начальником КРУ у м. Києві ОСОБА_1, однак до матеріалів позовної заяви не надано документа, який би підтверджував повноваження начальника КРУ в м. Києві, в тому числі і на підписання позовної заяви.

Крім того, всупереч вимогам частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем не надано актуальний (станом на час звернення до суду) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців із зазначенням адреси відповідача, що унеможливлює дотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України щодо встановлення дієздатності відповідача (в контексті положень п. 9 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України та ч. 3 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України) та належного повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи та, відповідно створює перешкоди для відкриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків, шляхом подання до суду доказу надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів до 17 серпня 2011 року.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Контрольно-ревізійного управління в місті Києві залишити без руху.

2. Встановити Контрольно-ревізійному управлінню в місті Києві строк для усунення недоліків до 17 серпня 2011 року.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст. 254 та ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя О.В. Дегтярьова