ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відкриття провадження в адміністративній справі
05 серпня 2011 року м. Київ№ 2а-10658/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовомЗаступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів
доКиївської міської ради
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
ОСОБА_1
провизнання протиправним та скасування рішення від 28.08.2008 року № 211/211, -
12 січня 2011 року Заступник прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів звернувся до суду з позовом до Київської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 28.08.2008 року № 211/211 «Про передачу громадянці ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у пров. Літинському, 28 у Дніпровському районі м. Києва».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.01.2011 року позовна заява залишена без розгляду відповідно до ст.100 КАС України.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 30.06.2011 року ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.01.2011 року скасована, справа направлена до суду для продовження розгляду. Ухвала суду апеляційної інстанції мотивована відсутністю повноважень у суду першої інстанції на вирішення питання щодо поважності причин пропуску строку без клопотання позивача про його поновлення.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких одна із сторін є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно з вимогами ст.17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст.105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Підстави для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
02 серпня 2010 року через відділ документального обігу та контролю суду позивачем було подано клопотання про поновлення строку з посиланням на те, що про оскаржуване рішення прокуратурі міста стало відомо в ході проведення перевірки в липні-грудні 2010 року, Програма якої була затверджена 08.07.2010 року керівником міжвідомчої робочої групи, заступником ОСОБА_2 Президента України ОСОБА_3
Зазначені у заяві причини пропуску строку на звернення до суду із позовом є поважними, а отже є підстави для поновлення цього строку.
Відповідно до ч.2 ст.53 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, ОСОБА_1, оскільки рішення у справі може вплинути на її обов'язки.
В порядку підготовки справи до судового розгляду суд прийняв рішення про витребування від сторін необхідних документів та інших матеріалів.
Враховуючи, що судом в порядку підготовки справи до судового розгляду проведені всі необхідні процесуальні дії, передбачені ст.110 КАС України, для забезпечення всебічного, об'єктивного розгляду і вирішення справи протягом розумного строку, суд дійшов висновку про можливість закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.
Керуючись ст.ст.104-107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Клопотання Прокуратури міста Києва про поновлення строку на звернення до суду задовольнити та поновити його.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів до Київської міської ради, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення від 28.08.2008 року № 211/211.
2. Встановити відповідачу строк до 16 вересня 2011 року для подання заяви про визнання позову або заперечень проти позову та всіх доказів на їх підтвердження (оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії для приєднання до матеріалів справи). Заперечення або заява про визнання позову мають бути подані відповідачем до канцелярії суду за адресою: місто Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1.
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_1.
4. Запропонувати третій особі в строк до 16 вересня 2011 року надати письмові пояснення по суті позовних вимог.
5. Зобов'язати позивача подати до канцелярії суду до 16 вересня 2011 року:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
6. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду, який буде здійснено суддею Добрівською Н.А. 21 вересня 2011 року о 14 год. 00 хв. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1.
7. В судове засідання викликати повноважних представників сторін. Явку уповноважених представників сторін визнати обов'язковою.
8. Копію даної ухвали невідкладно направити сторонам разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.
Ухвала не підлягає оскарженню та відповідно до ч.6 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили з моменту її постановлення.
Суддя: ОСОБА_4
Витяг про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст. 49, ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Статтею 50 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 КАС України, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитись від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.