Постанова від 27.04.2010 по справі 6843/09/1570

Справа № 6843/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2010 року

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванова Е.А.

при секретарі Чиженко А.О.

за участю представника позивача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Одесі справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Одеській області до ОСОБА_2 освіти Кодимської районної державної адміністрації, Баштанківської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Одеській області звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 освіти Кодимської районної державної адміністрації, Баштанківської сільської ради, в якому просило стягнути з Баштанківської сільської ради на користь державного бюджету України - 1118,04грн. та визнати дії відділу освіти Кодимської районної державної адміністрації щодо невиконання законних вимог КРУ в Одеській області незаконними.

16.03.2010р. представник позивача змінив позовні вимоги та просить суд зобов'язати відділ світи Кодимської районної державної адміністрації вчинити певні дії, а саме: виконати пункт 9 вимог КРУ в Одеській області від 23.07.2008р. №390-31/389; провести претензійно-позовну роботу по відшкодуванню незаконно оплачених грошових коштів в сумі 1118,04грн. Баштанківській сільській раді за постачання води.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив суд задовольнити його з підстав викладених у позовній заяві та пояснив, що відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійного управління в Одеській області на ІІ квартал 2008р. управлінням проведена ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Кодимської районної державної адміністрації за період 01.01.2006р. по 01.04.2008р. За результатами, якої складено акт від 21.07.2008р. №390-16/15. Ревізією встановлено, що за період з 2006-2007р.р. та І квартал 2008р. відділом освіти за водопостачання оплачено на рахунок Баштанківської сільської ради грошові кошти в сумі 1304,76грн. За цей період поставлено Баштанківській школі 233,4 куб. м. води, витрати згідно рішення виконкому на 1 куб. м. води на електроенергію становить 0,8грн., також в п. 2 даного рішення зазначено, що «Дані кошти використовувати для сплати за електроенергію Кодимський РЕС». З чого зроблено висновок, що відділу освіти слід сплачувати за користування водою Баштанківській сільській раді за 1 куб. м. води в розмірі 0,8грн., що буде становити за ревізує мий період 2006-2007р.р. та І квартал 2008р. в сумі 186,72грн. В наслідок чого відділом освіти незаконно оплачені за водопостачання грошові кошти в сумі 1118,04грн. На адресу відділу освіти Кодимської районної державної адміністрації було направлено лист від 23.07.2008р.№390-31/389 з вимогою «про усунення виявлених ревізією порушень з питань використання бюджетних коштів», а саме: забезпечити відшкодування незаконно оплачених грошових коштів в сумі 1118,04грн. Баштанківській сільській раді за постачання води. Проте відповідачем порушення не усунені.

Представник відділу освіти Кодимської районної державної адміністрації у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином та своєчасно, проте надіслав на адресу суду заяву з проханням слухати справу без участі їх представника та зазначив, що проти позову не заперечують.

Представник Баштанківської сільської ради у судове засідання також не з'явився, про день, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином та своєчасно, проте надіслав на адресу суду клопотання в якому просить суд розглянути справу без участі їх представника.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Згідно ст.2 Закону України „Про державну-контрольно ревізійну службу в Україні” головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи).

Тому в цих правовідносинах КРУ є суб'єктом владних повноважень та спір за його участю є публічно -правовим, тому підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Судом встановлено, що з 14.05.2008р. по 21.07.2008р. позивачем була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності відділу освіти Кодимської районної державної адміністрації за період з 01.01.2006 року по 01.04.2008р. та за її наслідками складений акт №390-16/15 від 21.07.2008р. (а.с.6-45), яким встановлено що за період з 2006-2007р.р. та І квартал 2008р. відділом освіти Кодимської районної державної адміністрації оплачено Баштанківській сільській раді за водопостачання грошові кошти в сумі 1304,76грн. За цей період на підставі пред'явлених розрахунків, Баштанківській ЗОШ поставлено 233,4 куб. м. води.

Судом встановлено, що 23.02.2004р. виконавчим комітетом Баштанківської сільської ради Кодимського району Одеської області винесено рішення №08 «Про затвердження тарифу оплати води за 1 куб. м. із сільської водомережі для Баштанківської ЗОШ», яким вирішено затвердити тариф оплати води в сумі 5,60грн. за 1 куб. м. в т.ч. по КЕКВ - 1131 (предмети, матеріали та ін.) 3грн.; 1137 (поточний ремонт) - 1,80грн.; 1163 (оплата електроенергії) - 0,80грн. В п.2 даного рішення зазначено, що «Дані кошти використовувати для сплати за електроенергію Кодимський РЕС» (а.с.51). З вказаного Контрольно-ревізійним відділом в Кодимському районі зроблений висновок, що відділу освіти Кодимської районної державної адміністрації слід оплачувати за користування водою Баштанківській сільській раді за 1 куб. м. води в розмірі 0,8грн., що буде становити за ревізуємий період 2006-2007р.р. та І квартал 2008р. суму 186,72грн. Через що відділом освіти Кодимської районної державної адміністрації незаконно оплачені за водопостачання грошові кошти в сумі 1118,04грн.

Контрольно-ревізійним відділом в Кодимському районі на адресу відділу освіти Кодимської районної адміністрації був направлений лист - вимога від 23.07.2008р. №390-31/389 про усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань використання бюджетних коштів (а.с.46-48), який не був виконаний відповідачем у добровільному порядку.

Серед інших вимог у п.9 зазначеного листа пропонувалось відповідачу забезпечити відшкодування незаконно оплачених грошових коштів в сумі 1038,74грн. Шершенецькій сільській раді, в сумі 797,48грн. Лабушнянській сільській раді та в сумі 1118,04грн. Баштанківській сільській раді за постачання води.

Як встановлено судом та не заперечується представником позивача, Баштанківській ЗОШ за перевіряємий період поставлено 233,4 куб. м. води та за зазначену кількість води відповідач сплатив 1304,76грн. з розрахунку по 5,60грн. за 1 куб. м. води тобто відповідно до рішення виконавчого комітету Баштанківської сільської ради Кодимського району Одеської області №08 від 23.02.2004р.

Згідно п. «а» п.п.2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.

Тобто вищезазначене рішення винесене у спосіб передбачений законом та в межах повноважень виконавчого комітету Баштанківської сільської ради Кодимського району Одеської області та є обов'язковим для виконання відповідачем ОСОБА_2 освіти Кодимської районної державної адміністрації.

Представник позивача під час розгляду справи не надав суду доказів того, що рішення виконавчого комітету Баштанківської сільської ради Кодимського району Одеської області №08 від 23.02.2004р. було скасовано чи визнано недійним.

Суд вважає помилковим висновок перевіряючих, щодо переплати відповідачем за водопостачання, так як цей висновок ґрунтується на п.2 рішення виконавчого комітету Баштанківської сільської ради Кодимського району Одеської області №08 від 23.02.2004р. Проте, як використовує та на що отримані за послуги водопостачання кошти Баштанківська сільська рада не є підставою для того щоб робити висновок, що відповідач оплатив послуги в більшому розмірі ніж був повинен, тому позов є необґрунтованим та незаконним.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

В зв'язку з чим, суд прийшов до висновку, що позивач не довів суду обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги та не надав необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.

На підставі вищевикладеного, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані сторонами у справі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2,7-9,158,160,163КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Контрольно-ревізійного управління в Одеській області до ОСОБА_2 освіти Кодимської районної державної адміністрації, Баштанківської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського адміністративного апеляційного суду.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 27.04.2010 року.

Суддя Е.А.Іванов

у задоволені позову відмовлено в повному обсязі

27 квітня 2010 року.