Ухвала від 28.09.2015 по справі 815/5806/15

Справа № 815/5806/15

УХВАЛА

28 вересня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення, третя особа Одеська обласна медико-соціальна експертна комісія № 1 про відновлення статусу ліквідатора аварії Чорнобильської АЕС та поновлення виплати пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Департаменту соціального захисту населення, третя особа Одеська обласна медико-соціальна експертна комісія № 1 про відновлення статусу ліквідатора аварії Чорнобильської АЕС та поновлення виплати пенсії, як інваліду ІІ групи за хворобою, яка пов'язана з виконанням військового обов'язку.

Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суд встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки він поданий із порушенням вимог встановлених ст. 106 КАС України.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох Відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з Відповідачів.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Позивач в адміністративному позові просить суд відновити статус ліквідатора аварії Чорнобильської АЕС та поновити виплати пенсії, як інваліду ІІ групи за хворобою, яка пов'язана з виконанням військового обов'язку, проте вказані вимоги позивача не відповідають вимогам ч. 4 та ч. 5 ст. 105 КАС України, а відтак не відповідають вимогам п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України.

Крім іншого, питання щодо прийняття до розгляду в порядку адміністративного судочинства позову судом вирішується після з'ясування наступних обставин: які саме права, свободи чи інтереси позивача порушені, в чому саме вони полягають і якими саме рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень вони порушені; чи відносяться спірні правовідносини до публічно-правових; чи не підлягає порушені право, свобода чи інтереси фізичної або юридичної особи захисту в порядку іншого провадження.

Позовна заява, подана позивачем, не відповідає вищенаведеним вимогам чинного законодавства та містить протиріччя, оскільки зі змісту позовної заяви неможливо встановити, які конкретно права, свободи чи інтереси позивача порушені, в чому саме вони полягають і якими саме рішенням суб'єкта владних повноважень вони порушені.

На підставі викладеного, позивачу необхідно, визначити позовні вимоги відповідно до приписів п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України та, враховуючи приписи п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України, обґрунтувати підстави звернення з вказаним позовом безпосередньо до Одеського окружного адміністративного суду. Також, суд звертає увагу позивача на те, що позовна заява не містить жодного нормативно-правового обґрунтування позовних вимог.

Згідно ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом подання належно оформленого позову.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення, третя особа Одеська обласна медико-соціальна експертна комісія № 1 про відновлення статусу ліквідатора аварії Чорнобильської АЕС та поновлення виплати пенсії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунути недоліки шляхом подання письмових Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Повідомити позивача про необхідність усунути недоліки шляхом подання належно оформленого адміністративного позову та письмових доказів безпосередньо до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду (вул. Фонтанська дорога, 14, м. Одеса, 65062, тел./факс 705-57-85, тел./факс суду 705-57-55, е-mail: inbox@adm.od.court.gov.ua) в п'ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали суду та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 4 ст. 107 КАС України, позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Стеценко О.О.