Ухвала від 28.09.2015 по справі 815/5024/15

Справа № 815/5024/15

УХВАЛА

28 вересня 2015 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - ОСОБА_1, розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до Товариства з додатковою відповідальністю «Пересувна механізована колона № 225» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість на покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах за Списком № 2 в сумі 9901,24 грн.

28 вересня 2015 р. до канцелярії суду від представника Управління Пенсійного фонду України в м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області (далі - Управління) надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог, згідно якої позивач просить з відповідача 15548,31 грн. В обґрунтування вказаної заяви позивачем зазначено, що за період з 01.09.2015 р. по 25.09.2015 р. заборгованість відповідача перед Управлінням збільшилась на 5647,07 грн., яка складається із заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2.

Частина 1 ст. 51 КАС України надає позивачу право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог.

Збільшення чи зменшення розміру позовних вимог - це їх кількісна, а не якісна зміна. Зміна розміру позовних вимог може бути викликана уточненням розрахунку ціни позову, частковим виконання спірного зобов'язання відповідачем, тактичними міркуваннями. Збільшення розміру позовних вимог майнового характеру призводить до відповідного збільшення розміру судового збору, який справляється згідно чинного законодавства.

Відповідно до ч.2 ст.5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

З 1 вересня 2015 р. у редакції Закону України «Про судовий збір» від 22.05.2015 р. за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень встановлена ставка у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати (п.1 ч.3 ст.4 Закону).

Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Разом із заявою про збільшення розміру позовних вимог позивачем надано до канцелярії суду клопотання про звільнення від сплати судового збору, в обґрунтування якої позивач посилається на неможливість сплатити судовий збір у зв'язку із відсутністю коштів, призначених для цієї мети.

Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Враховуючи дію принципу змагальності, суд не вправі вирішувати питання про зменшення розміру, звільнення від сплати, відстрочення чи розстрочення сплати судових витрат з власної ініціативи. Це питання можуть поставити перед судом позивач або його представник шляхом подання відповідного обґрунтованого клопотання. Це питання може ставити і відповідач у разі подання ним клопотання, пов'язаного з відповідними витратами.

У клопотанні сторона повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та подати суду відповідні докази. Такими доказами можуть бути документи про рівень доходу позивача; документи про заборгованість перед іншими особами, наприклад, за комунальні послуги; документи про стягнення заборгованості з позивача в межах виконавчого провадження тощо.

Поряд із тим, представником заявника в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору не надано жодного доказу, у зв'язку із чим суд не може визнати клопотання обґрунтованим і не вбачає підстав для його задоволення.

З урахуванням викладеного, позивачу належить сплатити судовий збір у розмірі 1218 грн. - за подачу до суду адміністративного позову (заяви про збільшення розміру позовних вимог майнового характеру) та надати суду відповідний документ про сплату судового збору.

Згідно з ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 51, 88, 106, 108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України в м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про збільшення розміру позовних вимог на 5647,07 грн. залишити без руху, надавши строк до 30 вересня 2015 р. для усунення вищезазначених недоліків.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву про збільшення розміру позовних вимог повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.

Суддя _____________________ І.В. Завальнюк