Постанова від 28.08.2015 по справі 807/270/15

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2015 рокум. Ужгород№ 807/270/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

з участю секретаря судового засідання Штефанюк Н.І.

за участі сторін:

представника позивача - не з'явився;

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Радгоспу-заводу "Мужіївський" про стягнення податкового боргу у розмірі 122272,30 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 28 серпня 2015 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 04 вересня 2015 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Берегівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатської області до Радгосп-заводу "Мужіївський", якою просить суд стягнути з Радгосп-заводу "Мужіївський" податковий борг в сумі 122272,3 грн. за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на банківських рахунках.

Позовну заяву мотивовано тим, що внаслідок несплати у встановлені законодавством терміни до бюджету сум грошових зобов'язань Радгосп-завод "Мужіївський" має заборгованість у розмірі 122272,3 грн. в тому числі: заборгованість по ПДВ 74271,38 грн., у тому числі 863,81 грн. пені; заборгованість по фіксованому сільськогосподарському податку 4189,93 грн., у тому числі 389,95 грн. пені; заборгованість по земельному податку 19954,99 грн.; штрафна санкція за порушення законодавства про патентування 23856 грн..

Позивач, в судове засідання не з'явився, проте 28 серпня 2015 року подав до Закарпатського окружного адміністративного суду заяву, відповідно до якої просив задовольнити позовні вимоги та розгляд даної справи провести без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами (а.с. 159).

В судові засідання відповідач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, 02 листопада 1993 року було проведено державну реєстрацію Радгосп-заводу "Мужіївський". Місцезнаходженням відповідача, є: 90260, Закарпатська область, Берегівський район, с. Мужієво, вул. Леніна, буд. 109 (а.с.а.с. 8, 99, 100).

Судом встановлено, що позивачем проведена позапланова виїзна перевірка Радгосп-заводу "Мужіївський" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01 січня 2011 року по 30 листопада 2013 року, за результатами якої складено акт перевірки від 16 грудня 2013 року № 73-22/010/00412240 (а.с.а.с. 27-39). На підставі вищевказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 09 січня 2014 року за № НОМЕР_1, яким нараховано штрафні (фінансові) санкції (штраф) за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки у розмірі 23856 грн. (а.с. 40).

Судом встановлено, що позивачем проведена перевірка дотримання податкового законодавства Радгосп-заводом "Мужіївський" по сплаті податків по податку на додану вартість за період 2014 року, за результатами якої складено акт перевірки від 16 липня 2014 року № 128-1500 (а.с. 19). На підставі вищевказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 08 серпня 2014 року за № НОМЕР_2, яким нараховано штраф у розмірі 10% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), що становить 7305,30 грн. (а.с. 21) та податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 08 серпня 2014 року за № НОМЕР_3, яким нараховано штраф у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), що становить 322,47 грн. (а.с. 22).

08 серпня 2014 позивачем проведена перевірка дотримання податкового законодавства Радгосп-заводом "Мужіївський", за результатами якої було складено акт № 137-1500 про результати проведення перевірки дотримання податкового законодавства (а.с. 15). На підставі вищевказаного акту, 29 серпня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № НОМЕР_4, яким нараховано штраф у розмірі 10% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), що становить 16168,80 грн. (а.с. 16).

01 вересня 2014 року позивачем проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої було складено акт № 45/1600/00412240 про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість (а.с.а.с. 24, 25). На підставі вищевказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 26 вересня 2014 року за № НОМЕР_5, яким нараховано штрафні (фінансові) санкції (штраф) по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), що становить 1020 грн. (а.с. 26).

30 жовтня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № НОМЕР_6, яким нараховано штраф у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою по фіксованому сільськогосподарському податку, що становить 1416,01 грн. (а.с. 155).

30 жовтня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № НОМЕР_7, яким нараховано штраф у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою по фіксованому сільськогосподарському податку, що становить 884,8 грн. (а.с. 156).

30 жовтня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № НОМЕР_8, яким нараховано штраф у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою по фіксованому сільськогосподарському податку, що становить 1437,23 грн. (а.с. 157).

30 жовтня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № НОМЕР_9, яким нараховано штраф у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою по фіксованому сільськогосподарському податку, що становить 154,55 грн. (а.с. 158).

Статтею 14 пунктом 14.1 підпунктом 14.1.175 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 Податкового кодексу України (далі по тексту ПК України), податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання по податку на додану вартість, податку з фіксованого сільськогосподарського податку, податку з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) шляхом подання до інспекції податкових декларацій, а саме:

- податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 48591 грн. (а.с.а.с. 41, 42);

- податкова декларація з фіксованого сільськогосподарського податку за 2013 рік (а.с.а.с. 43, 44);

- податкова декларація з фіксованого сільськогосподарського податку за 2013 рік (а.с.а.с. 45, 46);

- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік (а.с.а.с. 47, 48);

- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік (а.с.а.с. 49, 50).

Відповідно до облікових карток особового рахунку платника за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 122272,3 грн. (а.с.а.с. 51-85).

Відповідно до статті 46 пункту 46.1 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до статті 49 пункту 49.1 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до статті 67 частини 1 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 54 Податкового кодексу України передбачено що, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до статті 57 пункту 57.1 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 126 пункту 126.1 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно статті 59 пункту 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так, Берегівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Закарпатській області прийнято податкову вимогу форми "Ю" № 1-22 від 28 січня 2014 року (а.с. 18), яка була отримана відповідачем, про що свідчить його підпис на корінці податкової вимоги (а.с. 18).

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.162. Податкового кодексу України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У відповідності до вищевказаної статті, відповідачу було нараховано пеню у розмірі 863,81 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи карткою особового рахунку платника (а.с.а.с. 55) та довідкою Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області № 248/25-00 (а.с. 7).

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового Кодексу України, У разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Заборгованість відповідача підтверджується також наявними в матеріалах справи копіями облікових карток платника податків (а.с.а.с. 51-83), довідкою Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області № 248/25-00 (а.с. 7) та розрахунком податкового боргу (а.с.а.с. 149-153).

Застосоване судом законодавство - використане в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин.

Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Відповідно до статті 94 частини 4 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Берегівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Радгоспу-заводу "Мужіївський" про стягнення податкового боргу у розмірі 122272,30 грн. - задовольнити.

Стягнути з Радгоспу-заводу "Мужіївський" (90260, Закарпатська область, Берегівський район, с. Мужієво, вул. Леніна, будинок 109, Ідентифікаційний код 00412240) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Радгосп-завод "Мужіївський", податковий борг у розмірі 122272,30 (сто двадцяти двох тисяч двохсот сімдесяти двох грн. 30 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяОСОБА_1