Ухвала від 23.09.2015 по справі 804/14800/14

УХВАЛА

23 вересня 2015 р. Справа № 804/14800/14

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства “Нікопольський завод феросплавів” про виправлення помилки у виконавчому листі по справі №804/14800/14 за позовом Публічного акціонерного товариства “Нікопольський завод феросплавів” до В-1 Дніпропетровської митниці Міндоходів, до В-2 Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про скасування рішення відповідача-1 №4644/04-50-52 та стягнення 103408,72 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.10.2014р. у справі № 804/14800/14 позовні вимоги Публічного акціонерного товариства “Нікопольський завод феросплавів” задоволено частково та скасовано рішення Дніпропетровської митниці Міндоходів, яке оформлене листом “Щодо надання інформації” від 18.07.2014р. №4644/04-50-52; зобов'язано Дніпропетровську митницю Міндоходів надати висновок про повернення з Державного бюджету України надмірно зарахованого до бюджету платежу у сумі 103408,72 грн. на підставі вантажно-митної декларації №113020000/8/002367 від 03.04.2008р. згідно до вимог Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженого наказом Державної митної служби України від 20.07.2007р. №618, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2007р. за №1097/14364.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.06.2015р. постанову суду першої інстанції від 31.10.2014р. було залишено без змін (а.с. 215-217).

03.08.2015р. за заявою позивача судом було видано виконавчий лист на виконання вищевказаного рішення.

18.09.2015р. заявник звернувся із заявою, в якій просить виправити помилку у виконавчому листі №804/14800/14 від 03.08.2015р. посилаючись на те, що Дніпропетровська митниця Міндоходів у ході апеляційного розгляду була замінена на Дніпропетровську митницю ДФС в порядку правонаступництва.

23.09.2015р., до прийняття заяви до свого провадження та призначення її до розгляду, заявник надав до канцелярії адміністративного суду заяву про відкликання заяви про виправлення помилки у виконавчому листі, в якій відкликає вказану вище заяву від 18.09.2015р. на підставі ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вивчивши матеріали поданої заяви, в якій заявник відкликає заяву про виправлення помилки у виконавчому листі подану до призначення заяви до розгляду, суд приходить до висновку про необхідність повернення даної заяви заявнику, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.ст. 11,49,51 та 155 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми правами та обов'язками на свій розсуд, у тому числі має право відкликати позовну заяву.

Так, відповідно до п.2 ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.

Поряд з цим, Кодексом адміністративного судочинства України не врегульовані правові наслідки відкликання заяв про вирішення тих чи інших процесуальних питань, в тому числі щодо виправлення помилки у виконавчому листі.

Згідно ч.7 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону).

Отже, у зв'язку з тим, що Кодекс адміністративного судочинства України не передбачає випадку відкликання заяви про виправлення помилки у виконавчому листі, суд, в даному випадку, застосовує аналогію закону п.2 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог ч. 7 ст. 9 КАС України.

За викладених обставин та враховуючи, що заявником 23.09.2015р. була подана заява про відкликання заяви про виправлення помилки у виконавчому листі у справі №804/14800/14, суд находить підстави достатніми для задоволення заяви заявника та необхідність повернення позивачеві заяви про виправлення помилки у виконавчому листі на підставі п.2 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись п.2 ч. 3 ст. 108, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву Публічного акціонерного товариства “Нікопольський завод феросплавів” про виправлення помилки у виконавчому листі по справі №804/14800/14 за позовом Публічного акціонерного товариства “Нікопольський завод феросплавів” до В-1 Дніпропетровської митниці Міндоходів, до В-2 Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про скасування рішення відповідача-1 №4644/04-50-52 та стягнення 103408,72 грн.- повернути позивачеві.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу за зазначеною у позовній заяві адресою.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_1