Постанова від 12.04.2010 по справі 2-а-296/10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2010 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в особі головуючого судді Федорової Л.П.

при секретарі Шарун В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубно справу

за позовом

ОСОБА_1 до інспектора ДПС ОРДПС УДАІ в Тернопільській області Салжевського Віталія Олександровича про визнання незаконними дій та скасування постанови про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

В обгрунтування позову позивач посилається на те, що відносно нього 19.02.2010 року інспектором ДПС ОСОБА_2 було складено постанову про адміністративне правопорушення. Згідно даної постанови його було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 255 грн. Як вбачається з постанови 19.02.2010 р. о 12 год. 10 хв. в м.Кременець по вул..Осовниця, ОСОБА_1, керуючи автомобілем ІЖ 21251 н.з. ВК 4298 ВС, порушив вимогу дорожнього знаку «проїзд без зупинки заборонено».

З даною постановою не згідний і вважає, що вона підлягає скасуванню, поскільки є незаконною і винесена з порушенням норм права.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з"явився, повідомлявся про день слухання справи належним чином.

Суд, заслухавши пояснення позивача, ознайомившись з матеріалами справи, прийшов до слідуючого.

Судом встановлено, що відносно позивача 19.02.2010 р. винесено постанову ВО № 092642, в якій зазначено що о 12 год. 10 хв. в м.Кременець по вул..Осовниця, ОСОБА_1, керуючи автомобілем ІЖ 21251 н.з. ВК 4298 ВС, порушив вимогу дорожнього знаку «проїзд без зупинки заборонено». Згідно даної постанови ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 255 грн.(а.с.2).

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адмінправопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адмінвідповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

З пояснення позивача встановлено, що 19.02.2010 р. в м.Кременець проїжджаючи перехрестя, він зупинився біля знаку 2.2. «стоп», і переконавшись у відсутності перешкод, продовжив рух. Разом з ним, з правого боку іхав інший автомобіль «Ауді 80», який проїхав перехрестя поруч з ним без зупинки. Приблизно через 100 м. його зупинив інспектор ДПС, який повідомив, що ОСОБА_1 порушив правила дорожнього руху, а саме вимогу дорожнього знаку «проїзд без зупинки заборонено». Позивач заперечив цей факт, пояснивши ситуацію, проте інспектором цього не було враховано. Ні протоколу ні постанови йому не вручали. Про існування постанови взнав лише 24 березня 2010 року, коли отримав з відділу державної виконавчої служби м.Дубно повістку, тому і пропустив строк на оскарження постанови.

Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті", встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП. У ній зокрема, потрібно навести докази, на яких грунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення та зазначити мотиви відхилення інших доказів.

За змістом ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтується її вимога та заперечення.

Якщо особа, яка бере участь у справі без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до ст. 258 КУпАП, копія постанови у справах про адмінправопорушення надсилаються особі, яка притягується до адмінвідповідальності, протягом 3 днів з дня її винесення. Про існування постанови про адмінправопорушення позивач взнав 24.03.2010 року, коли отримав повістку з з відділу державної виконавчої служби м.Дубно, тому є підстави для продовження йому строку на оскарження постанови.

Керуючись ст. 158, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Постанову ВО № 092642 від 19.02.2010 року, винесену інспектором ДПС ОРДПС УДАІ в Тернопільській області Салжевським Віталієм Олександровичем відносно ОСОБА_1 - скасувати, адміністративну справу провадженням закрити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Дубенський міськрайонний суд з поданням у 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням у 20-денний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.

У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але після цього у 20-денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження не буде подано апеляційної скарги, постанова теж набирає законної сили.

В разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили у разі її нескасування судом апеляційної інстанції.

СУДДЯ: