Постанова від 29.01.2010 по справі 2-а-178/10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2010 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в особі головуючого судді Федорової Л.П.

при секретарі Шарун В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубно справу

за позовом

ОСОБА_1 до ВДАІ м.Дубно ДАІ УМВС України в Рівненській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

В обгрунтування позову позивач посилається на те, що 7 січня 2010 року відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову про притягнення до відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. Як вбачається з постанови, 7 січня 2010 р. він, керуючи автомобілем, порушив правила обгону, а саме здійснив обгін автомобіля на перехресті з виїздом на смугу зустрічного руху. Постанову вважає незаконною, так як обгону він не здійснював, поскільки перед ним рухався автомобіль, водій якого звертав з головної дороги і ввімкнувши сигнал повороту, зупинився, тому він здійснив об"їзд перешкоди.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, повідомлявся про день слухання справи належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, ознайомившись з матеріалами справи, прийшов до слідуючого.

Судом встановлено, що відносно позивача 7 січня 2010 року було складено протокол про адміністративне правопорушення ВК 060471, в якому зазначено, що ОСОБА_1 7.01.2010 року о 18 год.20 хв., в м.Дубно по вул.Грушевського, керуючи автомобілем НОМЕР_1, порушив правила обгону, а саме здійснив обгін автомобіля на перехресті з виїздом на смугу зустрічного руху. (а.с.2).

Згідно постанови ВК №058659, ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 425 грн. (а.с.3).

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адмінправопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адмінвідповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

З пояснення позивача встановлено, що він обгону не здійснював, поскільки перед ним рухався автомобіль, водій якого звертав з головної дороги і ввімкнувши сигнал повороту, зупинився, тому він здійснив об"їзд перешкоди. Перед цим переконався, що не створить небезпеки для дорожнього руху та перешкоди для інших транспортних засобів. Об"їзд здійснив відповідно до вимог ПДР. Про свою незгоду з інкремінованим йому правопорушенням він повідомив інспектора ДАІ, а також зазначив у протоколі про адміністративне правопорушення (а.с.2).

Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті", встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП. У ній зокрема, потрібно навести докази, на яких грунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення та зазначити мотиви відхилення інших доказів.

За змістом ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтується її вимога та заперечення.

Якщо особа, яка бере участь у справі без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Керуючись ст. 158, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Дії інспектора ВДАІ м.Дубно ОСОБА_2 визнати протиправними.

Постанову від 07.01.2010 року ВК № 058659, винесену ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 - скасувати, адміністративну справу провадженням закрити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Дубенський міськрайонний суд з поданням у 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням у 20-денний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.

У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але після цього у 20-денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження не буде подано апеляційної скарги, постанова теж набирає законної сили.

В разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили у разі її нескасування судом апеляційної інстанції.

СУДДЯ: