Постанова від 24.09.2015 по справі 558/415/15-а

Справа № 558/415/15-а

номер провадження 2-а/558/5/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2015 року смт. Демидівка

Демидівський районний суд Рівненської області, в складі: судді одноособово Феха Т.С., при секретарі Ковальській Л.С., з участю позивача ОСОБА_1 , представника відповідача Кондратюк М.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Демидівського районного суду Рівненської області з адміністративним позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області про визнання дій про відмову у призначенні йому пенсії протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Згідно позовної заяви позивач ОСОБА_1 вказує про те, що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 та йому виповнилося п'ятдесят два роки. З 16 січня 1985 року по 6 грудня 1995 року він працював трактористом в Млинівському районному державному сільськогосподарському підприємстві по виконанню агрохімічних робіт. Під час роботи на вказаному підприємстві, в складі військової частини № НОМЕР_1 , в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження, в зв'язку з чим отримав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням.

Позивач ОСОБА_1 вважає, що набув право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а тому 13 липня 2015 року звернувся до відповідача з заявою про призначення йому пенсії з вказаних підстав. До заяви також були додані ним копії довідки Млинівського районного військового комісаріату № 143 від 11 червня 2012 року, архівної довідки Галузевого Державного архіву Міністерства оборони України № 26867 від 28 жовтня 2013 року, посвідчення № 911, посвідчення серії НОМЕР_2 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, військового квитка НОМЕР_3 , трудової книжки.

17 липня 2015 року відповідач листом за № 1334/03 повідомив про відсутність підстав для призначення йому пенсії відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в зв'язку з відсутністю документів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів УРСР № 51 від 20 січня 1997 року, а саме: посвідчення про відрядження в зону відчуження (з відміткою населених пунктів зони відчуження); військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження, довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населенного пункту).

Вважає таку відмову відповідача у призначенні пенсії протиправною, оскільки приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року та при досягненні віку 52-х років набув право на пенсію як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році.

У позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить визнати протиправними дії відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови йому в призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” із зменшенням пенсійного віку на вісім років з часу звернення його до відповідача - з 13 липня 2015 року, та зобов'язати відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити позивачеві пенсію відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” із зменшенням пенсійного віку на вісім років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2-ї категорії, з 13 липня 2015 року.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити та пояснив, що 8 липня 2015 року йому виповнилося 52 роки. Він приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження з 7 серпня 1987 року по 21 жовтня 1987 року, виконував роботи майстра у м. Прип'ять. В зв'язку з цим, отримав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 13 липня 2015 року він звернувся до спеціалістів Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з документами для подання заяви про призначення пенсії. Оглянувши його документи, працівники Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області спеціальний бланк заяви про призначення пенсії йому не надали, заяву про призначення пенсії у нього не прийняли, а повідомили про необхідність подання заяви для отримання роз'яснення про те, чи має він право на призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Він написав таку заяву, а в кінці липня 2015 року отримав відповідь Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області від 17 липня 2015 року в якій вказувалося про те, що він не має права на призначення вказаної пенсії, оскільки ним не надано документів, що підтверджували б кількість днів у які він залучався до ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, населений пункт, де він брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розмір заробітної плати та про кратність її нарахування.

Таку відмову відповідача у призначенні йому пенсії вважає протиправною, просить його позов задовольнити, зобов'язати відповідача призначити йому пенсію із зменшенням пенсійного віку на вісім років з дня звернення його до відповідача з заявою, тобто з 13 липня 2015 року, оскільки саме в цей день у нього не прийняли заяви про призначення пенсії.

В судовому засіданні представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області Кондратюк М.Л. позовні вимоги позивача не визнала, вважала, що відповідачем обгрунтовано відмовлено позивачеві ОСОБА_1 у призначенні пенсії, оскільки при зверненні позивача ОСОБА_1 до відповідача з заявою про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” із зниженням пенсійного віку на вісім років, позивачем ОСОБА_1 були надані документи, що необхідні для призначення пенсії. Однак, при проведенні перевірки відомостей, вказаних у поданих позивачем документах, було встановлено, що такі документи не містять відомостей про кількість днів у які позивач ОСОБА_1 залучався до ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, розмір заробітної плати за такі роботи, кратність оплати праці позивача та населений пункт, де позивач ОСОБА_1 брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, показання свідка, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі за внутрішнім переконанням, як кожен окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_4 , виданого Демидівським РВ УМВС України в Рівненській області 14 листопада 2000 року (а.с. 3-4) ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Як встановлено з посвідчення серії НОМЕР_2 (а.с. 8) ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, 2 категорія.

Відповідно до положень ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, пенсії призначаються із зменшенням пенсійного віку на 8 років.

Ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для чоловіків встановлено пенсійний вік - 60 років.

Згідно письмових заперечень проти позову відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області (а.с. 23-24) та згідно пояснень представника відповідача ОСОБА_2 (техн. запис судового засідання від 24 вересня 2015 року (а.с. 40-43)) при зверненні 13 липня 2015 року позивача ОСОБА_1 з заявою про призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” позивачем ОСОБА_1 були надані документи, подання яких вимагається Законом, однак такі документи не містили відомостей про населений пункт в якому позивач виконував робот з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, кількість днів виїзду на об?єкти та розмір оплати праці за вказані дні виїзду.

В судовому засіданні встановлено, що звернення позивача ОСОБА_1 до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області 13 липня 2015 року стосувалося призначення пенсії, а не отримання роз'яснення про порядок її призначення.

Як встановлено з повідомлення відповідача № 1334/03 від 17 липня 2015 року (а.с. 11-12) підставою для відмови позивачеві ОСОБА_1 у призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку стало те, що Управлінням Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області при перевірці, наданих позивачем документів, було встановлено, що такі документи не містили підтвердження періоду роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відомостей про кількість відпрацьованих днів, оплату праці та виплату її у підвищеному розмірі, кількість днів за які заробітна плата виплачувалася у підвищеному розмірі, населений пункт в якому позивач був залучений до робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У вказаному повідомленні зазначається, що таке повідомлення надсилалося ОСОБА_1 саме на його заяву про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Відповідно до ст. 15 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи у зоні відчуження, що підтверджується відповідними документами. Видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на території радіоактивного забруднення, здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військоматами).

Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року “Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" при призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, визначеного Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, особи повинні надати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; довідку форми № 122 (за установленою формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях № 122 від 9 березня 1988 року), або довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідку архівної установи, або інші первинні документи, у яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особа здійснювала роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Для підтвердження періодів роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС можуть прийматися документи, передбачені постановою Кабінету Міністрів УРСР від 20 січня 1997 року № 51, а саме: посвідчення про відрядження в зону відчуження (з відміткою населених пунктів зони відчуження); військовий квиток і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населенного пункту).

Дослідженими доказами встановлено, що 8 липня 2015 року позивачеві ОСОБА_1 виповнилося 52 роки (а.с. 6).

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 посилався на те, що, маючи всі необхідні документи, 13 липня 2015 року звернувся до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області із заявою про призначення пенсії, однак спеціалісти відповідача такої заяви не приймали, а повідомили про необхідність подання заяви про надання роз'яснення про те, чи має він право на призначення пенсії (а.с. 5).

Вказані посилання позивача ОСОБА_1 не спростовані в судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_2 , а підтверджуються повідомленням відповідача № 1334/03 від 17 липня 2015 року (а.с. 11-12).

При цьому, суд враховує вимоги п. 4 ст. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затв. Постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, що передбачає завданням вказаних управлінь проводити у межах своїх повноважень інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення.

Однак, вказаного відповідачем не було виконано.

Отже, в судовому засіданні встановлено, що звернення 13 липня 2015 року позивача ОСОБА_1 до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області мало місце з приводу призначення пенсії позивачеві, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Як встановлено під час розгляду справи судом, при зверненні позивача ОСОБА_1 до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з заявою про призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на вісім років відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” позивачем ОСОБА_1 було надано всі документи, подання яких передбачено Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року “Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії та Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Відповідно до матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (а.с. 8), що підтверджується належним та допустимим доказом - посвідченням серії НОМЕР_2 , виданим Рівненською облдержадміністрацією 23 листопада 1992 року.

Відповідачем не спростовано тієї обставини, що позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, 2 категорії.

Крім того, вказане вище посвідчення ніким не оспорювалося та не визнавалося недійсним у встановленому порядку.

Разом з тим, в судовому засіданні встановлено, що позивачем ОСОБА_1 при зверненні до відповідача з заявою про призначення пенсії було надано довідку форми № 122, що оформлена відповідно до встановлених вимог та містить відомості про час виконання позивачем ОСОБА_1 робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Дані про місце, строк та характер виконуваних робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС містилися в інших документах, що також були надані відповідачеві.

Так, згідно з довідкою № 143, виданою Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6), ОСОБА_1 в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року був зайнятий на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Час вказаної роботи зараховується в стаж призначеної пенсії в трьохкратному розмірі.

Згідно із архівною довідкою № 26867, виданою 28 жовтня 2013 року Галуземим Державним архівом Міністерства оборони України (а.с. 7), ОСОБА_1 в складі військової частини № НОМЕР_1 в період з 7 серпня по 23 вересня 1987 року був зайнятий на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та отримав дозу опромінення - 0,047р. Дні виїзду в зони (на об?єкти, населені пункти) не відображені. Дислокації військової частини за вказаний період - с. Нова Радча, Житомирської області.

Із дослідженого в судовому засіданні військового квитка серії НОМЕР_3 (а.с. 9-10) встановлено, що ОСОБА_1 в складі військової частини № НОМЕР_1 в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року виконував обов'язки по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, отримав дозу опромінення - 0,047р.

Відповідачем не надано до суду доказів того, що вказані довідки є недостовірними, а також доказів, що спростовували б відомості, зазначені у вказаних документах.

Вказані вище докази (документи), суд вважає належними та допустимими при вирішенні даного спору та такими, що безумовно підтверджують наявність у позивача ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (категорія 2) та його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7 жовтня по 23 вересня 1987 року.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 дав показання про те, що у серпні-жовтні 1987 року разом з ОСОБА_1 в складі військової частини № НОМЕР_1 , брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в зоні відчуження. Військова частина № НОМЕР_1 була розташована в с. Нова Радча Житомирської області, а на роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виїжджали переважно в м. Прип?ять та с. Копачі. ОСОБА_1 був зайнятий на роботах в складі спецгрупи, а він в складі опергрупи.

Свідок ОСОБА_3 також повідомив, що він на цей час на пенсії, пенсія йому була призначена по інвалідності як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР №106 від 23 липня 1991 року, м. Прип?ять Київської області відноситься до зони відчуження.

Суд приходить до висновку, що відсутня вина позивача ОСОБА_1 в тому, що видані йому документи не містять відомостей про кількість днів виїзду в зони (на об'єкти, населені пункти) і точний розмір заробітної плати, нарахованої за вказані дні, а також у незбереженні військовою частиною № НОМЕР_1 та Млинівським районним державним сільськогосподарським підприємством по виконанню агрохімічних робіт посвідчень про відрядження в зону відчуження та довідок про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту.

Відсутність документів про кількість днів виїзду в зони (на об'єкти, населені пункти) і точний розмір заробітної плати, нарахованої за вказані дні, не може свідчити про те, що позивач ОСОБА_1 не брав участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, при наявності записів у військовому квитку та при наявності довідки № 143, виданої Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6), і архівної довідки № 26867, виданої 28 жовтня 2013 року Галуземим Державним архівом Міністерства оборони України (а.с. 7).

Разом з тим, згідно архівної довідки № 191, виданої 11 серпня 2015 року КП «Млинівський районний місцевий архів» (а.с. 13) встановлено, що за вересень 1987 року ОСОБА_1 нараховано підвищену заробітну плату.

Крім того, з досліджених в судовому засіданні довідки № 143, виданої Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6) та військового квитка позивача серії НОМЕР_3 (а.с. 9-10), встановлено, що ОСОБА_1 в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року безпосередньо був зайнятий на роботах, передбачених Постановою ЦК КПРС, Радою Міністрів СРСР і ВЦСПС від 29 грудня 1987 року № 1497-378 і Постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС від 5 червня 1986 року № 665-195, які надають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності з списком № 1, затвердженим Постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173. Час вказаної роботи зараховується в стаж призначеної пенсії в трьохкратному розмірі.

Згідно з списком № 1 затвердженим Постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173 та списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 16 січня 2003 року № 36, виконання робіт у зоні відчуження (п. 22.1-1г) надає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Відповідно до ч. 2 ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Виходячи з зазначеного принципу покладення обов'язку доказування, відповідач не довів правомірність його дій.

Представником відповідача Кондратюк М.Л. в судовому засіданні не спростовано даних військового квитка позивача ОСОБА_1 та довідки № 143, виданої Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6), архівної довідки № 26867, виданої 28 жовтня 2013 року Галуземим Державним архівом Міністерства оборони України (а.с. 7), про те, що ОСОБА_1 виконував обов'язки по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7 серпня по 23 вересня 1987 року та йому було виплачено підвищений заробіток за вересень 1987 року.

Суд приходить до висновку, що відсутність у позивача ОСОБА_1 інших документів (посвідчень про відрядження в зону відчуження, довідки про дні за які позивачеві була нарахована заробітна плата у підвищеному розмірі) не спростовує відомостей військового квитка та довідки військового комісаріату про участь позивача ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме участь у ліквідації наслідків аварії з 7 серпня по 23 вересня 1987 року.

Зазначені докази є належними доказами на підтвердження факту участі позивача ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, що дає йому право на пенсію на пільгових умовах.

Враховуючи вказане, суд приходить до висновку, що має місце порушення прав позивача ОСОБА_1 відповідачем, які підлягають захисту шляхом задоволення його позову та визнання дій відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах протиправними, з одночасним зобов'язанням Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити та нарахувати ОСОБА_1 пенсію відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, зі зменшенням пенсійного віку на вісім років, оскільки встановлено, що при зверненні до відповідача з заявою про призначення вказаної пенсії позивачем були надані всі документи подання яких передбачено Законом.

Вказані дії відповідача обмежують право позивача на отримання зазначеної пенсії.

З урахуванням вказаних обставин справи та правових норм, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог позивача ОСОБА_1 та їх задоволення.

Розглядаючи спір в межах позовних вимог позивача, суд з урахуванням положень ч. 1 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», беручи до уваги, що ОСОБА_1 просить зобов'язати відповідача призначити йому пенсію зі зменшенням пенсійного віку на підставі ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, саме з 13 липня 2015 року, прийшов до висновку про задоволення позову в межах заявлених позовних вимог, оскільки в судовому засіданні встановлено, що звернення позивача ОСОБА_1 до відповідача 13 липня 2015 року мало місце саме за призначенням пенсії, а не отриманням роз?яснення.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача в частині зобов'язання відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити позивачеві пенсію відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” зі зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році з дня звернення до відповідача - з 13 липня 2015 року.

Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що після звернення до суду з позовною заявою, 5 вересня 2015 року, позивач ОСОБА_1 повторно звернувся до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з заявою, встановленого зразка, для призначення пенсії. Однак, відповідачем 15 вересня 2015 року було відмовлено позивачеві у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з посиланням на те, що надані первинні документи не підтверджують участь ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме: не містять відомостей про кількість днів виїзду в зону відчуження та населений пункт в якому виконувалися роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З урахуванням встановлених обставин справи та вказаних правових норм, судом встановлено, що мало місце порушення прав позивача на призначення пенсії, в зв?язку з чим, приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача ОСОБА_1 та задоволення позову.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , на час подання до суду позовної заяви, був звільнений від сплати судового збору. Доказів про понесення інших судових витрат позивачем ОСОБА_1 надано не було.

Оскільки суд прийшов до висновку про задоволення позову, а відповідачем по справі є суб?єкт владних повноважень, тому відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судовий збір не підлягає стягненню з суб?єкта владних повноважень на користь держави.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” зі зменшенням пенсійного віку на вісім років, з 13 липня 2015 року.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителю АДРЕСА_1 , пенсію відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” зі зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на вісім років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2-ї категорії, з 13 липня 2015 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Демидівський районний суд Рівненської області. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови.

Суддя Т.С. Феха.

Повний текст постанови виготовлений 28 вересня 2015 року.