Справа № 3-34 /2010 року
11 січня 2010 року смт. Вол-Волинський
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Мельник М.Л. розглянувши матеріали, які надійшли від контрольно-ревізійного управління в Житомирській області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 а Володарсько- Волинського району Житомирської області, працюючого директором Новоборівського психоневрологічного інтернату, який вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 164-12 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Із протоколу про адміністративне правопорушення слідує, що при проведенні ревізій фінансово- господарської діяльності Новоборівського психоневрологічного інтернату за період з 2006 р. по завершений період 2009 р. виявлено недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, встановленого чинним бюджетним законодавством, а саме: внаслідок неврахування фактичного залишку вугілля по КЕКВ “Оплата інших енергоносіїв” на кінець опалювального періоду у 2007 році завищено потребу в розрахунках показника видатків до проекту кошторису з послідуючим його затвердженням та фінансуванням в 2008 році на суму 74268,82 грн., що є порушенням п.4 ст. 51 Бюджетного кодексу України та п.п. 20,222,29 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог щодо виконання кошторисів бюджетних установ затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, та пояснив, що на придбання твердого палива (вугілля), протягом 2006 - 2008 років виділялись кошти, які він використав згідно кошторисів, розрахунок проводиться на опалювальний період і є перехідним з 2008 на 2009 рік. Розрахунок завищених асигнувань проведено без посилання на нормативні документи, які регламентують такий порядок де чітко вказано дану процедуру обрахувань.
За ст. 164-12 ч. 1 КУпАГІ відповідальність настає за використання бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами.
Нецільове використання бюджетних коштів - це витрачання їх на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням.
В матеріалах адміністративної справи відсутні докази про те, що ОСОБА_1 використав бюджетні кошти усупереч їх цільового призначення, або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами.
Об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у використанні бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню або недотриманню порядку проведення операції з бюджетними коштами. Оскільки все придбання проводилось на підставі кошторису в межах кошторисних призначень, а тому відсутня об'єктивна сторона даного правопорушення.
Суб'єктивна сторона даного правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності, яка також відсутня в діях ОСОБА_1
За таких обставин, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 164-12 ч.І КУпАП.
Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст. 164-12 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області протягом 10 днів з дня винесення постанови через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області.
Суддя/підпис/
Копія вірна.
Суддя: Мельник М.Л.