Справа №295/9743/15-п
3/295/2283/15
21.07.2015 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м.Житомира Зіневич І.В., з участю секретаря Безкоровайної О.Т., з участю прокурора Пастернака Д.О. розглянувши матеріали, які надійшли від військової прокуратури Житомирського гарнізону про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , працюючого заступником військового комісара - начальник мобілізаційного відділення Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату
за ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Наказом військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 №13 від 18 березня 2014 року підполковника ОСОБА_1 призначено на посаду заступника військового комісара начальника мобілізаційного відділення, тобто останній виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки, а тому є військовою службовою особою.
Згідно вимог ст.11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі - Статут) який затверджений Законом України N548-XIV від 24 березня 1999 року, військовослужбовець зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, поважати честь і гідність кожної людини, додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки.
Відповідно до ст.16 Статуту, кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Відповідно до вимог ст.59 Статуту, командир (начальник) зобов'язаний планувати роботу і здійснювати заходи щодо підтримання та удосконалення бойової та мобілізаційної готовності і вимагати їх виконання, своєчасно вносити до планів роботи необхідні зміни (уточнення), вживати заходів для охорони державної таємниці, забезпечення прихованого управління військами.
Згідно із п.1 ст.6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів.
Згідно із п.3 ст.6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями.
Відповідно до п.2 Положення про «Військово-транспортний обов'язок», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1921 від 28 грудня 2000 року (надалі - Положення), військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою забезпечення потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань (далі - військові формування) на період мобілізації та у воєнний час у транспортних засобах.
Відповідно до п.5 Положення вилучення (відчуження) транспортних засобів здійснюється районними (міськими) військовими комісаріатами на підставі розпоряджень місцевих держадміністрацій в обсягах лімітів та відсоткових норм вилучення, затверджених Кабінетом Міністрів України, як окремо, так і у складі спеціальних формувань, які передаються військовим формуванням на період мобілізації та у воєнний час.
Відповідно до п.28 Положення особи, винні у порушенні військово-транспортного обов'язку, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.
У зв'язку із цим, ІНФОРМАЦІЯ_3 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 протягом 2014-2015 років зобов'язаний виконувати покладені на нього завдання та функції щодо призову, поставки людських та транспортних ресурсів.
Відповідно до посадових обов'язків на підполковника ОСОБА_1 , як начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 покладено забезпечення поставки людських та транспортних ресурсів, здійснення безпосереднього контролю за виконаннями функціональний обов'язків посадовими особами мобілізаційного відділення.
Вивченням стану додержання службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Положення про військово-транспортний обов'язок, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 28 грудня 2000 року №1921, встановлено, що у лютому-березні 2015року начальником мобілізаційного відділення Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату підполковником ОСОБА_1 відповідні мобілізаційні наряди на вилучення техніки всупереч п.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та п.п.2,3,4,9,11 Положення про військово-транспортний обов'язок були подані до Виконавчого комітету Житомирської міської ради, а не до Житомирської районної державної адміністрації, що в свою чергу виключає можливість примусового вилучення транспортних засобів.
Внаслідок цього, ПрАТ «Фаворит Компані», ЩБУ №19 та №35, TOB «Житомирський м'ясокомбінат» та ТДВ «Житомирські ласощі» відмовились надавати техніку за мобілізаційним завданням.
Особи, які не виконували транспортний обов'язок в 2015році до адміністративної відповідальності не притягувались
В подальшому за неналежне виконання підполковником ОСОБА_1 своїх посадових обов'язків, наказом військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 №98 від 12 травня 2015 року останнього було притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а саме оголошено сувору догану.
Однак, підполковник ОСОБА_1 не став на шлях виправлення, а продовжує недбало ставитись до виконання своїх посадових обов'язків.
Так, протягом травня-червня 2015 року, підполковник ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, в порушення вимог ст.ст.11,16,59 Статуту Внутрішньої служби, ст.ст.3,4 Дисциплінарного статуту, ст.6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», п.п.2,5,28 Положення про «Військово-транспортний обов'язок» у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться у АДРЕСА_2 , недбало ставився до військової служби, покладених на нього обов'язків, наряди на вилучення техніки подав до Житомирської міської ради, що унеможливлює примусове вилучення техніки підприємств.
Вказані вище дії підполковника ОСОБА_1 призвели до не виконання Житомирським об'єднаним міським військовим комісаріатом транспортного обов'язку під час проведення п'ятої черги мобілізації та не задоволення потреб Збройних сил України, інших військових формувань транспортними засобами і технікою.
Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 від 26.06.2015 №4240, рівень виконання транспортного обов'язку склав лише 20%, а саме із 5 запланованих транспортних засобів до військових частин поставлено лише один транспортний засіб.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав пояснив, що свої посадові обов'язки виконував належним чином, порушень не допускав, мобілізаційні наряди на вилучення техніки правильно подавав до виконавчого комітету Житомирської міської ради, так як вважає, що це передбачено п.8 Указу Президента України від 14.01.2015р. «Про часткову мобілізацію». Протоколи про адміністративні правопорушення щодо службових осіб, які не виконували транспортний обов'язок в 2015році не складав, оскільки ніхто не відмовлявся надавати техніку для потреб Збройних Сил України.
Військовий прокурор просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні вищевказаного правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення від 26.06.2015 року, листом №4240 від 26.06.2015 року військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 про стан виконання військово-транспортного обов'язку за 2015 рік, даними витягу з наказу №13 від 18.03.2014р. про прийняття та виконання службових обов'язків за посадою заступника військового комісара - начальником мобілізаційного відділення ОСОБА_1 , обов'язками заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , письмовими поясненнями ОСОБА_2 .
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив недбале ставлення до військової служби, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-15КУпАП, за що підлягає до адміністративної відповідальності.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про накладення на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, Закону України Про судовий збір, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, ст. 283, ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про судовий збір» , -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком на 1 (одну) добу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,03 % мінімальної заробітної плати, що становить 36 гривень 54 копійки.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 діб з дня винесення постанови.
Суддя І. В. Зіневич