Рішення від 26.03.2012 по справі 2-1713/12

Справа №2-1713/12

Категорія 45

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.03.2012 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого - судді - Лєдньова Д.М.

секретаря - Самченко В.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач пред'явила позов про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Зазначила, що 10.11.2007 року між нею та відповідачем був укладений шлюб, який зареєстровано Високопічською сільською радою Житомирського району Житомирської області. Від шлюбу мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відносини в шлюбі не склались через різні погляди подружжя. Вказуючи на відсутність почуття любові, поваги, та неможливість збереження сім'ї, позивач наполягає на розірванні шлюбу.

Також позивач зазначила, що батько дитини не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, хоча зобов»язаний це робити, у зв»язку з чим вона змушена звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів. Зазначаючи дані обставини, позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини до досягнення повноліття в розмірі 40 % усіх видів заробітку.

В судове засідання позивач не з»вилась. Надала заяву про розгляд справи у її відсутності, не заперечує щодо заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з»явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про вручення судової повістки, причини своєї неявки суду не повідомив.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити у відсутності сторін, що відповідає положенню ч.2 ст. 158, 224 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 10.11.2007 року, про що Високопічською сільською радою Житомирського району Житомирської області в книзі реєстрації шлюбів зроблено запис № 16. Мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Сторони, маючи різні погляди на життя, є несумісними у відносинах, а шлюб між ними носить формальний характер.

За таких обставин суд, з'ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам, а тому шлюб підлягає розірванню.

Судом встановлено, що відповідач ухиляється від виконання обов»язку щодо утримання своєї неповнолітньої дочки, не здійснює матеріальне забезпечення побутових потреб дитини.

У відповідності до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Позивач зазначає, що ОСОБА_2 працює, отримує заробітну плату близько 2100 грн.

З урахуванням положень ст. 182 СК України, яка встановлює питання, які повинен врахувати суд при визначенні розміру аліментів, керуючись принципом виваженості та справедливості, суд вважає необхідним стягувати аліменти на користь позивача на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу відповідача до досягнення дитиною повноліття. Одночасно, суд зауважує, що обов»язок утримання неповнолітніх дітей є рівним для обох батьків, а тому визначена судом сума є достатньою для забезпечення потреб дитини.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 158, 174, 208, 209, 213-215, 223 ЦПК України, ст.ст. 180-183 СК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Шлюб, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_2 (дошлюбне - Бугаенко) ОСОБА_4, зареєстрований 10.11.2007 року Високопічською сільською радою Житомирського району Житомирської області - актовий запис № 16 - розірвати.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, Росія, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 30.01.2012 року до досягнення дитиною повноліття, в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу відповідача щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 214,60 грн.

Рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його постановив за заявою відповідача, поданої протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

Рішення про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Суддя : Д.М.Лєдньов

Попередній документ
51565794
Наступний документ
51565796
Інформація про рішення:
№ рішення: 51565795
№ справи: 2-1713/12
Дата рішення: 26.03.2012
Дата публікації: 06.10.2015
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (26.03.2012)
Результат розгляду: заяву задоволено частково
Дата надходження: 30.01.2012
Предмет позову: розірвання шлюбу та стягнення аліментів
Розклад засідань:
11.03.2020 09:35 Житомирський районний суд Житомирської області
08.04.2020 09:30 Житомирський районний суд Житомирської області
27.04.2020 09:00 Житомирський районний суд Житомирської області