Постанова від 29.03.2011 по справі 9036/10/1570

Справа № 9036/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2011 року

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Цховребової М.Г.

при секретарі судового засідання - Міхно Н.В.

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_2 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області, третя особа ОСОБА_3, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

16 вересня 2010 року ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відділу реєстрації актів громадянського стану Іллічівського міського управління юстиції, третя особа ОСОБА_3 про визнання протиправною відмови відповідача у внесенні змін до актового запису № 23 від 31.01.2009 року про реєстрацію шлюбу і видачі повторного свідоцтва; зобов'язання відповідача внести зміни до актового запису № 23 від 31.01.2009 року про реєстрацію шлюбу, а саме змінити прізвище чоловіка з «Круп'яніч»на «Крупяніч»та видати повторне свідоцтво.

В судовому засіданні позивач та його представник підтримали адміністративний позов, просили суд задовольнити його в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві. (а.с.4-5)

Представник відповідача в судове засідання не прибув. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.45). У листах (а.с.17, 19, 26, 48, 50) відповідач просить суд розглянути справу за відсутності представника відповідача. Також у листах відповідача зазначено, зокрема що: «… згідно р. 2 п. 2.3 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 10.12.2007 року за № 1227/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.12.2007 року за № 1365/14632, заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються:

- особами, щодо яких були складені ці актові записи;

- батьками неповнолітніх (малолітніх);

- піклувальниками неповнолітніх та опікунами малолітніх;

- спадкоємцями померлого.

У випадку гр. ОСОБА_1, «Круп'яніч»- це родове прізвище батька дитини, в зв'язку з чим, з питання про внесення змін звернутися до відділу реєстрації актів цивільного стану має право лише батько дитини гр. ОСОБА_4, маючи при собі оригінал паспорта та свідоцтва про народження». (а.с.19) «… відсутність свідоцтва про народження та фотокопія паспортних даних гр. «Круп'яніч» ОСОБА_5 не дає змогу виявити справжність написання його прізвища. Одночасно повідомляємо, що згідно основних правил правопису прізвищ українською мовою (російсько-український словник за редакцією ОСОБА_6, ОСОБА_7, Харків, РВП «Оригінал», 1997, стор. 17 п.11) апостроф пишеться після губних, задньоязикових перед «я», «ю», «є», «ї», наприклад: Прокоф'єв, Водоп'янов, Куроп'ятник.»(а.с.33)

Третя особа в судове засідання не прибув. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.46-47), про причини неприбуття суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи від нього не надійшло. Заперечення проти позову до суду не надійшли.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача та третьої особи.

Суд, заслухавши пояснення позивача, представника позивача, дослідивши інші докази, наявні в матеріалах справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю, з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до Свідоцтва про шлюб, Серія 1-ЖД № 105715, відділом реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області 31 січня 2009 року зареєстровано шлюб між громадянином України ОСОБА_4, який народився 8 травня 1979 року, та громадянкою України ОСОБА_1, яка народилася 3 червня 1986 року, про що в Книзі реєстрації шлюбів 31 січня 2009 року зроблено відповідний актовий запис за № 23. (а.с.6)

21 квітня 2010 року за вих. № 31/19-0-311 Київським РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області на адресу позивачки направлено лист-відповідь, яким повідомлено про те, що: «… гр.-ну ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродж. ІНФОРМАЦІЯ_2 виданий паспорт серії КЕ № 112095 від 15.11.1995 р. в якому прізвище на українській мові не містить апострофу і написано як «Крупяніч»». (а.с.8)

З копії 1-3 сторінок паспорта громадянина України, Серія КЕ № 112095, також вбачається, що він виданий 15 листопада 1995 року Київським РО УМВС України в Одеській області громадянину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцу ІНФОРМАЦІЯ_4. (а.с.7)

26 серпня 2010 року відповідачем отримано заяву позивачки, відповідно до якої остання просить внести зміни до актового запису від 31 січня 2009 року за № 23 про реєстрацію шлюбу між ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, і ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, а саме прізвище «Круп'яніч» змінити на прізвище «Крупяніч»та видати повторне свідоцтво. (а.с.9) Також в заяві позивачкою повідомлено про себе:

- прізвище, власне ім'я, по батькові: ОСОБА_1;

- число, місяць, рік народження: 3 червня 1986 року;

- місце народження (село, район, місто, область): м. Іллічівськ Одеської області;

- сімейний стан (прізвище, власне ім'я, по батькові другого з подружжя, число, місяць, рік його народження, час та місце реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу): одружена, чоловік -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, шлюб зареєстровано 31 січня 2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області;

- серія, номер паспорта або паспортного документа, яким органом та коли виданий: ОСОБА_1 -паспорт серії КМ № 150142, виданий Іллічівським МВ УМВС України в Одеській області 19 травня 2003 року; ОСОБА_3 -паспорт серії КЕ № 112095, виданий Київським РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області 15 листопада 1995 року;

- відомості про неповнолітніх дітей (прізвище, власне ім'я, по батькові, дата та місце реєстрації народження): ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_7, відділ реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області;

- причина внесення змін, доповнень до актового запису: прізвище «Круп'яніч», зазначене в актовому записі та відповідному свідоцтві про укладення шлюбу, не відповідає прізвищу «Крупяніч», зазначеному в паспорті вказаної особи серії КЕ № 112095, виданому Київським РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області 15 листопада 1995 року.

В якості додатків до заяви зазначено: Свідоцтво про укладення шлюбу серії І-ЖД № 105715 (оригінал), копія паспорту ОСОБА_3 та копія відповіді Київського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області від 21.04.2010 року № 31/19-0-311. (а.с.9зв.)

Листом № 31/02-16 від 27 серпня 2010 року (а.с.10) відповідач за результатами розгляду заяви позивача та доданих до неї документів щодо внесення змін до актового запису про шлюб № 23 від 31.01.2009 року, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області, а саме прізвища нареченого до та після реєстрації шлюбу з «Круп'яніч»на «Крупяніч»та видачі повторного свідоцтва, повідомлено, що згідно р. 2 п. 2.3 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 10 грудня 2007 року за № 1227/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2007 року за № 1365/14632, та Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»№ 23980-VI від 27.07.2010 року внесення змін до актових записів проводяться за заявою:

- особи, щодо якої складено актовий запис;

- одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

- опікуна недієздатної особи;

- спадкоємців померлого.

Також в листі зазначено, що прізвище «Круп'яніч»- це родове прізвище нареченого, у зв'язку з чим, з питання про внесення змін звернутися до державного відділу реєстрації актів цивільного стану має право лише гр. ОСОБА_4.

В судовому засіданні також встановлено наступне. Відповідно до Повного витягу Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб від 20 січня 2011 року за № 00008193537 (а.с.52-53), до Державного реєстру актів цивільного стану громадян внесено реєстраційний запис, параметрами якого є реєстрація актового запису про шлюб:

- Актовий запис зареєстровано у Реєстрі:

31 січня 2009 року за № 00000423725 реєстратором Відділу реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції в Одеській області;

- Відомості про актовий запис:

номер актового запису, дата складання: 23; 31 січня 2009 року;

орган реєстрації актів цивільного стану, що склав актовий запис: Відділ реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області;

дата реєстрації шлюбу: 31 січня 2009 року;

- Відомості про нареченого:

прізвище до реєстрації шлюбу: ОСОБА_4;

прізвище після реєстрації шлюбу: ОСОБА_4;

власне ім'я, по батькові: ОСОБА_5;

дата народження: 8 травня 1979 року;

місце народження: Україна, Одеська область, м. Одеса;

громадянство: громадянин України;

відомості про паспорт: Паспорт громадянина України КЕ112095, Київський РВ УМВС України в Одеській області 15 листопада 1995 року;

- Відомості про наречену:

прізвище до реєстрації шлюбу: ОСОБА_8;

прізвище після реєстрації шлюбу: ОСОБА_8;

власне ім'я, по батькові: ОСОБА_9;

дата народження: 3 червня 1986 року;

місце народження: Україна, Одеська область, м. Іллічівськ;

громадянство: громадянка України;

відомості про паспорт: Паспорт громадянина України КМ150142, Іллічівським МВ УМВС України в Одеській області 19 травня 2003 року;

- Відомості про видане свідоцтво внесено до Реєстру:

31 січня 2009 року реєстратором Відділу реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області; 13 серпня 2009 року реєстратором Відділу реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області (повторне);

серія та номер: 1-ЖД 94275; 1-ЖД 105715 (повторне);

дата видачі: 31 січня 2009 року; 13 серпня 2009 року (повторне).

Не погоджуючись з діями відповідача щодо відмови внести зміни до актового запису № 23 від 31 січня 2009 року, позивачка оскаржила їх у судовому порядку.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 71 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин): Законом України «Про органи реєстрації актів громадянського стану»від 24 грудня 1993 року № 3807-XII (далі -ЗУ № 3807-XII), Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»від 1 липня 2010 року № 2398-VI (далі -ЗУ № 2398-VI), Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 26 вересня 2002 р. № 86/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 10 грудня 2007 р. № 1227/5) та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2002 р. за № 786/7074 (далі - Положення), Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 р. № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22 листопада 2007 р. № 1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 р. за N 719/4940 (далі -Правила).

Акти громадянського стану, відповідно до ст. 1 ЗУ № 3807-XII, - це засвідчені державою факти народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміни прізвища, імені, по батькові. Вони є юридичними фактами, з якими закон пов'язує виникнення, зміну або припинення відповідних прав та обов'язків.

Частиною 3 статті 9 ЗУ № 2398-VI передбачено, що актовий запис цивільного стану -це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Згідно із ч. 1 ст. 4 ЗУ № 2398-VI органами державної реєстрації актів цивільного стану є:

- центральний орган виконавчої влади у сфері державної реєстрації актів цивільного стану;

- відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану);

- виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад.

Статтею 4 ЗУ № 3807-XII та частиною 1 статті 8 ЗУ № 2398-VI передбачено, що діяльність органів реєстрації актів громадянського стану ґрунтується на принципах додержання законності, захисту прав і законних інтересів громадян та держави, додержання таємниці реєстрації актів громадянського стану, своєчасного і належного документального оформлення проведеної реєстрації.

Абзацами 2, 3 статті 5 ЗУ № 3807-XII передбачено, що завданнями органів реєстрації актів громадянського стану є забезпечення повної, своєчасної і правильної реєстрації актів громадянського стану, а також внесення до актових записів необхідних змін, доповнень та виправлень.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 ЗУ № 2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЗУ № 3807-XII порядок реєстрації актів громадянського стану встановлюється цим Законом і Правилами, що затверджуються Міністерством юстиції України.

Згідно із ст. 20 ЗУ № 3807-XII при реєстрації актів громадянського стану подається паспорт або паспортний документ заявника, а також документи, які підтверджують факти, що підлягають реєстрації. Перелік цих документів визначається правилами реєстрації відповідних актів громадянського стану.

Частиною 4 статті 9 ЗУ № 2398-VI передбачено, що для державної реєстрації актів цивільного стану подається паспорт або паспортний документ заявника та документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації.

Відповідно до абзацу 1 пункту 3 розділу ІІ Правил при державній реєстрації актів цивільного стану подаються документи, які підтверджують факти, що підлягають реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану, а також пред'являються паспорти або паспортні документи, які посвідчують особи заявників.

Для державної реєстрації шлюбу, відповідно до ч. 1 ст. 14 ЗУ № 2398-VI, жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.

Згідно із пунктом 2 глави 3 розділу III Правил при поданні заяви про реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.

Частинами 9 та 10 ЗУ № 2398-VI передбачено, що державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів або паспортних документів. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Про державну реєстрацію шлюбу в паспортах або паспортних документах осіб, які зареєстрували шлюб, робиться відмітка із зазначенням прізвища, імені, по батькові і року народження другого з подружжя та місця і дати такої реєстрації.

Відповідно до п.п. 25, 26 глави 3 розділу III Правил наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, або приєднати до свого прізвища прізвище нареченого (нареченої). У паспортах або паспортних документах осіб, які зареєстрували шлюб, на відповідній сторінці проставляється штамп про реєстрацію шлюбу із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові і року народження другого з подружжя, місця і часу реєстрації шлюбу.

Якщо особа під час реєстрації шлюбу змінила прізвище, то на першій сторінці паспорта або паспортного документа проставляється штамп про те, що він підлягає обміну в місячний строк у зв'язку зі зміною прізвища при реєстрації шлюбу.

Унесення змін до актових записів цивільного стану, відповідно до п. 1.8 Положення, провадиться відділом реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням запису, який підлягає виправленню.

Згідно із ч. 1 ст. 22 ЗУ № 2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Внесення змін до актового запису цивільного стану, відповідно до ч. 2 ст. 22 ЗУ № 2398-VI та п. 2.3 Положення проводиться за заявою:

- особи, щодо якої складено актовий запис;

- одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

- опікуна недієздатної особи;

- спадкоємців померлого;

- представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Пунктом 2.4 Положення передбачено, що разом із заявою про внесення змін до актових записів цивільного стану заявниками подаються:

- паспорт або паспортний документ;

- свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;

- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

На підтвердження достовірності представлених заявником документів про реєстрацію актів цивільного стану відділом реєстрації актів цивільного стану додаються до матеріалів справи копії відповідних актових записів цивільного стану або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Відповідно до п. 2.7 Положення факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про реєстрацію актів цивільного стану та інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів.

Згідно із ст. 7 ЗУ № 2398-VI органи державної реєстрації актів цивільного стану мають право безкоштовно одержувати у встановленому порядку від органів державної влади, підприємств, установ та організацій необхідні документи і відомості, пов'язані з державною реєстрацією актів цивільного стану.

На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки, відповідно до п. 2.8 Положення, відділ реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін, доповнень до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому (додаток 2 Положення). У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Абзацом 10 пункту 2.11 Положення передбачено, що висновок відділу реєстрації актів цивільного стану складається, зокрема якщо під час реєстрації акта цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Згідно із абз. 14 п. 2.12 Положення зміни, доповнення, виправлення вносяться в актові записи цивільного стану, зокрема на підставі висновку відділу реєстрації актів цивільного стану про виправлення помилок, доповнення запису відомостями тощо в актових записах, які зазначено у висновку, виправляються або доповнюються відповідні відомості.

Відповідно до п. 2.15 Положення висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про відмову в унесенні змін до актових записів цивільного стану складається у двох примірниках. Перший примірник разом з усіма матеріалами залишається у відділі реєстрації актів цивільного стану, який склав висновок про відмову, а другий - вручається (надсилається) заявнику. Водночас у висновку зазначається про можливість оскарження відмови про внесення змін до актового запису цивільного стану в порядку адміністративного судочинства і, на прохання заявника, пред'явлені ним документи, крім заяви, повертаються.

Зміст актів громадянського стану, а також відмова в реєстрації актів громадянського стану, в тому числі у переміні прізвища, імені та по батькові, внесенні змін, доповнень, виправлень до записів актів громадянського стану, їх поновленні та анулюванні, відповідно до ст. 9 ЗУ № 3807-XII, можуть бути оскаржені до вищестоящого органу та до суду.

Згідно п. 1.18 Положення відмова державних органів реєстрації актів цивільного стану про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів може бути оскаржена в судовому порядку.

Виходячи із встановлених в судовому засіданні обставин та аналізу наведеного законодавства, суд дійшов до висновку про те, що:

- по-перше слід зазначити, що відповідач, відмовивши позивачу у внесенні змін до актового запису цивільного стану, у порушення вимог вищенаведеного законодавства не склав про це відповідний висновок за формою, змістом та у порядку, встановленими законодавством;

- по-друге, суд не погоджується з доводами відповідача про необхідність застосування у спірному питанні основних правил правопису прізвищ українською мовою, тому що шлюб між третьою особою та позивачкою зареєстрований, зокрема, за відомостями паспорту громадянина України, нареченого, Серія КЕ№ 112095, виданого Київським РВ УМВС України в Одеській області 15 листопада 1995 року, громадянину на прізвище «Крупяніч», - тобто питання щодо правопису прізвища даного громадянина українською мовою вже визначено при видачі йому паспорта громадянина України, тому зазначення відомостей про нареченого в актовому запису № 23 про шлюб від 31 січня 2009 рок, а саме прізвища нареченого до та після реєстрації шлюбу: «Круп'яніч», та відповідно прізвище чоловіка у Свідоцтві про шлюб, Серія 1-ЖД № 105715, виданому повторно реєстратором Відділу реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області 13 серпня 2009 року, - є помилковим;

- по-третє, спірний актовий запис № 23 про шлюб від 31 січня 2009 року складений в тому числі щодо позивачки, тому її звернення до відповідача із вищезазначеною заявою є законодавчо правомірним; відповідно

- відповідач, відмовляючи позивачу листом № 31/02-16 від 27 серпня 2010 року у внесенні змін до актового запису № 23 від 31.01.2009 року про реєстрацію шлюбу і видачі повторного свідоцтва, та з підстав, викладених у цьому листі, діяв: не на підставі та не у спосіб, що передбачені законами України; необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); непропорційно, зокрема без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямована ця дія, тому -діяв протиправно.

Інших доводів та/або доказів щодо обґрунтування правомірності оскаржених позивачем дій відповідачем суду не наведено та не надано.

Враховуючи вищенаведені висновки суду щодо протиправності відмови відповідача у внесенні змін до актового запису № 23 від 31.01.2009 року про реєстрацію шлюбу і видачі повторного свідоцтва суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача внести зміни до актового запису № 23 від 31.01.2009 року про реєстрацію шлюбу, а саме змінити прізвище чоловіка з «Круп'яніч»на «Крупяніч»та видати повторне свідоцтво.

Керуючись ст.ст. 6, 7, 71, 86, 94, 128, 158-162, 167, 184-186 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 -задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову відділу державної реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області у внесенні змін до актового запису № 23 від 31.01.2009 року про реєстрацію шлюбу і видачі повторного свідоцтва.

Зобов'язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану Іллічівського міського управління юстиції Одеської області внести зміни до актового запису № 23 від 31.01.2009 року про реєстрацію шлюбу, а саме змінити прізвище чоловіка з «Круп'яніч»на «Крупяніч»та видати повторне свідоцтво.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

В повному обсязі постанову складено 29 березня 2011 року.

Суддя М.Г. Цховребова