Справа №11232/10/1570
12 липня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд колегією у складі:
головуючого судді Левчук О.А.,
суддів Бжассо Н.В.,
ОСОБА_1,
при секретарі Ігнатенко М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі клопотання Державної податкової інспекції в місті Южному Одеської області про забезпечення адміністративного позову Державної податкової інспекції в місті Южному Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про застосування фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі вісім тисяч заробітних плат -7 256 000 грн. з конфіскацією грального обладнання та стягнення суми фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 7 256 000 грн. та суми в розмірі 86 грн., як прибутку від проведення азартної гри, -
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться дана адміністративна справа.
Відповідно до ч. ч. 1, 3, 4 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. Суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Представником Державної податкової інспекції в місті Южному Одеської області надано до суду клопотання в порядку ст. 117 КАС України, в якому, з метою недопущення безпідставних втрат бюджету та об'єктивного розгляду судової справи, пов'язаної із стягненням заборгованості з суб'єкта господарювання, та керуючись приписами ст. ст. 117, 118 КАС України, просить суд вжити заходи забезпечення адміністративного позову шляхом заборони відчуження платником податків (третіми особами) його активів, а саме: квартири № 228, за адресою: Одеська область, м. Южне, пр-т Леніна, 7. В обґрунтування заявленого клопотання зазначає, що відповідно до ст. 52 Цивільного кодексу України фізична особа-підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення. На підтвердження наявності у власності відповідача -фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 майна, а саме: квартири № 228 за адресою: Одеська область, м. Южне, пр-т Леніна, 7, надає до суду довідку комунального підприємства «Южненське міське бюро технічної інвентаризації»від 21.06.2011 року, відповідно до якої станом на 16.06.2011 року за громадянином ОСОБА_2 зареєстрована квартира № 228 за адресою: Одеська область, м. Южне, пр-т Леніна, 7, на підставі договору купівлі-продажу № 2038 від 25.06.2003 року, посвідченого Южненською держнотконторою.
Враховуючи вищевикладене, вивчивши матеріали справи, беручи до уваги те, що захист прав, свобод та інтересів позивача може стати неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, та для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, суд дійшов до висновку, що клопотання представника позивача є обґрунтованим та підлягає задоволенню шляхом заборони фізичній особі -підприємцю відчужувати його майно, а саме: квартиру № 228, за адресою: Одеська область, м. Южне, пр-т Леніна, 7.
Керуючись ст. ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, -
Клопотання Державної податкової інспекції в м. Южному Одеської області задовольнити.
Заборонити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 (І/Н НОМЕР_1) відчужувати квартиру АДРЕСА_1, до розгляду справи по суті.
Виконання ухвали здійснюється негайно, оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя О.А. Левчук
Судді Н.В. Бжассо
ОСОБА_1