ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"22" вересня 2015 р. Справа № 809/3241/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мигалюка Ю.В.,
секретаря Ткачук О.П.,
за участю сторін:
представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представників відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську адміністративну справу за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем порушено вимоги законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, що створюює реальну загрозу життю та здоров'ю людей Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит", може призвести до опечатання, отруєння леткими продуктами згоряння або піролізу, травмування чи загибелі людей та (або) заподіяння матеріальних, соціальних, екологічних збитків, а тому відповідач не може експлуатувати свої будівлі, споруди, приміщення.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, з підстав зазначених у позовній заяві. Просили позов задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечили. Суду пояснили, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Уніплит" усунуло зазначені позивачем в ОСОБА_3 перевірки № 60 від 31.07.2015 року порушення, що підтверджується ОСОБА_3 перевірки № 79 від 26.08.2015 року, а тому в задоволені позову просили відмовити.
Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що з 27.07.2015 року по 31.07.2015 року управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області була проведена планова перевірка додержання законодавства з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит". За результатами перевірки позивачем було складено ОСОБА_3 перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб № 60 від 31.07.2015 року (а.с.11-22).
Статею 69 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у межах своїх повноважень видають відповідно приписи, розпорядження чи постанови з питань техногенної та пожежної безпеки.
Відповідно до п.67 ч.4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій ДСНС України відповідно до покладених на неї завдань складає акти перевірок, видає приписи, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, виносить постанови про застосування спеціальних запобіжних заходів
Так в судовому засіданні встановлено та підтверджено показами сторін, на підставі ОСОБА_3 перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб № 60 від 31.07.2015 року винесено припис від 31.07.2015 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, згідно якого відповідачу надано строк на вжиття заходів щодо їх усунення до 15.10.2015 року.
Як вбачається з листа Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" № 18/2489 від 18.08.2015 року відповідач звернувся до управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з проханням провести позапланову перевірку підприємства по усуненню виявлених недоліків (а.с.48).
На підставі вищезазначеного звернення відповідача управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області проведено позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту. За результатами перевірки складено ОСОБА_3 № 79 від 26.08.2015 року, яким встановлено, що вказані в приписі від 31.07.2015 року п.п.3, 5, 8, 12, 13, 15, 18, 19 недоліки усунуті (а.с.40-47).
З врахуванням вищезазначеного, оскільки Товариством з обмеженою відповідальністю "Уніплит" усунуто порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки які встановлено позивачем в ОСОБА_3 планової перевірки № 60 від 31.07.2015, про що свідчить ОСОБА_3 позапланової перевірки № 79 від 26.08.2015, тому відсутні підстави для задоволення вимог позивача шляхом застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації ремонтно-механічного цеху, цеху виробництва ДВП, цеху виробництва технологічної тріски, приміщення лісодеревооброного виробництва, приміщення складу готової продукції, котельні та гаражу, заборони Товариству з обмеженою відповідальністю "Уніплит" використовувати будівлі, споруди, приміщення ремонтно-механічного цеху, цеху виробництва ДВП, цеху виробництва технологічної тріски, приміщення лісодеревооброного виробництва, приміщення складу готової продукції, котельні та гаражу за цільовим призначенням, окрім робіт пов'язаних з усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки відсутні.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова складена в повному обсязі 28.09.2015 року.
Суддя: Мигалюк Ю.В.