Постанова від 23.07.2010 по справі 2а-926/10/0770

Cправа № 2а-926/10/0770

Ряд стат. звіту № 6.14

Код - 10

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Луцович М.М.

при секретарі судового засідання Боднар Т.А.

за участю сторін:

представника позивача -ОСОБА_1;

представника відповідача -ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородського міського центру зайнятості до обласного комунального підприємства «Закарпаттеплокомуненерго»про стягнення штрафу в сумі 21600 грн., -

В С ТА Н О В И В :

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 23 липня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 30 липня 2010 року.

Позивач, Ужгородський міський центр зайнятості звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до обласного комунального підприємства «Закарпаттеплокомуненерго», якою просить стягнути з відповідача на його користь штраф в сумі 21600 грн.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує на те, що відповідачем всупереч вимог ст. 49-2 КЗпП України та п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»не було вчасно подано до Ужгородського міського центру зайнятості «Звіт про вивільнення працівників»форми №4 -ПН факт, стосовно гр. ОСОБА_3, яку наказом № 23/к від 30.10.2009 року за п. 1 ст. 40 КЗпП України було звільнено з роботи з підприємства відповідача, однак таким не дотримано передбачений Законом десятиденний термін подання вказаного звіту, оскільки «Звіт про вивільнення працівників»форми №4 -ПН факт стосовно звільнення ОСОБА_3 було подано до Ужгородського міського центру зайнятості тільки 10.12.2009 року, тоді як граничний термін подання такого сплив 09.10.2009 року. З наведених позивачем вище мотивів, останній просить Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнити його вимоги.

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з мотивів, що наведені в позовній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав та пояснив, що обласне комунальне підприємство «Закарпаттеплокомуненерго»знаходиться на стадії ліквідації, позивача включено до списку кредиторів на погашення штрафу в сумі 21600 грн., однак таку суму відповідачем може бути сплачено на користь позивача тільки в порядку черговості погашення вимог кредиторів.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних мотивів.

В судовому засіданні встановлено, що обласне комунальне підприємство «Закарпаттеплокомуненерго»є юридичною особою та зареєстроване 19.03.1998 року за адресою Закарпатська область .м. Ужгород, вул. Брестська, 3 (а.с. 40-43).

Рішенням № 696 від 04.12.2008 року 21 сесії V скликання Закарпатської обласної ради вирішено припинити діяльність обласного комунального підприємства «Закарпаттеплокомуненерго» шляхом ліквідації (а.с. 33).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 30 жовтня 2009 року відповідачем було видано Наказ № 23/к про звільнення громадянки ОСОБА_3 за п. 1 ст. 40 КЗпП України (а.с. 6), з занесенням вказаних відомостей в трудову книжку (а.с. 13-15).

У відповідності до ст. 49-2 КЗпП України та п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»відповідач був зобов'язаний подати Ужгородському міському центру зайнятості не пізніше ніж за два місяці до вивільнення громадянки ОСОБА_4 «Звіт про заплановане вивільнення працівників»(форма №4 -ПН план), а після звільнення в десятиденний строк «Звіт про фактичне вивільнення працівників»(форма №4 - ПН факт).

10 квітня 2009 року відповідачем було подано в Ужгородський міський центр зайнятості звіт за формою № 4-ПН (план) /а.с. 9-12/, а 10 грудня 2009 року було подано в Ужгородський міський центр зайнятості звіт за формою № 4-ПН (факт) /а.с. 7-8/.

Згідно пункту 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників, а відтак обласне комунальне підприємство «Закарпаттеплокомуненерго»подало звіт за формою № 4-ПН (факт) з порушенням передбачених законодавством строків, оскільки десятиденний термін сплив 09 листопада 2009 року.

Згідно звіту про фактичне вивільнення працівників від 10.12.2009 р. (а.с. 7-8) встановлено, що місячна заробітна плата ОСОБА_3 становить 1800 грн., а отже річна заробітна плата -21600 грн.

Факт порушення Закону України «Про зайнятість населення»підтверджується актом № 9 від 22 грудня 2009 року /а.с. 5/, яким відповідачу було запропоновано сплатити 21600 грн. штрафу добровільно в 10-ти денний строк, що ним зроблено не було.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про страхування на випадок безробіття, то застосовуються норми міжнародного договору. Нормативно-правові акти щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття розробляються, реєструються і застосовуються відповідно до законодавства України. З питань, що регулюються цим Законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, посадові особи цих органів діють виключно на підставах, у межах та у спосіб, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

У порушення законодавства відповідач на час розгляду адміністративної справи борг не сплатив.

Крім того, відповідачем включено позивача до списку кредиторів на погашення штрафу в сумі 21600 грн. (а.с.а.с. 21, 34-35), що також свідчить про визнання обласним комунальним підприємством «Закарпаттеплокомуненерго» предмету позову.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 9, 11, 70, 71, 72, 86, 112, 136, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Ужгородського міського центру зайнятості до обласного комунального підприємства «Закарпаттеплокомуненерго»про стягнення штрафу в сумі 21600 грн. -задовольнити.

Стягнути з обласного комунального підприємства «Закарпаттеплокомуненерго»на користь Ужгородського міського центру зайнятості штраф в сумі 21600 (двадцять одна тисяча шістсот) гривень.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий-суддя Луцович М.М.