Постанова від 03.02.2011 по справі 2а-4483/10/0770

Cправа № 2а-4483/10/0770

рядок статзвітності 8.1.5

код - 11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцької Н.Д. за участю секретаря судового засідання Сідей І.І. та сторін, які беруть участь у справі: позивача: представник -не з'явився;

відповідача: представник - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до комунального підприємства "Санаторій "ОСОБА_1" Закарпатської обласної ради", про стягнення заборгованості в сумі 43715, 44 грн. , -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 лютого 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 07 лютого 2011 року.

Позивач - суб"єкт владних повноважень - Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до комунального підприємства "Санаторій "ОСОБА_1" Закарпатської обласної ради", про стягнення боргу з податку на прибуток в сумі 43715, 44 грн.

03.02.2011 року до початку судового засідання від представника позивача до суду надійшло клопотання в якому він просить суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.

Згідно поданої позивачем копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців комунальне підприємство "Санаторій "ОСОБА_1" Закарпатської обласної ради" зареєстроване за адресою: 89641, с. Карпати, 43, Мукачівський район, Закарпатської області, тобто, за адресою вказаною в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, тому справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.

Фіксування судового засідання не здійснювалось у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України, яка передбачає, що у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що комунальне підприємство "Санаторій "ОСОБА_1" Закарпатської обласної ради" - відповідач по даній справі, зареєстроване Мукачівською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію від 30.11.2006 року та зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємств; взяте на податковий облік Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією 01.12.2006р. за № 1692.

Закарпатським обласним управлінням статистики присвоєно ідентифікаційний код 34570525.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про систему оподаткування" відповідач є платником податків, зборів та інших платежів до бюджету.

Положеннями частини 1 статті 67 Конституції України та статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

В порушення даної норми закону підприємство не сплатило у належні строки:

- податок на прибуток у розмірі 33, 73 грн;

- комунальний податок у розмірі 319, 50 грн.;

- податок з власників транспортних засобів у розмірі 1051, 63 грн.;

- збір за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 15, 90 грн.;

- штрафні санкції (код платежу - НОМЕР_1) у розмірі 20050 грн.;

- земельний податок у розмірі 22244, 68 грн.;

Заборгованість по податку на прибуток виникла на підставі:

1. декларації з податку на прибуток підприємства, поданої відповідачем 09.11.2009 року № НОМЕР_2;

2. декларації з податку на прибуток підприємства, поданої відповідачем 20.05.2010 року № 22895;

Заборгованість по комунальному податку виникла на підставі:

1. податкового розрахунку комунального податку, поданого відповідачем за 4-ий квартал 2009 року № 102925 від 04.02.2010 року в сумі 219, 20 грн.;

2. податкового розрахунку комунального податку, поданого відповідачем за 1-ий квартал 2010 року № 22829 від 06.05.2010 року в сумі 44, 20 грн.;

3. податкового розрахунку комунального податку, поданого відповідачем за 2-ий квартал 2010 року № 44350 від 02.08.2010 року в сумі 56, 10 грн.;

Заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік № 7338, так згідно поданого розрахунку відповідачем визначено суму податку в розмірі 4211 грн., з наступними строками сплати: до 15.04.2009р. - 1053 грн., до 15.07.2009р. - 1053 грн., до 15.10.2009р. - 1053 грн., до 15.01.2010р. - 1052 грн.

Однак, відповідачем не було сплачено суму податку за 4-ий квартал 2009 року в сумі 1052 грн., але з урахуванням переплати, яка обліковувалася в особовій картці платника на 01.01.2010р. в сумі - 0, 37 грн., заборгованість згідно поданого розрахунку становить 1051, 63 грн.

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища виникла на підставі поданого відповідачем податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік від 01.02.2009 від 01.02.2010р. № 101014. Так, згідно поданого розрахунку відповідачем нараховано збору за звітній квартал 16, 82 грн., однак з урахуванням переплати, яка обліковувалася в особовій картці платника на 01.01.2010р. в сумі 0, 92 грн., заборгованість згідно поданого розрахунку становить 15, 90 грн.

Заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки виникла на підставі:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 10000 грн. від 05.06.2006р. № НОМЕР_3;

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 10050 грн. від 26.10.2009р. № НОМЕР_4.

Заборгованість по земельному податку виникла на підставі поданого відповідачем розрахунку земельного податку за 2009 рік від 29.01.2009р. № 2184. Так, згідно поданого розрахунку нараховано за 2009р. всього 53389, 18 грн., в тому числі з помісячною сплатою в сумі 4449, 10 грн. Однак, відповідачем не було сплачено суму земельного податку за серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009р. З урахуванням переплати згідно облікової картки платника в сумі 0, 80 грн. заборгованість становить 22244, 68 грн.

Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, відповідно до пунктів 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених п.п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 цього Закону. Станом на день подання позову підприємством вказані рішення не оскаржувались ні в апеляційному, ні в судовому порядку.

Мукачівською ДПІ на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІИ на адресу Відповідача було направлено податкову вимогу № 1/816 від 05.10.2009 року та податкову вимогу № 2/1038 від 07.12.2009 року. Вищевказані податкові вимоги Відповідачем так і не були погашені, а тому за ним рахується заборгованість на загальну суму 43715, 44 грн..

Згідно п.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законодавством терміни.

Приписами п. 3.1.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п. ІІ ст.10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

На день розгляду даної справи відповідач борг не сплатив.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції -задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства "Санаторій "ОСОБА_1" Закарпатської обласної ради" (89641, с. Карпати, 43, Мукачівський район, Закарпатська область, ідентифікаційний код 34570525) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу по податку на прибуток в розмірі 33, 73 (тридцять три) гривні (сімдесят три) копійки, по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 15, 90 (п'ятнадцять) гривень (дев'яносто) копійок; штрафні санкції за порушення законодавства щодо регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 20050 (двадцять тисяч п'ятдесят) гривень. Стягнути в дохід місцевого бюджету суму податкового боргу по комунальному податку в сумі 319, 50 (триста дев'ятнадцять) гривень (п'ятдесят) копійок; по земельному податку в сумі 22244,68 ( двадцять дві тисячі двісті сорок чотири) гривні (шісдесят вісім) копійок та по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1051, 63 (одна тисяча п"ятдесят одна) гривня (шістдесят три) копійки.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Маєцька Н.Д