12.09.2011
12 вересня 2011 року Справа №2а/0470/10225/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі судового засідання Калині В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську клопотання Південної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому Розі про поновлення строку звернення до суду у справі за адміністративним позовом Південної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому Розі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Астіон» про стягнення заборгованості в сумі 1 181,90 грн., -
12 серпня 2011 року Південна міжрайонна державна податкова інспекція в м. Кривому Розі звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Астіон», в якому просить:
- стягнути на користь бюджету з Товариства з обмеженою відповідальністю «Астіон» в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом на суму 1181,90 грн., а саме: з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 337,00 грн., з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 844, 90 грн.
Також в позовній заяві позивач заявив клопотання про поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Ухвалою судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.08.2011 року було призначено вирішення клопотання позивача у судовому засіданні на 12.09.2011 року.
У судове засідання сторони не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, про дату , час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Вивчивши матеріали адміністративного позову та додатки до нього, суд дійшов висновку про необхідність поновлення строку звернення до суду відповідно до ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Нормами ч. 1, ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить поновити строк звернення до суду з адміністративним позовом, обґрунтовуючи поважність пропуску строку тим, що ч. 3 ст. 99 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватись інші строки для звернення до суду з адміністративним позовом.
Так, згідно з п.п.15.2.1 п.15.2 ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2010 року № 2181-ІІІ у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного в п.п.15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня узгодження такого зобов'язання. При цьому відповідно до п. 102.4 ст.102 Податкового Кодексу України у разі якщо, грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у п. 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнений протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Нормами ч. 1, ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду.
Отже, Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість встановлення іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, а також спеціального порядку обчислення таких строків. Такі спеціальні строки мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним строком звернення до адміністративного суду, визначеним частиною другою статті 99 цього Кодексу.
Таким чином, доводи позивача заявлені в клопотанні на обґрунтування причин пропуску звернення до адміністративного суду заслуговують на увагу і за висновком суду є поважними.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений.
За таких обставин, суд вважає за необхідне поновити строк звернення до адміністративного суду, як пропущений з поважних причин. Керуючись ч. 1, ст. 99, ст. 100, ст. 102, ч. 2 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання Південної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому Розі про поновлення строку звернення до суду задовольнити.
Поновити Південній міжрайонній державній податковій інспекції в м. Кривому Розі строк звернення до адміністративного суду у справі №2а/0470/10225/11.
Питання щодо прийому позовної заяви передати на розгляд Дніпропетровському окружному адміністративному суду.
Ухвала не підлягає оскарженню та набирає чинності відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1
< дата слухання > < час слухання >