Постанова від 01.12.2014 по справі 804/16188/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2014 р. Справа № 804/16188/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Луніної О.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» про стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2014 року Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до КП «Житлове господарство Красногвардійського району» (далі - відповідач) в якому просить суд:

- стягнути з КП «Житлове господарство Красногвардійського району» на користь держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій розмірі 1 453,64 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач порушив терміни сплати адміністративно-господарських санкцій передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», у зв'язку з чим до відповідачу нарахована пеня.

Ухвалою суду від 06 жовтня 2014 року, відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позов прийнято до розгляду в скороченому провадженні та запропоновано відповідачу у 10-тиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття надати до суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Відповідачем копія ухвали про відкриття скороченого провадження у даній адміністративній справі отримана 19 жовтня 2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового повідомлення. Станом на 01 грудня 2014 року заперечення відповідача проти позову до суду не надходили.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що КП «Житлове господарство Красногвардійського району» (код ЄДРПОУ 37989253) зареєстровано як юридичну особу, у зв'язку з чим покладено обов'язок щорічно подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Невиконання відповідачем нормативу в працевлаштуванні 1 особи-інваліда стало підставою для нарахування адміністративно-господарських санкцій у розмірі 30 152,24 грн., виходячи з половини середньорічної заробітної плати для штатного працівника.

Проте, грошові кошти зі сплати адміністративно-господарських санкцій надійшли на реєстраційний рахунок Дніпропетровського обласного відділення Фонду лише 27.08.2014 року. У зв'язку з цим позивачем нараховано підприємству пеню, згідно розрахунку пені, на суму заборгованості в розмірі 1 453,64 грн.

Надаючи правову оцінку правомірності стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій, суд зазначає наступне.

Правовідносини сторін щодо працевлаштування інвалідів регулюються нормами Конституції України, Господарського Кодексу України, Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 №875 -XII з відповідними змінами і доповненнями, Постанови КМУ від 31.01.07 №70 «Про реалізацію ст.ст.19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 №875 -XII», Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно - господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70.

Так, згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223 затверджено Порядок нарахування пені та її сплати, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.05.2007 року за № 552/13819.

Зазначений Порядок встановлює механізм нарахування пені підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, які використовують найману працю, за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» .

Відповідно до п. 2.2. Порядку, пеня - це штрафна санкція, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції, передбаченої Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», за кожний календарний день прострочення виконання зобов'язання.

Пунктом 3.4. Порядку встановлено, що нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно, тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу.

Згідно пункту 3.6. Порядку, нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що саме з моменту погашення суми адміністративно-господарських санкцій у позивача виникло право на нарахування пені за порушення термінів сплати таких санкцій.

Таким чином, оскільки, відповідачем було порушено терміни сплати адміністративно-господарських санкцій, позивачем правомірно нарахована пеня в розмірі 1 453,64 грн.

Судом встановлено, що сума пені в добровільному порядку підприємством відповідача не сплачена та підлягає стягненню з відповідача в примусовому порядку.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» про стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» на користь на користь держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій розмірі 1 453,64 (одна тисяча чотириста п'ятдесят три гривні шістдесят чотири копійки) грн.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя ОСОБА_1