про залишення позовної заяви без руху
30 листопада 2011 р. Справа № 2а/0270/5330/11
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Приват-Петрол" ОСОБА_1
до: державної податкової інспекції у м. Вінниці
про: скасування податкового повідомлення-рішення
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла письмова скарга директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Приват-Петрол" ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у м. Вінниці про скасування податкового повідомлення-рішення.
Ознайомившись з поданими до суду матеріалами, вважаю, що зазначена письмова заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
В статті 104 КАС України зазначається, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Відповідно до ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Однак, в порушення вищенаведених вимог, до суду подана письмова скарга, в якій позивачем не зазначено власного номеру засобу зв'язку та адреси електронної пошти.
Частиною 2 ст. 106 КАС України вказується, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Всупереч вищезазначеного положення, позивач не вказав доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
Окрім зазначеного, позивачем не конкретизовано яке саме податкове повідомлення-рішення є на його думку протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати.
Оглядом даної позовної заяви вбачається, що судовий збір позивачем не сплачено. Доказів звільнення від сплати судового збору суду не надано.
Відповідно ч. 2 п. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати ( 28,23 грн.).
Поряд з наведеним, в порушення ч. 4 ст. 106 КАС України (в силу якої, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання) позивачем не зазначено дати підписання письмової заяви. Як вбачається з позовної заяви, вона містить тільки відомості, що свідчать про її реєстрацію вихідної кориспонденції юридичної особи.
Стаття 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність вимогам Закону.
Вищезазначені обставини позбавляють суд можливості вирішити питання щодо відкриття провадження у справі.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 104, 105, 106, 108 КАС України, -
1. Позовну заяву директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Приват-Петрол" ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у м. Вінниці про скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу в п'ятиденниий термін із дня отримання даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя./підпис/. ОСОБА_2
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: