про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
31 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0270/4858/11
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: АТ "Державний ощадний банк України"
до: Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького МУЮ
про: визнання дій незаконними та скасування акту
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви АТ "Державний ощадний банк України" до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького МУЮ про визнання дій незаконними та скасування акту.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відкриття за даним позовом провадження в адміністративній справі, суддя виходить з наступних обставин.
Згідно зі ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
В той же час, розділом УІІ Цивільного процесуального кодексу України визначено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами цивільного судочинства.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що предметом оскарження є зокрема дії державного виконавця Ленінського відділу ДВС Вінницького МУЮ ОСОБА_1, що здійснені в рамках виконавчого провадження, відкритого відповідною постановою від 01.06.2011 року на підставі виконавчого листа, виданого Замостянським районним судом м. Вінниці за результатом розгляду цивільної справи №2-3782-2008 на виконання судового рішення про стягнення з ОСОБА_2 на користь Ощадбанку заборгованості в сумі 1 026 462,64 грн. А також позивач оскаржує акт переоцінки майна від 25.10.2011 року, прийнятий державним виконавцем Ленінського відділу ДВС Вінницького МУЮ ОСОБА_1 в рамках цього ж виконавчого провадження.
Статтею 383 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Разом з тим, за приписами ч. 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження", рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Враховуючи наведені положення закону, АТ "Державний ощадний банк України", як сторона виконавчого провадження, порушеного з виконання судового рішення в цивільній справі, має право на оскарження відповідних рішень, дій чи бездіяльності органу державної виконавчої служби у порядку цивільного судочинства.
З огляду на викладене суддя приходить до висновку, що даний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки законодавством передбачений інший порядок оскарження учасниками виконавчого провадження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця під час виконання рішень судів у цивільних справах, а саме за правилами цивільного судочинства.
Положеннями п.1 ч.1 ст. 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 109, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,-
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом АТ "Державний ощадний банк України" до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького МУЮ про визнання дій незаконними та скасування акту.
2. Роз"яснити позивачу, що він має право оскаржити дію та рішення державного виконавця за правилами цивільного судочинства до суду, яким ухвалено рішення, що перебуває на виконанні в органі державної виконавчої служби.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: