Ухвала від 01.06.2011 по справі 2а/0270/2556/11

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 червня 2011 р. Справа № 2а/0270/2556/11

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали:

за позовом: ОСОБА_1

до: клініки профзахворювань Інституту медицини праці Академії медичних наук України

про: встановлення факту, визнання висновку недійсним

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду в 2010 році надійшла позовна заява ОСОБА_1 до клініки профзахворювань Інституту медицини праці Академії медичних наук України про встановлення факту, визнання висновку недійсним.

Ухвалою суду від 19.02.2010 року відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Позивач, не погодившись з вказаним рішенням суду, оскаржив його в апеляційному порядку.

Київський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 14.04.2011 року скасував ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 19.02.2010 року з тих підстав, що відповідач за даним позовом є суб'єктом владних повноважень, а тому даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в частині, що стосується висновку центральної лікарсько-експертної комісії.

Дана адміністративна справа 30.05.2011 року повернулась на адресу Вінницького окружного адміністративного суду.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що остання підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Однак, в матеріалах справи, що надійшла з Київського апеляційного адміністративного суду відсутній оригінал позовної заяви, а також копії позовної заяви та доданих до неї документів для направлення їх відповідачу.

Крім того, в силу частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Підпунктом 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України встановлюється, що відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" розмір судового збору із скарг, позовних заяв на неправомірні дії органів державного управління і службових осіб що ущемляють права громадян, дорівнює 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (17х0,2=3,40 грн.), крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту.

В поданій позовній заяві мають місце позовні вимоги немайнового характеру (оскаржується висновок суб'єкта владних повноважень). При цьому, позивачем, документ про сплату судового збору до позову не додано, доказів звільнення від такої сплати суду не надано.

Стаття 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність Закону.

Вищезазначені обставини позбавляють суд можливості вирішити питання щодо відкриття провадження по справі.

За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись статтею 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до клініки профзахворювань Інституту медицини праці Академії медичних наук України про встановлення факту, визнання висновку недійсним залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу в п'ятиденний термін із дня отримання даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки, шляхом подання оригіналу позовної заяви, копії позовної заяви з доданими матеріалами у відповідності до кількості відповідачів, докази щодо сплати судового збору чи докази звільнення від такої сплати.

3. Дану ухвалу направити позивачу.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: Дмитришена Руслана Миколаївна